Pelte shalqi

Pelte shalqi një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e freskët për verën. Ideale për të vegjlit. Toshtë e shpejtë për tu përgatitur dhe është shumë e popullarizuar.

Mus luleshtrydhe

Mous luleshtrydhe, një ëmbëlsirë e thjeshtë për tu përgatitur. Ideale për një ëmbëlsirë të butë dhe të lehtë pas një vakti të bollshëm. Një ëmbëlsirë që të gjithë do ta pëlqejnë.

Omletë brokoli dhe karrota

Omletë brokoli dhe karrota

Sot ju sjell këtë omëletë të shijshme dhe të shëndetshme të brokolit dhe karotës, një alternativë perfekte për një darkë të lehtë dhe të shëndetshme ...

Patëllxhan Milanesas

Patëllxhan Milanesas

Milanesat e patëllxhanit janë një nga ato pjatat ideale për të gjithë familjen. Për ata që e duan patëllxhanën, ...

Pure pule dhe perime

Pure pule dhe perime

Kremrat dhe puret janë pjata thelbësore në të gjitha stinët, sidomos në dimër ku ftohen temperaturat e ulëta ...

Patëllxhanë të mbushur me pulë

Patëllxhanë të mbushur me pulë

Patellxhanet e mbushura me mish pule, me nje salce te lehte bechamel dhe djathin gratin, nje pjate e lehte dhe e shijshme. Ideale për të shërbyer në një rast të veçantë

Krem kungulli

Krem kungulli dhe karrote

Recetë për kremin e kungullit dhe karotës, një pjatë e lehtë dhe me pak kalori, e përsosur për sezonin e ftohtë për shkak të marrjes së lartë të energjisë.

Supë me pulë dhe makarona

Supë me pulë dhe makarona

Supa me pulë, makarona dhe perime që bëjmë sot është shumë ngushëlluese dhe shumë e dobishme. Një propozim i shkëlqyeshëm për të filluar vaktin ose si pjata e vetme në darkë.

Bishtajat me patate dhe proshutë

Bishtajat me patate dhe proshutë, një pjatë shumë e plotë që është po aq e mirë për një vakt apo për një darkë. Një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë.

Tuna mblidhet me hudhër

Mësoni të gatuani ijët e tonit me recetat tona të lehta: në verë të bardhë dhe lëng limoni me hudhër dhe majdanoz, stil Isla Cristina, me hudhër dhe më shumë!

Akullore me avokado dhe mango

Sot ne paraqesim një recetë të thjeshtë, të shëndetshme që do t'ju shërbejë si ëmbëlsirë dhe si një meze të lehtë: akullore dhe akullore mango.

Sallatë me qiqra

Këtë herë ju sjellim një sallatë me qiqra, një recetë ideale për verën sepse hahet e ftohtë dhe nuk kalojmë kohë për të gatuar.

Gjoks organik pule dhe fasule jeshile

Receta e sotme është e shëndetshme dhe e larmishme: gjokse pule organike dhe fasule jeshile për ta shoqëruar atë. Ideale për njerëzit që janë në dietë.

Përzierje sallatë

Sot ju sjell një recetë shumë të thjeshtë, por në të njëjtën kohë shumë të nevojshme për ato ditë që qëndrojnë në mes të kaq shumë kremtimeve: sallata.

Ton me salcë domate

Ton me salcë domatesh shtëpiake, një recetë tradicionale peshku, e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, që do ta pëlqejë edhe më e vogla e shtëpisë.

Speca Piquillo të mbushur me perime

Këtu ju lë si të përgatisni disa speca piquillo të mbushura me perime, një recetë vegjetariane të pasur dhe të thjeshtë, me siguri që do ju pëlqejnë !!!

Sallatë makarona të ftohtë

Recetat e sallatës së makaronave të ftohta janë shumë të thjeshta dhe të shpejta, mund t’i përgatisni me perimet që ju pëlqejnë më shumë. Provë është se do t’ju ​​pëlqejë.

Salmoreyo

Receta e Salmorejo, shumë e freskët dhe e mbushur me vitamina, është një pjatë shumë e plotë dhe si fillestare është shumë e mirë, prandaj ju inkurajoj ta provoni.

Lasagna patëllxhan

Një lazanjë shumë e mirë patëllxhan, është një pjatë shumë e plotë e shoqëruar me një sallatë, mund ta bëjmë si pjatë të vetme, me siguri do t’ju ​​pëlqejë.

Hummus

Hummus është një recetë arabe e njohur mirë në të gjithë botën. Bërja e tij është shumë e thjeshtë, ju thjesht duhet të shtypni përbërësit dhe ne mund ta shijojmë atë.

