Qofte me salce spanjolle

Qofte viçi në salcë spanjolle

Ne ju tregojmë se si të bëni qofte në salcën spanjolle, një salcë që do të shërbejë gjithashtu për të shoqëruar mishrat e tjerë.

tost françez

Torrijas, recetë tipike e Karnavalit

Në këtë artikull ne paraqesim recetën për torrijat tradicionale, në mënyrë që t'i bëni ato dhe t'i shijoni gjatë këtyre datave të Karnavaleve.

burritos

Burritos pikante, version spanjisht

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni burrito të shijshme spanjolle, të shkëlqyera për darkën e një Shën Valentinit ose darkën me miqtë.

Lazanja e mishit Bolognese

Lazanja e mishit Bolognese

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një lazanjë mishi Bolognese, tipike për Italinë, por me prekjen e saj Spanjolle.

Breakers

Calzones, recetë tipike italiane

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë tipike italiane, disa kalzone të shijshme me proshutë, djathë dhe domate. Shpresoj t’i shijoni.

Zierje me croutons

Zierja e gjyshes me croutons

Këtu ju mësojmë se si ta bëni tenxheren tipike të gjyshes, një recetë e mirë për stomakun që të pushojë para se të hajë ushqim.

Qiqra me bishtaja

Qiqra me bishtaja

Sot në Recetat e Gatimit ju tregojmë se si të përgatisni disa qiqra me fasule jeshile, një recetë e thjeshtë dhe e lirë që do të pëlqejë të gjithëve.

Petë Wok me kunguj të njomë

Petë Wok me kunguj të njomë

Sot në Recetat e Gatimit ju sjellim një recetë shumë të thjeshtë për petë kineze me kunguj të njomë, të gatuara në wok.

Tortilla spanjolle

Omeletë spanjolle, recetë tradicionale

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një pjatë tradicionale të gastronomisë sonë, një omëletë spanjolle ose, gjithashtu, e njohur si një omëletë patate.

San jacobos

San jacobos, darkë e shpejtë

Në këtë artikull, ne ju japim një ide për ditët kur jemi disi më të zënë. Disa San Jacobos të mirë për darkë. Shpresoj te ju pelqejne.

Sopa Castellana (supë me hudhër)

Supë Castiliane (supë me hudhër)

Supë Castiliane (supë me hudhër), një recetë tipike nga veriu i Castilla y León bazuar në thërrime buke dhe hudhër. Qëllimi është ta ziejmë.

Oriz i lehtë

Oriz shumë i lehtë që nuk kalon, shoqëruar me pulë dhe perime të shijshme.

lut-mbaroj

Lepuri në salcë ananasi

Nëse e doni mishin, asgjë më mirë sesa ta bëni këtë recetë me salcë ananasi, sepse është e shijshme dhe e thjeshtë.

Patties ton

Patties ton

Dumplings ton, të lehta për tu bërë dhe shumë të shijshme

Kroketa shtëpi pule

Kroketa shtëpi pule

Kroketat e pulës në shtëpi, një mënyrë e thjeshtë dhe e shijshme për të përfituar nga mbetjet që u pëlqejnë edhe fëmijëve

recetë e përfunduar

Migas nga Almeria

Këtu ju tregojmë se si të bëni pjatën e mrekullueshme të migas de Almeria, në mënyrë që të mund të shijoni një delikatesë të shijshme.

porrusalda

porrusalda

Një recetë shumë e mirë për fëmijë dhe të rritur, ne e duam atë dhe del dy pjata në një, një ditë ...

Bukë banane

Bukë banane

Bukë banane e përgatitur me pluhur pjekje, një recetë e pasur tipike amerikane, do të shihni se si duket

Recetë_përfunduar_ e koketave të lepurit të shtëpisë

Kroketa lepuri shtëpiake

Recetë e thjeshtë dhe e pasur për kroketat lepuri shtëpiake. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar shijen.

Fije Pashkësh

Fije Pashkësh

Fije e mbushur me krem ​​pastiçerie, arra dhe rrush të thatë. Një recetë për një tortë të Pashkëve të mbushur për të ngrënë në mëngjes ose një meze të lehtë me një kafe të mirë.

Salcë Bolonese

Ne do të përgatisim një salcë Bolognese që mund ta përdorim për të shoqëruar makaronat, për të mbushur kanelloni, picat, etj. Kjo recetë nuk ...

Fritters karnaval

Sot do të përgatisim një recetë për fritters frymëzuar nga guenilët ose foshnjat që gjyshja ime përgatiti të martën ...

Tortë me patate

Tortë me patate

Byrek me patate pure me mish të grirë të përgatitur me qepë, speca, rrush të thatë, ullinj dhe vezë të zier fort.

