Torte me limon dhe kokos per te shoqeruar kafen

Torte me limon dhe kokos per te shoqeruar kafen

Herë pas here në shtëpi përgatitet një tortë e bërë vetë. I dua si ëmbëlsirë ose për shoqërojnë kafen pasdite Dhe nuk jam shumë dembel për t'i bërë ato, veçanërisht kur ato janë aq të thjeshta sa kjo pandispanje me limon dhe kokos që ju inkurajoj ta provoni.

Nëse ju pëlqejnë biskotat me limon, do t'ju pëlqejë kjo nga limon dhe kokos pasi shija e kësaj të fundit është shumë delikate. Nëse e shihni që i bie shkurt, tortën mund ta dekoroni gjithmonë me kokos të grirë të thekur sipër, do t'i japë një nuancë shumë interesante.

A do t'i hyjmë biznesit? Siç ju kemi thënë tashmë, është një torte shume e thjeshte që të gjithë mund ta përgatisin në shtëpi. Një kallëp dhe një mikser do të jenë gjithçka që ju nevojitet për ta bërë atë. Dhe sigurisht, durimin e nevojshëm për të mos e hapur furrën para kohe, siç bëra këtë herë dhe ta lini të ftohet para se ta provoni.

Receta

Torte me limon dhe kokos per te shoqeruar kafen
Jeni duke kërkuar për një pandispanje të thjeshtë dhe me gëzof për të shoqëruar kafen tuaj pasdite? Provoni këtë tortë me limon dhe kokos. Është shumë e lehtë për t'u bërë.
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 8
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 150 g gjalpë kremoze
 • 80 g e sheqerit
 • Vezë 3
 • Lëng nga 1 limon
 • 180 g miell gruri
 • 10 g maja kimike
 • 100 g kokosit të integruar
 • një majë kripe
 • 30 ml. qumësht
Preparación
 1. Rrihni gjalpin me sheqerin në një tas derisa të bëhet shumë krem.
 2. pastaj, shtojmë vezët dhe lëngun e një limoni dhe rrihni përsëri derisa të integrohet.
 3. Në një tas tjetër ne përziejmë përbërësit e thatë: miellin, majanë, kokosin e grirë dhe pak kripë.
 4. Duke ndjekur ne inkorporojmë me lëvizje mbështjellëse në përgatitjen e mëparshme derisa të integrohet.
 5. Për të mbaruar derdhni qumështin dhe rrihni derisa të merret një përzierje homogjene.
 6. Ne ngrohim furrë në 180ºC dhe lyejmë ose shtrojmë një tepsi për kek.
 7. Hedhim brumin në tepsi dhe e pjekim.
 8. Piqni 45 minuta ose derisa torta të vendoset. Kontrolloni pas 40 minutash.
 9. Më pas hiqeni nga furra dhe lëreni të ftohet për 10 minuta më parë zbërtheni atë në një raft teli në mënyrë që të përfundojë ftohja.
 10. Pasi të jetë ftohur shijojmë pandispanjen me limon dhe kokos me një kafe.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.