Ëmbëlsira Romanescu

Ju do të dashuroni këto cupcakes romanescu. Ata janë pjekur kështu që ne nuk shtojmë ndonjë vaj dhe djathi që është në të siguron një aromë të shijshme.

Sallatë me oriz dhe djathë

Pothuajse mbërritja e verës sjell me vete dëshirën për receta të lehta dhe të shëndetshme. Kjo sallatë me oriz dhe djathë është një shembull i mirë i kësaj.

Pesto koriandër

  Ne jemi shumë adhurues të pestos, si borziloku klasik, ashtu edhe ata që shfaqen pas eksperimentimit. Kjo recetë

Cmbëlsira lulelakër dhe djathë

Këto cupcake me lulelakër janë të shijshme, askush nuk do të thoshte se përbërësi kryesor i tyre është lulelakra kështu që janë ideale për më të vegjlit.

Omeletë jeshile e shpargut

Asparagusi jeshil është një perime e dashur dhe e urryer nga shumë, ndoshta për shkak të aromës së tij të veçantë. Por

Pykë patate

Pykat e patates bëhen në furrë në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe të lehtë. Erëza do t'i shtojë një prekje të veçantë këtyre patateve të arta të freskëta.

krepat pa vezë

Krepat pa vezë

Të gjithë i duam krepat! Dhe kjo është kështu sepse ne mund t'i bëjmë ato në një mijë mënyra. Mire ne shtepi ...

Ijë i pjekur në barishte

Lëngu i pjekur në furrë është një recetë e lehtë që i pëlqen të gjithëve. Pjekja e tij në furrë nuk na jep punë dhe ne mund ta bëjmë atë me çfarë të duam.

Perime ratatouille me vezë

Receta e sotme është një vakt i thjeshtë për t’u bërë, i lehtë për t’u ngrënë dhe shumë, shumë i shëndetshëm. Thjesht duhet të keni ...

Speca me qepë

Kjo recetë që ju sjell sot është e thjeshtë për t’u bërë, do t’ju ​​duhen shumë pak përbërës dhe është shumë e gjallë, kështu që ...

Pulë limoni

Receta e sotme është krijuar posaçërisht për ata që e duan fitnesin dhe ndërtimin e trupit që kanë nevojë për të ngrënë të mëdha ...

Çngjyrosja e gatuar me patate

Mbaj mend që hera e parë që hëngra këtë pjatë ishte kur isha i vogël (isha rreth shtatë apo tetë vjeç) në shtëpi ...

Snack frutash

Ky rostiçeri i frutave është i shëndetshëm, i thjeshtë dhe 100% natyral. Jepini trupit tuaj ushqime të shëndetshme me pak yndyrë dhe sheqerna të përpunuar. Ju do të vini re ndryshimin.

Rajs katër kënaqësi

Rajs katër kënaqësi: karkaleca deti, proshutë, karrota dhe piper jeshil. Është e shijshme!

Kungull i njomë dhe pure patatesh

Pure kungull i njomë dhe patate mund të jetë një darkë e shëndetshme ose një pjatë e parë ideale për ata që janë në dietë dhe duan të kujdesen për vijën.

Patate e ëmbël veggie

A ju pëlqen patatet e pjekura? Hej, urime Le të shkojmë tek më e vështira akoma me këtë patate të ëmbël veggie, një shpërthim i tërë me aromë të shëndetshme.

Kerri i qiqrave dhe spinaqit

Për shijet, kerri. Kjo perime është e përshtatshme për të gjitha llojet e stomakut. Mos u mashtroni, kjo kerri i qiqrave dhe spinaqit është për të gjithë.

Pëlhura e njomë me pjekje të erëzave

Krem pjekur me erëza të praruara për ata që ngurrojnë më shumë për të ngrënë mish (dhe më shumë tani) ... Një pjatë e thjeshtë, me pak përbërës dhe gati për më shumë se gjysmë ore

Sallatë orizi

Për darka të lehta të përshtatshme për ata që janë zhytur në një dietë të ulët kalori, ne rekomandojmë këtë sallatë orizi me perime.

Burger sanduiç

Një hamburger në një sanduiç pule ose viçi mund të jetë një nga vaktet më të pasura, më të shëndetshme dhe më krijuese që mund të gatuani. Jepi imagjinatë!

Panxhar i veshur

Panxhar të veshur: uthull molle, hudhër, piper i zi, vaj ulliri dhe kripë ... Një sallatë shumëngjyrëshe dhe ndryshe!

Lulelakra pikante e salduar me bajame

Si të bëni një pjatë shumë sugjeruese pa shtuar mish ose peshk? Provoni këtë mrekulli të lulelakrës pikante të salduar me bajame. Ju do të halucinoni

Salmon me merak

Salmon me merak: Një pjatë shumë e shëndetshme dhe ideale për dietat.

