Oriz i pjekur me vezë

Oriz i pjekur me vezë

Për këtë recetë të shëndetshme për orizin me vezë të pjekura ne do të përdorim orizin e shkëlqyer ngjyrë kafe por nëse nuk keni ...

Garniturë orizi rozmarinë

Unë sugjeroj që të përgatisni një garniturë të shijshme me oriz me aromë rozmarine për ta shijuar si pjatë të nxehtë dhe ta përdorni ...

Kikirikë të karamelizuar

Ne do të përgatisim një gatim të ëmbël të shijshëm për fëmijët dhe të rinjtë e shtëpisë që të shijojnë veçanërisht, duke qenë një recetë shtëpiake ...

Dmbëlsirë molle me kos

Ne do të bëjmë një recetë të thjeshtë për një ëmbëlsirë të shijshme të ëmbël me mollë dhe kos në mënyrë që aromat e ftohta në fund të ...

Karrota turshi

Propozimi i sotëm është që të përgatisni karrota të turshit për të shijuar në fundjavë si një zbukurim, meze ose ...

Candmbëlsira të kungujve të formuar

Për ta bërë këtë ëmbëlsirë të shëndetshme do të përdorim kunguj të tipit kungull sepse ka një qëndrueshmëri më të mirë për ta bërë këtë përgatitje dhe ...

Jam i ananasit për tu ruajtur

Kjo reçel i shijshëm dhe ushqyes me ananas është një recetë e thjeshtë për tu bërë dhe gjithashtu sepse pasi ...

Pete me thekon misri

Sot unë propozoj të bëj disa ëmbëlsira të ëmbla të shijshme dhe ushqyese me thekon misri shumë krokante në shije në mënyrë që ...

Reçel soje ose i ëmbël

Sot propozoj të përgatis recetën për një reçel të shijshëm ose ëmbëlsirë për të cilën kam përdorur si ushqim ushqyes ...

Pelte natyral luleshtrydhe

Receta e shëndetshme për të bërë këtë pelte luleshtrydhe natyrore është një përgatitje e bërë në shtëpi dhe e thjeshtë në mënyrë që të gjitha ...

Seliakët: nnokët e kungujve pa gluten

Ne do të përgatisim një recetë të shëndetshme dhe të thjeshtë për të gjithë njerëzit që vuajnë nga sëmundja celiake duke përdorur kungullin si ushqimin ideal ...

Flan kungulli

Këtu ju tregoj, një ëmbëlsirë inovative, të thjeshtë për t’u përgatitur dhe të shëndetshme; ideal për më të riun e shtëpisë, ku ata ...

Patate pure, presh dhe qepë

Kjo është një recetë e pasur dhe e thjeshtë që mund të hahet si në verë ashtu edhe në dimër pasi që është ...

Krem luleshtrydhe

Përbërës 1 filxhan luleshtrydhe të prera 1 banane të prerë me lëng limoni 1 lugë gjelle ...

gëlqere

Reçel limoni në shtëpi

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një bllokim të pasur limoni. Një ëmbëlsirë shtëpiake me një aromë të veçantë.

Gnocchi bollgur

Përbërësit 250 gram bollgur Miell sasia e kërkuar Kripë për shije Procedura Gatojeni bollgur në ujë dhe kripë, pastaj ...

Pule gjermane

Po sikur të ju jap një hile të vogël për të ndryshuar shijen e pulës tuaj të pjekur dhe për të treguar në ...

Bishtajat me hudhër arriero

Fasule jeshile me hudhër me patate të gatuar, recetë për fasule jeshile shumë të shëndetshme dhe të shijshme për dietë

Sallatë frutash të lehta

Kjo është një sallatë frutash me pak kalori. Përbërësit: 5 portokall 1 mollë 1 grejpfrut 2 kivi 1 pjeshkë ...