Smoothie banane dhe mango

Ky gojëmjaltë me banane dhe mango përgatitet vetëm me 3 përbërës, megjithëse mund ta pasuroni, si ne, duke e zbukuruar me fruta të tjera.

Smoothie me banane luleshtrydhe

Smoothie me luleshtrydhe dhe banane një ëmbëlsirë ose meze të lehtë e pasur, e freskët dhe e mbushur me vitamina, ideale për fëmijët që të kenë fruta.

Smoothie molle

Mësoni si të përgatitni receta të ndryshme për gojëmjaltën e mollës dhe zbuloni nëse kjo pije ju ndihmon të humbni peshë ose të rrafshoni barkun.

Kampion limoni

Ne ju mësojmë se si të përgatisni një Lemon Champ, një pije të shijshme që ndërthur shampanjën me akulloren me limon me një rezultat të parezistueshëm.

Smoothie banane dhe kivi me dy ngjyra

Smoothie banane dhe kivi me dy ngjyra

Ky gojëmjaltë me banane dhe wiki është ideale për përfshirjen e frutave në dietën e të vegjëlve. Alsoshtë gjithashtu një pije freskuese dhe ushqyese për verën.

Smoothie shtëpi me luleshtrydhe

Me këtë rast ju sjellim recetën e thjeshtë për një gojëmjaltë luleshtrydhe shtëpie, ideale për ta marrë atë të freskët tani në pranverë-verë.

Shao Oreo dhe oriz i fryrë

Shao Oreo dhe oriz i fryrë

Ky gojëmjaltë oreos dhe orizi i infektuar është i thjeshtë dhe i shpejtë për t’u përgatitur. Ideale për të befasuar të vegjlit në rostiçeri.

Sherbet banane, kafe dhe rum

Nuk e di për çfarë arsye, për sa i përket pijeve gjithmonë jam përpjekur të përtërij më shumë sesa në recetat e ushqimit. Ndoshta…

Smoothie me çokollatë dhe banane

Në këtë recetë tregojmë se nuk duhet të bëjmë pa diçka të shijshme për të qenë të shëndetshëm dhe për të mos marrë kile të ...

Smoothie kos me mjaltë

Krem me gojëmjaltë mjaltë ideal për ata fëmijë që i rezistojnë shijes së mjaltit. Ne kemi shtuar një çift të cookies Mario për ta bërë atë më të mirë.

Smoothie tropikale

Smoothie tropikale

Ky smoothie ose tundje me fruta tropikale mango, ananas dhe banane është perfekte si një ëmbëlsirë ose meze të lehtë, shërbehet e ftohtë.

Sherbet luleshtrydhe

Sherbet luleshtrydhe

Sherbeti me luleshtrydhe është një propozim i shkëlqyeshëm tani që nxehtësia na kërkon ëmbëlsira të ftohta. A guxoni ta provoni? Shtë shumë e lehtë për tu bërë.

Smoothie me kanellë banane

Me këtë gojëmjaltë me banane me kanellë do të keni një meze të lehtë të shëndetshme dhe të plotë: fruta, qumësht soje dhe sheqer.

Smoothie me shalqi dhe banane

Smoothie banane dhe shalqi

Ky smoothie me banane dhe shalqi është një propozim i shkëlqyeshëm për kohën e rostiçeri, veçanërisht nëse keni ushtruar më parë.

Smoothie me shalqi

Smoothie me shalqi, freskuese për këtë Verë

Në këtë artikull ju mësojmë se si të bëni një gojëmjaltë të freskët me shalqi për ta mbajtur trupin të hidratuar dhe totalisht të freskët, për të lehtësuar temperaturat e larta.

Sherbet mandarine me kava

Sherbet mandarine me kava

Sherbet mandarine me kava, një recetë e pasur për raste të veçanta. Mund ta merrni përpara mishit ose duke shoqëruar një ëmbëlsirë, më mirë me çokollatë

Akullore me banane dhe kokos

Essertmbëlsirë e ngrirë me banane dhe kos kokosi, një recetë e shijshme për akullore me banane dhe kokos për sezonin e nxehtë. Do të ketë shije të shijshme!

Smoothie me avokado

Smoothie me avokado

Smoothie me avokado, një recetë e shijshme për të shijuar këtë sodë proteine ​​gjatë motit të mirë, nuk do të jeni në gjendje t’i rezistoni

Milkshake luleshtrydhe

Milkshake luleshtrydhe

Smoothie me luleshtrydhe, një recetë e lehtë për smoothie me fruta natyrale. Fëmijët i duan këto receta, ku nuk i njohin frutat dhe ato më të vjetra gjithashtu!

Smoothie me mollë banane

Smoothie kremoze me banane

Smoothie kremoze me mollë banane, një recetë smoothie e përgatitur për ditët e verës dhe që i bën fëmijët të hanë fruta të lumtur

Smoothie me ananas dhe mango

Për shkak të pasurisë së saj në acide dhe vitamina A dhe C, mango është një antioksidant i fuqishëm që ndihmon trupin ...

Smoothie me papaja dhe akullore

Shumë i pasur, freskues dhe i shijshëm, ideal për t’u ndarë, bën 2 gota të gjata ose 4 gota të zakonshme, ideale për t’u konsumuar si një meze të lehtë ...

Llum kumbulle

Për të përgatitur këtë recetë të shëndetshme për granitën do të përdorim kumbulla me përmbajtje vitaminash dhe mineralesh si ushqim të shëndetshëm por ...

Mojito

Një pije e pasur dhe e zjarrtë ideale për ditët e freskëta të dimrit. Bëhet shumë e lehtë dhe me pak përbërës.

Pije parajsë

Përbërësit: 2 masa liker portokalli 2 masa raki 2 masa xhin akulli i grimcuar Përgatitja: Vendosni akullin dhe ...

Smoothie Anana

Sot doja të kisha diçka freskuese. Unë rekomandoj këtë gojëmjaltë të shijshëm me ananas: Përbërësit 1 filxhan e gjysmë të ...

Lëng gëlqereje dhe xhenxhefili

Sot ju prezantoj një pije freskuese të pasur me vitaminë C për të shoqëruar vaktet ose për ta marrë kur të doni: Përbërësit ...

Sorbet bukuroshe

Me nxehtësinë e kësaj pranvere po ju sjell një sherbet freskues pjeshke për ta ndarë me miqtë: Përbërësit 8 pjeshkë ...