Avokado të mbushura me Turqi dhe proshutë

Zbuloni me këtë recetë për avokadot e mbushura me gjel deti dhe proshutë si të kujdeseni për kolesterolin tuaj në një mënyrë shumë të këndshme dhe pa bërë sakrifica

pica vegjetariane

80% pizza vegjetariane: pothuajse të gjithë përbërësit e saj janë perime, kështu që ata e bëjnë këtë pizza një darkë të mundshme të pasur, të shëndetshme dhe me shumë kalori.

Salpicón ushqim deti

Salpicón me prodhime deti: një pjatë tipike verore, jo vetëm në zonat bregdetare.

Sallatë me lulelakër

Sallatë lulelakër, e pasur, e shëndetshme dhe shumë e dobishme për trupin tonë, për shkak të vetive të mëdha të të gjithë përbërësve të saj.

Angjinarja me proshutë

Angjinarja me proshutë, një pjatë pak e mundimshme për t’u bërë, e thjeshtë dhe shumë e shëndetshme.

Krem kungulleshkash

Krem kungull i njomë: të shërbejë si pjatë e ftohtë dhe si pjatë e nxehtë. E shijshme dhe shume e shendetshme!

Pule dhe perime të pjekura

Pule dhe perime të pjekura, një pjatë e thjeshtë për t’u bërë dhe që kërkon shumë pak kohë për t’u përgatitur. Ju do të duhet vetëm një furrë, pulë dhe shumë perime.

Kuskus lulelakër dhe brokoli

Nëse keni nevojë për një bord shpëtimi për të detoksifikuar nga tepricat e "chiringuito" këtë verë, kjo lulelakër dhe kuskus brokoli është ajo që ju nevojitet

Krem fasule jeshile dhe kungull i njomë

Krem fasule jeshile dhe kungull i njomë

Kremrat e perimeve si kjo, me fasule jeshile dhe kunguj të njomë, janë një pjatë e lehtë dhe e shëndetshme; gjithashtu e përsosur për të prezantuar perimet tek të vegjlit.

Sallatë vendi

Kjo sallatë e vendit përveç që është e thjeshtë për tu bërë është e shijshme. A e dini tashmë përbërësin e tij të veçantë? Tacos proshutë!

Sallatë e përzier

Duke parë verën, ne ju sjellim një recetë të lehtë, të shëndetshme dhe mbi të gjitha të ftohtë, e cila është ajo që dëshironi me këtë nxehtësi: sallatë e përzier.

Gratinë e salmonit me fiq dhe patate

Nëse jeni duke kërkuar për një pjatë që shkrihet në gojën tuaj dhe nuk ju pëlqen të gatuani shumë, provoni ta bëni këtë gratin salmon me fiq dhe patate.

Parmezan kungull i njomë

Kjo kungull i njomë me parmixhanon është mashtrimi perfekt për stomakun tuaj nëse jeni në dietë. Do të duket sikur po provoni një pjatë të shijshme makaronash!

Spinaq me proshutë

Sot ne përgatisim disa spinaq të shijshëm me proshutë. A keni whatsapp të Popeye?

Brokoli i salduar me arra pishe

Si të përgatisni një pjatë të shijshme, të shëndetshme dhe plot jetë në 15 minuta? Provoni këtë recetë të shijshme për brokolin e zierë me arra pishe. Një çudi e bekuar

Hasha i zierë arabisht

Ky picadillo i zierë arabisht është një haraç (i lehtë) për Keftën tipike arabe, po, e përshtatur për qilarët e bëra në Spanjë. E lehtë, e shijshme dhe e shëndetshme.

Kërpudha dhe merak me fasule të bardha

Kjo gjellë me kërpudha dhe fasule të bardha është pjata perfekte për veganët që kërkojnë proteina dhe një aromë të mirëfilltë dhe të paharrueshme.

Salmon me salcë me avokado dhe qershi

Me këtë recetë për salmon me salcë avokado dhe qershi, ju bashkoni një pjesë të madhe të ushqimeve të konsideruara anti-kancer në të njëjtën pjatë.

Tortë me karotë

Sot ju lëmë me recetën për një tortë karrote, një recetë shumë e shëndetshme për trupin tonë.

Sallatë dardhe dhe djathi dhie me kos

Kjo recetë për sallatën e djathit të dardhës dhe dhisë me kos është shembulli i përsosur i një pjate të shëndetshme, të thjeshtë, të shpejtë dhe të mbushur me energji.

Mijë pure perimesh

Mijë pure perimesh

Në këtë artikull ju mësojmë të luftoni kilogramët e tepërt me një pure të pasur plot aromë të shumë perimeve. E shkëlqyeshme për darka të lehta dhe për fëmijë.

