Foie paté krem ​​për tu përhapur

Ekzistojnë përgatitje të ndryshme për tu shpërndarë në bukë, biskota ose tost, dhe sot propozimi është që të bëhet një krem ​​i butë i ...

Pelte shtepie ananasi

Ananasi siguron vitamina C, B1, B2 dhe PP, minerale: magnez, natrium, hekur, fosfor, squfur, jod, kalcium. Ky pelte është ...

Supremat e pulës së sinapit

Kjo recetë e shijshme për supremenë e pulës të pjekur me mustardë, është një mundësi e shkëlqyeshme për ta shijuar në fund ...

Sanduiçe me avokado

Propozimi i sotëm është që të përgatisni brenda pak minutash disa sanduiçe të shijshme me avokado për t’i shijuar si fillestar të lehtë dhe ...

Hipertensioni: njoki i djathit krem

Kjo recetë ushqyese për gnocchi me djathë krem ​​është shumë e thjeshtë për tu përgatitur dhe duhet ta përdorni në bërjen e ushqimit ...

Celiacs: bonbona çokollate pa gluten

Bonbonat me çokollatë që do të përgatisim sot është një recetë e thjeshtë për t’u bërë, duke qenë një ushqim me shije të shijshme për ...

Krem i ftohtë grejpfrut

Sot do t'ju tregoj një mundësi tjetër për të bërë këtë krem ​​grejpfrut të shijshëm duke përdorur këtë agrum të shëndetshëm si ushqim dhe ...

Akullore me çokollatë

Për të përgatitur këtë akullore të shijshme slushie nuk ju duhen shumë përbërës dhe do të keni një mundësi tjetër për të bërë një ëmbëlsirë ...

Kalori të ulëta: omëletë karrota

Ne do të përgatisim një recetë të shëndetshme për të gjithë ata që duhet të ndjekin një dietë me pak kalori që është e lehtë të bëhet me ...

Llum kumbulle

Për të përgatitur këtë recetë të shëndetshme për granitën do të përdorim kumbulla me përmbajtje vitaminash dhe mineralesh si ushqim të shëndetshëm por ...

Seliakët: brumë kanelloni pa gluten

Sot unë propozoj të bëj një recetë të thjeshtë dhe të shëndetshme për brumë kanelloni shtëpiak pa gluten i përbërë nga krejtësisht ...

Akullore me koktej frutash

Një ëmbëlsirë e shijshme e ëmbël është kjo akullore që sot unë propozoj ta bëj e përbërë nga pak ushqime, duke qenë ideale për ta shijuar ...

Garniturë orizi rozmarinë

Unë sugjeroj që të përgatisni një garniturë të shijshme me oriz me aromë rozmarine për ta shijuar si pjatë të nxehtë dhe ta përdorni ...

Kikirikë të karamelizuar

Ne do të përgatisim një gatim të ëmbël të shijshëm për fëmijët dhe të rinjtë e shtëpisë që të shijojnë veçanërisht, duke qenë një recetë shtëpiake ...

Dmbëlsirë molle me kos

Ne do të bëjmë një recetë të thjeshtë për një ëmbëlsirë të shijshme të ëmbël me mollë dhe kos në mënyrë që aromat e ftohta në fund të ...

Karrota turshi

Propozimi i sotëm është që të përgatisni karrota të turshit për të shijuar në fundjavë si një zbukurim, meze ose ...

Candmbëlsira të kungujve të formuar

Për ta bërë këtë ëmbëlsirë të shëndetshme do të përdorim kunguj të tipit kungull sepse ka një qëndrueshmëri më të mirë për ta bërë këtë përgatitje dhe ...

Jam i ananasit për tu ruajtur

Kjo reçel i shijshëm dhe ushqyes me ananas është një recetë e thjeshtë për tu bërë dhe gjithashtu sepse pasi ...

Pete me thekon misri

Sot unë propozoj të bëj disa ëmbëlsira të ëmbla të shijshme dhe ushqyese me thekon misri shumë krokante në shije në mënyrë që ...