Zierje patate me mish pule dhe oriz

Zierje patate me mish pule dhe oriz

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një zierje të shijshme patate me mish pule dhe oriz, e shkëlqyeshme për ditët e ftohta kur kemi nevojë për një merak të mirë me lugë.

Qofte me patëllxhan në salcë

Qofte me patëllxhan

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni petëza të shijshme dhe të shëndetshme patëllxhanësh në mënyrë që të mund të kujdeseni për linjën tuaj këtë dimër.

Proshutë dhe djathë Serrano fajitas

Proshutë dhe djathë Serrano fajitas

Në këtë artikull ne përgatisim fajita të shijshme plot aromë dhe lëngje falë kombinimit të përbërësve. E shkëlqyeshme për darka të shpejta,

Sallatë e përzier me mish pule

Sallatë pule e përzier

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një sallatë të pasur dhe të shëndetshme me produkte shtëpiake. Pas pak minutash do të kemi një darkë të shëndetshme.

Thjerrëzat me oriz

Thjerrëzat me oriz

Në këtë artikull ju mësojmë se si të bëni thjerrëzat e shijshme të shoqëruara me oriz në mënyrë që pjata të jetë e plotë dhe kështu të ngrohemi për këtë të ftohtë.

Petë me karkaleca deti

Petë me karkaleca deti dhe sepje

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të pasur dhe të shijshme bazuar në petë, karkaleca deti dhe sepje. Një pjatë me shumë energji për t'ju mbajtur optimist.

Dumplings me spinaq dhe oriz

Dumplings me spinaq dhe oriz

Në këtë artikull ju mësojmë se si të bëni qofte të shijshëm, shumë të shëndetshëm për ato muaj kur duam të kontrollojmë pak peshën tonë.

Buds mbushur marule

Buds mbushur marule

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shpejtë dhe shumë të shëndetshme: një meze me kokat e maruleve të mbushura, e shkëlqyeshme për darka me miqtë.

Burger orizi

Burger orizi

Në këtë artikull ju mësojmë se si të përgatisni një recetë shumë të thjeshtë dhe të shëndetshme. Disa hamburgerë të shijshëm orizi për fëmijët që të ushqehen shëndetshëm.

Gnocchi shtëpi patate me salcë proshutë dhe djathë

Gnocchi shtëpi me patate

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni njoki të shijshme shtëpiake të lara në një salcë djathi me një nuancë erëzash. Sidomos për të vegjlit.

York kanelloni me tapín

Canelloni York me tapín dhe proshutë serrano

Kanelloni i York-ut është gjithashtu shumë i shëndetshëm sepse është i mbushur me një tapë të shijshme të kavërdisur me proshutë Serrano. Një darkë e shkëlqyeshme dhe e hollë për 2 persona.

Patate të mbushura me spinaq

Patate të mbushura me spinaq

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni patate të shijshme të mbushura. Në këtë rast, spinaqi për t’u dhënë të vegjëlve energji për kthimin e tyre në shkollë.

Speca Piquilo të mbushur me hake

Speca të mbushur

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shijshme të bazuar në speca piquillo. Këto janë të mbushura me një béchamel të shijshme me hake dhe proshutë.

Dumplings shtëpi të mbushura me mish

Dumplings shtëpi të mbushura me mish

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni ëmbëlsira të shijshme shtëpiake të mbushura me mish. Një darkë e shijshme si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.

Kube pule me bukë

Perime pure

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një pure të shkëlqyer të perimeve nga fshati Mesdhe. Një pure tradicionale me perimet e tokës sonë.

Gradin e mbushur me endives

Gëzon endives

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një pjatë të shijshme të pjekurisë gratin, shumë të shëndetshme dhe me shumë aromë.

Rizoto pule

Rizoto pule

Rizoto është një pjatë tipike e gastronomisë italiane dhe mund të shoqërohet me shumë ushqime. Ne kemi zgjedhur pulën, të shkëlqyeshme për fëmijët.

Fideua e thjeshtë perimesh

Fideua e thjeshtë perimesh

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një fideua të pasur dhe të thjeshtë me një salcë të thjeshtë dhe të shpejtë, që ato dreka të përgatiten në vetëm 30 min.

Patate të mbushura me ton dhe vezë

Patate të mbushura me ton dhe vezë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni patate të shijshme të mbushura me ton dhe vezë. E shkëlqyeshme për të vegjlit në shtëpi.

Charlota e patëllxhanëve dhe mishit

Charlota e patëllxhanëve dhe mishit

Charlota është një pjatë tipike franceze, por në thelb për ëmbëlsira. Sot e përgatisim me patëllxhanë dhe të mbushur me mish me një prekje djathi.

Pica me spinaq dhe patëllxhan

Pica me spinaq dhe patëllxhan

Picat janë një pjatë shumë komode për darkat me miqtë. Kështu që sot ne përgatisim një vegjetarian për ju që të mbani linjën në këtë periudhë të vitit.

Byrek galikisht me midhje

Byrek galikisht me midhje

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një byrek të mrekullueshëm dhe të shijshëm galician. Mbushur me perime dhe midhje, tipike për Detin Kantabrian.

Fileto pule limoni au gratin

Fileto pule limoni au gratin

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të lehtë të bazuar në fileto pule. Lëng dhe me një prekje limoni ne i japim asaj një gatim të shkëlqyeshëm me gratin.

Krem kos shtëpiak

Krem kos shtëpiak

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të mrekullueshme dhe freskuese të kremit të kosit. Një mënyrë shumë e ndryshme për të ngrënë kos për ëmbëlsirë.

Burger pule në shtëpi

Burgers shtëpi pule

Në këtë artikull ju tregojmë se si të përgatisni hamburgerë të shijshëm pule me djathë dhe marule, veçanërisht për të vegjlit.

Patty pule dhe djathë i kuruar

Patty pule dhe djathë i kuruar

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një empanada të pasur të mbushur me pulë dhe djathë të shëruar béchamel. Një përzierje e hollë aromash, e shkëlqyeshme për darkë.

Pjellë e hellit

Hake, proshutë dhe perime hell

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shkëlqyeshme të shëndetshme për hellët e hake të mbështjellë me proshutë dhe perime Serrano. I pasur dhe i shëndetshëm për ju.

Hake në të verdhë

Hake në të verdhë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shkëlqyeshme për hake në të verdhë. Një teknikë e përdorur gjerësisht në kuzhinë për të ngjyrosur ushqimin.

Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një sallatë të pasur me fruta për të luftuar temperaturat e larta të Verës. Recetë e thjeshtë dhe e freskët.

Topa spinaqi

Topa spinaqi

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shijshme për topat e spinaqit. Një recetë shumë e shëndetshme dhe e shkëlqyeshme për të vegjlit.

Hlam dhe spenak flamenquin

Flamenquins hake dhe spinaq

Në këtë artikull ju tregojmë se si të bëni flamenquins të shijshme të hake, me një mbushje spinaqi të kavërdisur. Shumë i shëndetshëm për fëmijët.

Dumplings shtëpi

Dumplings shtëpi

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni dumplings të shijshme shtëpiake, të mbushura me një pulë dhe të gatuara në furrë. 100% i shëndetshëm.

Bizele me proshutë

Bizele me proshutë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një pjatë të pasur dhe të shëndetshme me bizele me proshutë. Një recetë e shëndetshme dhe e thjeshtë për tu bërë në të cilën do shumë pak kohë

Qofte hak

Qofte hak në salcë karrota

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni qofte të shijshme të hake. E shkëlqyeshme si një darkë për fëmijë pasi hake është një peshk i mirë për ta.

Kanelloni i proshutës dhe vezës York

Kanelloni i proshutës dhe vezës York

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të pasur për kanelloni proshutë York mbushur me një vezë të shijshme dhe beshamel ton. Shumë joshëse!

Burger hak

Burger hake shtëpi

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të humbni disa kile me një recetë të veçantë për një burger peshku të bërë në shtëpi. Shumë më të shëndetshëm se ato tipike industriale.

Shkop daulle i pjekur me patate dhe karota

Shkop daulle i pjekur me patate dhe karota

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shpejtë, të thjeshtë dhe të shëndetshme bazuar në një kofshë, për ata që duan të vazhdojnë mirëmbajtjen e linjës.

Oriz i butë me karota dhe mish pule

Oriz i butë me karota dhe mish pule

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një pjatë të shijshme, shumë të shëndetshme, bazuar në oriz me karota dhe pulë të prerë në kubikë.

Petë me salcë speci

Petë me salcë speci

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni petë të shijshme në salcën e piperit të zi. Një mënyrë shumë e shëndetshme dhe e shijshme për të ngrënë makarona.

Zierje patate me perime

Zierje patate me merak perimesh

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një merak të shijshëm patatesh me perime. Një drekë shumë e shëndetshme dhe e fuqishme e energjisë dhe lëndëve ushqyese.

Sallatë e ngrohtë me fasule jeshile me vezë

Sallatë e ngrohtë me fasule jeshile me vezë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shpejtë dhe të shëndetshme në vetëm 10 minuta. Një sallatë e shijshme për ata që vazhdojnë të shikojnë rreshtin.

Tapina të mbushura me oriz dhe karota

Tapines mbushur me oriz dhe karrota gratin

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë të shëndetshme të bërë me tapina, karota dhe oriz të bardhë. Ju gjithashtu duhet të kujdeseni për veten tuaj në Vjeshtë.