Celiacs: pluhur pjekje pa gluten

Siç e dimë miellët ose niseshtat e ndryshme që celiakët mund të konsumojnë nuk përmbajnë gluten, ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë që ...

Medalione pule

Përbërësit: 1 qepë, të prerë imët, 1 hudhër të grirë, 1 vezë, 800 gr. mish pule Kripë dhe piper 1 ...

Maude (pule e lire)

Përbërësit: 1 lugë gjelle kanellë 2 kg patate, vaj i qëruar dhe i prerë në kubikë 1 pulë pa kocka dhe prerë në ...

Milchaos

Përbërësit: 1/8 Kg. Të lëvoreve të derrit Kripë 2 Kg. Të patateve të grira 2 kg. të patateve të qëruara dhe të gatuara 1/8 kg.

Oriz me qepë

Sot do të përgatisim një oriz të shijshëm me qepë. Një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë. Përbërësit: 1/2 pako oriz kokërr ...

Karkaleca me rum

A doni të surprizoni partnerin tuaj? Epo, përgatitini këto karkaleca të shijshme rum: Përbërësit: 20 karkaleca 1 filxhan rum të zi ...

Schnitels të skuqura viçi

Unë ju paraqes një recetë të shpejtë, të lehtë dhe të lirë: Përbërësit 1/2 kg mish për Milanese mund të jenë vithe, katrore ...

Lakër dhe proshutë thekshëm

Përbërësit: 2 Mbulesa për tartë Proshutë e tymosur Djathë krem ​​Djathë i grirë Qepë jeshile 3 vezë Kripë dhe piper një ...

Kanapje me proshutën e Djallit

Këto kanape janë shumë të pasura dhe shumë të thjeshta. Kjo recetë mund të bëhet me ndihmën e të vegjëlve ...

Misër i pjekur në skarë

Unë paraqes një mundësi të pasur për një Barbecue për të shoqëruar të gjitha llojet e mishit: Përbërësit: 6 Misër ...

Pelte luleshtrydhe me luleshtrydhe

Unë ju prezantoj një ëmbëlsirë të freskët, të shpejtë dhe të lirë për të shijuar të gjithë familjen. Përbërësit 1 qese xhelatinë ...

Pure fasule

Unë ju paraqes një recetë të shpejtë, të lehtë dhe ideale për të përfshirë fasulet në dietën e të vegjëlve.

Patate në këmishë

Kjo është një recetë e lehtë dhe ideale për të shoqëruar çdo lloj mishi, përkatësisht: Përbërësit 4 patate mesatare ...

Oriz me piper zile

Përbërësit: Oriz 2 speca të kuq 200 cc. krem qumështi Piper Hudhër kripe Djathë i integruar Përgatitja: Përgatitni orizin ...

Krem salce jeshile

Përbërësit: 250 gr. qepë jeshile 250 gr. krem qumështi vaj ulliri një spërkatje vere ...

Tortë proshutë dhe bizele

Unë ju prezantoj një tortë të pasur dhe shumë ushqyese për ta ngrënë të nxehtë apo të ftohtë, ideale për çdo rast apo ...

Salcë e Bardhë me bazë kos

Sot ju prezantoj një recetë që quhet ndryshe salcë e bardhë false dhe është ideale për makaronat dhe perimet është ...

Pelte dardhe me dardhe

Unë ju prezantoj një ëmbëlsirë të freskët, të shpejtë dhe të lirë ideal për të shijuar të gjithë familjen. Përbërësit 1 qese me ...

Sallatë kalabreze

Ju prezantoj një recetë tjetër, për të parë nëse e provoni: Përbërësit: 1/2 kg sallam i mishit të ftohtë, 4 tranguj, 3 mollë 1 ...

Mëlçia me qepë dhe spec të kuq

Një recetë e pasur me hekur për të ushqyer familjen tuaj: Përbërësit 2 qepë të mëdha në shirita të imët të xhulienës 1 piper mesatar zile ...

Kungull i njomë milanez

Nëse keni kungull i njomë në frigoriferin tuaj dhe nuk dini me çfarë t’i përgatisni, sot ju paraqes një recetë që ...