Qofte pule në salcë

Qofte pule në salcë me pure patatesh

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shkëlqyeshme, qofte pule në salcë, e cila nuk është asgjë më shumë se një qofte e shkëlqyeshme për tu ngopur më shumë.

Unaza qepë

Unaza qepësh, ana e 10

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni disa unaza të shijshme qepësh, të cilat mund të bëhen një darkë e lehtë ose një shoqërim shumë me lëng.

Petulla te mbushura

Omeleta të mbushura me oriz dhe serrano

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shijshme për omëletat franceze të mbushura me oriz dhe proshutë Serrano. Të lëpish gishtat!

Mish me çedër dhe byrek me patate

Mish me çedër dhe byrek me patate

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë përdorimi. Një gjellë e shijshme mishi dhe pure patatesh me djathë çedër.

Oriz i butë me speca

Oriz i butë me speca

Receta që ju sjell sot është shumë e lehtë, kërkon pak përbërës dhe është shumë e pasur. Mos e humbisni!

Qofte në salcë

Qofte në salcë

Qoftet në salcë janë një pjatë shumë e plotë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, ideale për darka, veçanërisht kur ka fëmijë.

Viçi i rrumbullakët me perime

Viçi i rrumbullakët me perime

Recetë e rrumbullakët e viçit me perime, të shëndetshme dhe të shëndetshme. Recetë e shpejtë dhe e lehtë që do të ndihmojë në konsumin e perimeve për të gjithë familjen

Qiqrat e skuqura

Qiqrat e sautuar me një salcë speca

Këtu ju tregojmë një mënyrë të shëndetshme për të ngrënë qiqra të sautuar. Një ide e thjeshtë për të mbajtur një dietë të pasur me fibra.

Nestea shtëpi

Në favor të ushqimit të shëndetshëm ne përgatisim këtë Nestea të bërë në shtëpi me përbërës krejtësisht natyralë. Ideale si një pije freskuese.

Oriz i lehtë

Oriz shumë i lehtë që nuk kalon, shoqëruar me pulë dhe perime të shijshme.

Sallatë themelore

Sallatë themelore

Sallatë themelore, shoqërim i shëndetshëm për çdo drekë apo darkë. Kjo recetë sallate është një ide e shkëlqyeshme

Vezë të fërguara me spinaq

Vezë të fërguara me spinaq

Vezë të fërguara me spinaq, një ide perfekte për një darkë të shëndetshme. Isshtë një nga recetat më të mira të spinaqit që mund të bëni, provoni të shihni se si ia dilni mbanë

Sallatë frutash me lëng molle

Sallatë frutash me lëng molle

Sallatë frutash me lëng molle, një meze e lehtë ideale. Kjo recetë për sallatë frutash ka shumë vitamina dhe kontribute interesante

Bizele hudhre

Bizele hudhre

Garniturë bizele hudhre, recetë tipike bizele, ushqim i shijshëm dhe i thjeshtë për çdo rast

Petë me perime

Petë me perime

Petë me perime, të lehta për t’u bërë, të shpejta dhe me rezultate të mira.

recetë e përfunduar e trangujve të mbushur

Kastravecat e mbushura Spanjolle

Recetë e mbushur kastravec spanjoll. E pasur dhe e shëndetshme është një mënyrë e mirë për të përgatitur këtë perime, pasi është një ëmbëlsirë e mirë kur është e freskët në verë.

Gëzon ekzotike pule në 10 minuta

Gëzon ekzotike pule në 10 minuta

Pule ekzotike në 10 minuta, kënaqësi të shijshme dhe të thjeshta pule. Kjo recetë pule do t’ju ​​magjepsë, provojeni dhe do të shihni se si nuk gaboni

Sallatë me domate të stinës

Sallatë me domate të stinës

sallatë domate të stinës, receta të shijshme, të thjeshta dhe shumë të shëndetshme. Kjo recetë sallatë ofron shumë vitamina të rëndësishme për ditë për ditë

Sallatë patate verore

Sallatë patate verore

Sallatë vere me patate, e shijshme dhe shumë e thjeshtë, e njohur edhe si sallatë vendi. Përveç se është e thjeshtë, është edhe një pjatë shumë ekonomike

recetë e përfunduar e specave të mbushur me perime dhe kërpudha

Speca të mbushur me Perime dhe Kërpudha

Recetë e shëndetshme dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Disa speca të mbushura me perime dhe kërpudha. Një delikatesë e shijshme që do të na shpëtojë nga monotonia.

recetë e përfunduar për kungull i njomë llokoçis skuq me kërpudha

Kungulleshkat e njoma me kërpudha

Gatuaj shpejt dhe shëndetshëm, nuk mund të kërkojmë asgjë më shumë. Duhet vetëm pak dëshirë dhe pjesa tjetër do të dalë vetë. Shëndeti është i rëndësishëm prandaj le të kujdesemi për të.