Torte rokfor

Sot do të përgatisim një tortë të veçantë të mbushur me djathë Roquefort. Ti guxon? Përbërësit: 2 tapë pascualina 80 g rokfor ...

Mëlçia e skuqur

Pak fëmijë hanë mëlçi, prandaj duhet ta maskoni që ta hanë. Provoni këtë recetë dhe më thoni: ...

Kafshime të hidhura

Kjo recetë është ideale për një fillestar të shpejtë pasi në 5 minuta do të keni përgatitur 6 racione Përbërësit 18 kumbulla ...

Rajs majdanoz

Ne do të përgatisim një recetë të ndryshme, të freskët dhe origjinale me atë prekje që majdanozi ju jep vakteve tuaja: Përbërësit:

Bishtajore a la Provençal

Sot ju prezantoj një recetë praktike për të shoqëruar perime, ëmbëlsira dhe mish të të gjitha llojeve. Përbërësit 1 filxhan vaj ...

Sallatë ruse në pelte

A ju pëlqen sallata ruse? Provojeni me këtë larmi të pasur: në pelte. Përbërësit: 200 g bizele të gatuara 1 kanaçe ...

Brusquettes karkaleca deti

Përbërësit: Domatet: 6 njësi Djathi për kripë: 300 g ullinj të zi: 50 g Karkaleca: 150 g Mandarinë: 1 njësi Limon: ...

Kupa Melba

Le të shohim nëse e provoni dhe provoni këtë ëmbëlsirë të shijshme: Përbërësit: 2 porcione akullore me vanilje 1 bukuroshe në ...

Fileto albacore në avull

Provoni një biftek të veçantë në avull sot: Përbërësit: Albacota (ton i bardhë) 800g Zuchini për foshnje 100 g Patëllxhanë për fëmijë 100 g ...

Byrek me copëza pa brumë

Provoni diçka ndryshe, joshëse dhe të shijshme. Mahnitni familjen tuaj: Përbërësit: 1 tufë copëza të ziera 50 g gjalpë ...

Sallatë me ton dhe gaforre

Nëse dëshironi të provoni diçka elitare pa lënë pas dore aromën, mos hezitoni të përgatisni këtë recetë ...

Çokollatë qumështi

Sot kam ëndërruar gjyshen time e cila më shpjegoi këtë recetë që ajo më përgatiti kur isha fëmijë, kështu që ...

Spageti al cartoccio

Përbërësit: 350 g. spageti 4 lugë gjelle vaj 16 domate qershi 16 ullinj të zi pa gropa Majdanoz i copëtuar Përgatitja e rigonit:

Patate të buta me krem

Sot do t'ju mësoj se si të përgatisni një pure tjetër pasi do të dalë shumë kremoze. Idealshtë ideale të shoqëroni mish: ...

Smoothie me luleshtrydhe

Unë ju prezantoj një tronditje të shijshme dhe ushqyese me shumë vitaminë C dhe nëse jeni në dietë mund të zgjidhni të ndryshoni ...

Pure e embel dhe e tharte

Sot ju prezantoj një pure të thjeshtë dhe shumë të pasur për të shoqëruar të gjitha llojet e mishit: Përbërësit 2 patate të ëmbla të mëdha ...

Topa me vanilje dhe çokollatë

Një recetë e shijshme për ta ndarë me miqtë apo familjen tuaj një filxhan të shijshëm çaji. Përbërësi 60 biskota vanilje ...

Komposto me mjedër

Sot ju prezantoj një nga recetat më të lehta dhe më të lira për të bërë dhe që ka disa përdorime. Idealshtë ideale

Domatet për mbretëreshën

Domate a la Reina është një recetë praktike, e lirë dhe e ndryshme për fillestarët në kuzhinë: Përbërësit 24 feta ...

Vinaigretë patëllxhan

Një recetë e hollë për një fillestar, një sanduiç ose për të shoqëruar mishin e kuq. Përbërësit 1/2 kg. Patellxhanet vjollce 1 kokrra hudher

Mustardë peceto

Sot do të shohim se si ta përgatisim mishin por në një mënyrë të veçantë: Përbërësit: 1 Peceto 2 supë mishi ose perimesh 1/2 ...

Puding me oriz dhe perime

Sot do t'ju prezantoj diçka të veçantë, një buding të shijshëm me perime ideale për të ngrënë si familje dhe për të marrë duartrokitjet ...

Patate me presh

Thendrra e gatimit për pak para, e pasur dhe praktike, u bë realitet në këtë recetë: Përbërësit 1/2 kilogram ...

Patate pure, presh dhe qepë

Kjo është një recetë e pasur dhe e thjeshtë që mund të hahet si në verë ashtu edhe në dimër pasi që është ...

Krem luleshtrydhe

Përbërës 1 filxhan luleshtrydhe të prera 1 banane të prerë me lëng limoni 1 lugë gjelle ...

Mish Strogonoff

Për njerëzit kërkues, unë prezantoj një pjatë të lehtë dhe të shijshme për dashamirët e ushqimit të mirë. Përbërësit 450gr ijë ose zhurmë ...

gëlqere

Reçel limoni në shtëpi

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një bllokim të pasur limoni. Një ëmbëlsirë shtëpiake me një aromë të veçantë.

Bizele Faina

Kjo faina nuk është e zakonshmja që njohim. Gatuhet në vetëm 25 minuta dhe do të keni një faina të hollë shtëpiake.

Byrek skumbri dhe spinaq

Përbërësit 2 thekshëm drejtkëndëshe mbulon 2 lugë vaj 1 qepë të copëtuar 2 lugë piper zile të copëtuar ...

Patate spanjolle

Patatet më të hollë në një pjatë shumëngjyrëshe dhe të dukshme për tu shijuar me familjen. Përbërësit 1 kilogram patate 1

Mango të mbushur me mish derri

Ky është një vakt vetëm për kërkimin e shijeve dhe për ju që të jeni si një mbretëreshë. Përbërësit 2 mango 8 medalione ...

Crisps lajthi

Kjo është një recetë e pasur për të ndryshuar biskotat klasike dhe dolli dhe për t'i dhënë një kontakt personal mëngjeseve tuaja ...

Viçi i pjekur me gjalpë

Sot ju prezantoj një recetë ideale për fanatikun (si unë) të mishit të pjekur: Përbërësit 1 kilogram dhe 1/2 ...

Kanape avokado

Kjo recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë nuk mund të mungojë kur bëhet fjalë për një biletë të plotë, një aheng apo ngjarje ...

Kërpudha kërpudha

A keni një shije të kërkuar? Epo, shpresoj që sot t'ju befasoj me këtë recetë: Përbërësit 300 gram kërpudha të freskëta 70 gramë ...

Gnocchi bollgur

Përbërësit 250 gram bollgur Miell sasia e kërkuar Kripë për shije Procedura Gatojeni bollgur në ujë dhe kripë, pastaj ...

Pule gjermane

Po sikur të ju jap një hile të vogël për të ndryshuar shijen e pulës tuaj të pjekur dhe për të treguar në ...

Sorbet bukuroshe

Me nxehtësinë e kësaj pranvere po ju sjell një sherbet freskues pjeshke për ta ndarë me miqtë: Përbërësit 8 pjeshkë ...

Salcë ulliri dhe kërpudha

Nëse keni një nga ato darkat në të cilat duhet të tregoni, ose është thjesht e veçantë për ju, ju ...

Supe peshku

Siç e dimë, peshku ka përparësi të panumërta për trupin. Sot do t'ju prezantoj një recetë që ...

Supë majoneze

PGRRBRSIT: 1 vezë, 1 thelpinj hudhre, vaj, uthull, kripë, 1 litër ujë, majdanoz, bukë bajat. PROCESI: -

Bukë York Ham

PGRRBRSIT: - 4 feta të trasha proshute. - 1 vezë. - Therrime buke. - Miell. - Nafta. - Djathë

Thërrime misri

PGRRBRSIT: - 2 thelpinj hudhër - 10 g korizo ​​të grirë ose proshutë. - 200 g ujë - 200 ...