recetë e përfunduar e lepurit të pjekur me erëza

Lepuri i pjekur me erëza

Recetë e thjeshtë për lepurin e pjekur me erëza. Shtë një delikatesë e përsosur për dietat dhe është gjithashtu e lehtë të aromatizohet me erëza ose elementë të tjerë. Krokanti është i shijshëm.

recetë e përfunduar e petë kineze me perime dhe mish të grirë

Petë kineze me perime dhe mish të grirë

Recetë petë kineze me perime dhe mish të grirë. Isshtë një përgatitje e thjeshtë që na lejon ta përshtatim atë me vegjetarianët. Një formë mjaft interesante e kuzhinës aziatike.

Spinaq i kremuar

Përbërësit: 2 tulla krem ​​1 kg spinaq 70g gjalpë 2 lugë miell 1/2 filxhan ...

Salcë Hollandeze

Sot unë prezantoj recetën themelore për të bërë salcën e hollë hollandaise, duke qenë një përgatitje ideale për erëzimin e peshkut dhe ...

Shtëpi misri

Nëse keni misër të bardhë dhe qumësht gruri mund të përgatisni një pjatë spektakolare. Mos ndaloni së kënaquri veten ...

Lulelakra e konservuar në vaj

Ne do të përgatisim një lulelakër të hollë të konservuar në vaj në mënyrë që të mund ta shijoni atë si aperitiv dhe gjithashtu ta shoqëroni me disa ...

Dardha të konservuara në shurup

Propozimi i sotëm është përgatitja e një konservimi të shëndetshëm të dardhave në shurup, duke qenë një ushqim ideal për ...

pica patate pa gluten

Celiacs: pica patate pa gluten

Ne do të përgatisim për të gjithë ata që vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit një recetë të hollë për pica patate, duke qenë një mundësi ...

Seliakat: njokët e panxharit pa gluten

Ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë pa gluten për të gjithë ata që vuajnë nga sëmundja celiake për ta shijuar atë si një pjatë kryesore dhe ...

Përhapja e kastravecit

Receta e thjeshtë që do të përgatisim është një mundësi tjetër, për të prezantuar këtë krem ​​të hollë kastravec, pasi është i shijshëm ...

Ftua te pjekura

Sot ne do të përgatisim një ëmbëlsirë të hollë me ftua të pjekura, duke qenë një recetë e thjeshtë për tu përgatitur dhe e shkëlqyeshme për shije ...

Sallatë derri dhe perime

Propozimi i sotëm është të bëni një sallatë të thjeshtë me disa perime dhe duke përdorur pak mish derri të mbetur ...

Kroketat e panxharit

Propozimi i sotëm është të përgatisni disa kroketa të thjeshta dhe të shijshme të panxharit për tu shijuar si fillestar të nxehtë ose ...

Smoothie e thjeshtë dhe me vitamina

Ky gojëmjaltë e shijshme që do të përgatisim sot përbën një pije me përmbajtje të lartë vitaminash, duke qenë një përgatitje e thjeshtë për t’u bërë ...

Sallatë frutash të lehta

Ne do të përgatisim një ëmbëlsirë të shëndetshme me sallatë të freskët me fruta të freskëta për t’u shijuar në fund të drekës ose darkës, duke qenë ...

Celiacs: ëmbëlsira pa yndyrë pa gluten

Ne do të bëjmë një recetë të thjeshtë për ëmbëlsira sfungjeri me yndyrë në mënyrë që të gjithë celiakët të mund të shijojnë pa u privuar nga mëngjesi ...

Celiacs: biskota pa gjuhë gluten

Ne do të përgatisim për të gjithë celiakët disa biskota të shijshme të quajtura gjuhë mace, të cilat janë të shijshme për t'i shoqëruar ato, në atë kohë ...

Komposti i kumbullës në mikrovalë

Për të përgatitur një ëmbëlsirë të shëndetshme brenda pak minutash, ju sugjeroj të bëni këtë komposto të shijshme kumbulle në mikrovalë, për të shijuar ...

Tajine keksi me perime

  Përbërësit: 1 kg kungull deti 1 kungull i njomë 2 rrepa 4 domate 3 patate mesatare 1 qepë 4 thelpinj hudhre ...

Flan spinaq me djathë mikrovalë

Nxirreni atë në mikrovalë me këtë recetë. Përbërësit: 500g spinaq të ngrirë 150ml krem ​​të lëngshëm 4 vezë 100g ...

Stili Bream Donostiarra

Përbërësit: 4 karamel deti 1/2 djegës Lëngu i 1/2 limonit 1 thelpi hudhër Vaj ulliri 4 lugë gjelle ...