Krisur misri

PGRRBRSIT: 1 litër gjalpë. 1 vezë. 450 gr miell misri. Sheqeri (150-200 gr). PROCEDURA: Ne heqim nga frigorifer ...

Niseshte misri Flan

PGRRBRSIT - 5 lugë gjelle miell misri. - ½ litër qumësht. - ¼ filxhan sheqer. - 2 të verdha. - ...

Musi i pjeprit

Musi i pjeprit

Musi i pjeprit është një recetë për një ëmbëlsirë freskuese dhe të lehtë që vlerësohet shumë në stinët e sezonit ...

Omëletë andaluziane

PGRRBRSIT: - 6 vezë. - 50 gr të qepës. - 100 gr të kërpudhave. - 100 gr të domateve. - ...

Bishtajat me hudhër arriero

Fasule jeshile me hudhër me patate të gatuar, recetë për fasule jeshile shumë të shëndetshme dhe të shijshme për dietë

atole

Atole kumbulle

PGRRBRSIT: - 1 kg kumbulla të freskëta - 1/2 kg brumë tashmë të përgatitur - 1 litër e gjysmë qumësht - sheqer për shije - 1 shkop i plotë kanelle PRERGATITJA: S

pancakes

Kjo është një recetë shumë e pasur për petullat, të cilat janë si waffles por më të imta. Përbërësit: 2 vezë 1 filxhan ...

Domatet e mbushura të lehta

  Kjo është një recetë shumë e pasur, ushqyese dhe e shijshme. Përbërësit: 2 domate 1 kanaçe 1/2 kanaçe ...

Biskota të lehta

Recetë për të bërë biskota të thjeshta Këto janë biskota shumë të lehta për tu bërë dhe shumë shpejt, mund të bëhen ...

Qepë e sheqerosur

A doni të bëni një krem ​​të mirë qepësh? Zbuloni recetën tonë të famshme për qepë të ëmbëlsuar dhe merrni një rezultat prej 10. Ju do ta pëlqeni!

Supë për këpucë me dritë

PGRRBRSIT: - 1/4 e një kungulli portokalli me lëvozhgë të gjelbër - 1 fshikëz e madhe - kërkohet qumësht i skremuar - ...

Kërpudha me karkaleca deti

PGRRBRSIT (4 persona): 500 gr. të kërpudhave të varieteteve të ndryshme në treg, përfshirë kërpudhat, në varësi të ...

I KRIJUARI I PERIMEVE

PGRRBRSIT: 1 tufë asparagus të freskët, piper jeshil, 1 karotë të kuqe, një qepë pranvere Përgatitja: Gjithçka në termomiks me ...

Fetë qumështor me boronicë

Qumështor me boronicë

Recetë për një qumështor të bërë në shtëpi me boronicë, i lehtë, i shpejtë dhe i shijshëm

MORCILLA ME BERZA

PGRRBRSIT: • puding i zi qepësh, 1/2 kilogram • zarzavate jakë, • vaj ulliri, • proshutë, 1/2 kilogram • kripë, ...

PJESA N IN SHIRUP

PËRBËRËSIT: - 1 pjepër i madh - 1 degë mente të freskët - 4 lugë mjaltë - 1 limon PËRGATITJA: ...

Speca të gjelbërt të ruajtur

PGRRBRSIT: Për të ndryshuar pak garniturën e pjatave tuaja, mund të përgatisni këtë konservë të hollë të specave jeshilë. PGRRBRSIT · 14…

Supë me bajame të kripur

P INRBRSIT: 150 gr. Bajame të thekur (jo të kripura) 1 qepë mesatare 3 lugë gjalpë 1 ½ ujë Kripë 10 feta ...

Markezi i gatimeve OREO

PGRRBRSIT: * 1 paketë me 220 gr mini biskota oreo çokollate. * 1 kanaçe qumësht të kondensuar nga ...

ASTURIAN MORCILLA PATÉ

P INRBRSIT: - 2 suxhuk gjaku Asturian (ato që shtohen në fabada) nëse dëshironi më të butë mund të përdorni ...