Smoothie kumbulle

Propozimi i sotëm është të bëni një gojëmjaltë freskuese të kumbullës në mënyrë që ta shijoni në çdo kohë të ditës ...

Fileto hak me patate pure

Pjata e ushqimit që ne do të përgatisim sot është një ushqim i shkëlqyeshëm për të shijuar të gjithë familjen dhe përbën një ...

Sallatë me perime të ziera

Në fillim të pranverës dhe fillimit të verës, sallatat fillojnë të jenë pjata kryesore ose zbukurimi ...

Kivi të konservuara në shurup

Rezervat e bëra me fruta natyrore janë një ushqim i shkëlqyeshëm për tu përdorur në përgatitjet e ëmbëlsirave të ëmbla dhe ...

Patate në këmishë

Përbërësit: 1 kilogram patate 3 vezë 100g miell 1 qepë 1l lëng mishi Kripë, majdanoz dhe vaj Përgatitja:

Seliakët: bukë chapatí pa gluten

Ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë për rrotullat e bukës që konsumohen veçanërisht në Indi plotësisht pa gluten, duke qenë e shijshme për ...

Kumbulla mikrovalë në shurup

Ne do të përdorim mikrovalën, për të bërë në pak minuta, këtë recetë të thjeshtë për kumbulla në shurup dhe ta përdorim atë në ëmbëlsira, duke mbushur ...

Hipertensioni: pica me ton dhe qepë

Ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë për pica me ton dhe qepë për të gjithë njerëzit hipertensivë, në mënyrë që ata të shijojnë pa privim si ...

Sallatë orizi me fruta deti

Përbërësit: 400g oriz 750g molusqe 750g midhje 100g bishta karkalec 100g kërpudha majdanoz të copëtuar ...

Kos me mollë dhe arra

Për të shijuar mëngjesin ose në mes të pasdites, ju sugjeroj që këtë ëmbëlsirë të shëndetshme ta bëni në pak minuta dhe ...

Seliakët: brumë bombe pa gluten

Unë do t'ju mësoj se si të përgatisni brumin tradicional të bombave pa gluten për të gjithë celiakat, në mënyrë që ata të shijojnë këtë shijshme ...

Tavë pule jeshile

Hotshtë nxehtë, por ka netë që mund t'i kënaqemi vetë. Nëse po kujdeseni për veten, shmangni gjithmonë përfundimin në sallata të ftohta, ...

Celiacs: patate të skuqura pa gluten

Patatet e skuqura janë role të vogla që janë shumë të shijshme për tu shërbyer me mbushje të ndryshme kur përgatisni një fillestar informal ...

Supremat e pulës së sinapit

Kjo recetë e shijshme për supremenë e pulës të pjekur me mustardë, është një mundësi e shkëlqyeshme për ta shijuar në fund ...

Makarona ose oriz Alfredo

Përbërësit: 240 g petë të prera të llojit mustardë ose 2 gota oriz 125g gjalpë 1/2 filxhan krem ​​...

Hipertensioni: njoki i djathit krem

Kjo recetë ushqyese për gnocchi me djathë krem ​​është shumë e thjeshtë për tu përgatitur dhe duhet ta përdorni në bërjen e ushqimit ...

Celiacs: bonbona çokollate pa gluten

Bonbonat me çokollatë që do të përgatisim sot është një recetë e thjeshtë për t’u bërë, duke qenë një ushqim me shije të shijshme për ...

Krem i ftohtë grejpfrut

Sot do t'ju tregoj një mundësi tjetër për të bërë këtë krem ​​grejpfrut të shijshëm duke përdorur këtë agrum të shëndetshëm si ushqim dhe ...

Seliakët: bare drithëra pa gluten

Kjo recetë është krijuar për të gjithë ata që vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit, duke qenë një trajtim i ëmbël ushqyes i përbërë nga ...

Peceto viçi me kërpudha

Receta për peceto me kërpudha është një pjatë e shkëlqyeshme për shije në kohën e darkës dhe gjithmonë ...

Akullore me çokollatë

Për të përgatitur këtë akullore të shijshme slushie nuk ju duhen shumë përbërës dhe do të keni një mundësi tjetër për të bërë një ëmbëlsirë ...

Snacks fletë panxhar

Ne do të përgatisim disa sanduiçe të shijshme të gjetheve të panxharit për t’i shijuar si fillestar të nxehtë ose shoqëruar me përgatitje të ndryshme duke përdorur mish ...

Akullore me koktej frutash

Një ëmbëlsirë e shijshme e ëmbël është kjo akullore që sot unë propozoj ta bëj e përbërë nga pak ushqime, duke qenë ideale për ta shijuar ...