Mishi në salcë perimesh

Mishi në salcë perimesh

Mish në salcë perimesh, një recetë mishi që shkon shumë mirë me pak oriz ose disa patate të skuqura

recetë e përfunduar e miellit me sepje dhe bizele

Qofte me sepje dhe bizele

Recetë e thjeshtë për miell me sepje dhe bizele. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar këtë delikatesë.

Wok perime të thara

Wok perime të thara

Wok perime me perime, një recetë kineze shumë e shëndetshme me shumë proteina dhe vitamina. Nëse ju pëlqejnë perimet duke provuar al dente, do të shihni se sa e shijshme është

recetë e përfunduar e paella të bardhë

Paella e Bardhë

Recetë e thjeshtë për të përgatitur një paella të pasur të bardhë, pa ngjyrosur. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar përgatitjen dhe provën e tij.

përbërësit themelorë të recetës

Recetë qumështi e përgatitur në shtëpi

Recetë e thjeshtë shtëpiake për qumësht të përgatitur, të shijshëm të ngrirë ose të ftohtë. Le të shohim se si përgatitet një pije e tillë tipike verore në shtëpi.

recetë e përfunduar e rrotullave të salmonit me oriz

Salmon Rolls me Rajs

Recetë e thjeshtë për rrotullat e salmonit me oriz. Me prekjet aziatike, është një delikatesë e mirë që ia vlen të provohet.

recetë e përfunduar e trangujve të mbushur

Kastravecat e mbushura Spanjolle

Recetë e mbushur kastravec spanjoll. E pasur dhe e shëndetshme është një mënyrë e mirë për të përgatitur këtë perime, pasi është një ëmbëlsirë e mirë kur është e freskët në verë.

recetë e përfunduar e ossobuco me kërpudha

Viçi Ossobuco me kërpudha

Recetë viçi Ossobuco me kërpudha, e thjeshtë dhe e shijshme, si dhe origjinale. Ne do të shohim hap pas hapi për ta elaboruar atë.

Sallatë me domate të stinës

Sallatë me domate të stinës

sallatë domate të stinës, receta të shijshme, të thjeshta dhe shumë të shëndetshme. Kjo recetë sallatë ofron shumë vitamina të rëndësishme për ditë për ditë

recetë e përfunduar e viçit të pjekur me kërpudha dhe bizele

Mish viçi me kërpudha dhe bizele

Viçi i pjekur është një recetë tradicionale dhe sot do ta bëjmë me kërpudha dhe bizele. Isshtë një recetë e lehtë edhe pse disa hapa mund të jenë disi të komplikuar.

recetë e përfunduar e kapakut të kërpudhave me vezë thëllëza

Tapa me kërpudha me Vezë Thëllëzash

Origjinaliteti në botën e tapas është gjithmonë i mirë. Dhe sot ju sjell një recetë të pasur për të krijuar një tapë të veçantë, të kërpudhave me vezë thëllëzash.

recetë e përfunduar e petë kineze me perime dhe mish të grirë

Petë kineze me perime dhe mish të grirë

Recetë petë kineze me perime dhe mish të grirë. Isshtë një përgatitje e thjeshtë që na lejon ta përshtatim atë me vegjetarianët. Një formë mjaft interesante e kuzhinës aziatike.

recetë e përfunduar e krostos

Crosto: Puff Pastry Timbale me Makarona

Recetë me origjinë italiane që kombinon ëmbëlsira, makarona dhe përbërës të ndryshëm. Përbërësit që janë të përzier me makaronat mund të jenë të ndryshëm, kjo varet nga imagjinata ose shija e secilit prej tyre.

recetë e gatshme e picës me mish të grirë

Pica me mish të grirë me erëza

Recetë e thjeshtë për pica me mish të grirë pikant. Optionshtë opsioni më i mirë për të shijuar pica, duke e bërë secilën sipas dëshirës tuaj.

recetë e përfunduar e miellit të bërë në shtëpi

Topa mishi të bëra në shtëpi

Recetë shtëpiake me miell, tani ato mund të kombinohen me përbërës të tjerë ose të shijohen si kjo. Makeshtë e thjeshtë për t’u bërë dhe mund të bëhet me lloje të ndryshme të mishit.

recetë për oriz me perime dhe salcë soje, kontrast i pasur i aromave

Oriz me perime dhe salcë soje

recetë për oriz me perime dhe salcë soje, një prekje ndryshe për një delikatesë shumë të shkathët. Ju duhet vetëm imagjinatë dhe dëshirë.

fasule të gjera të pasura me brinjë mishi derri, chorizo ​​dhe suxhuk të zi

Fasule katalunase

delikatesë tipike katalanase, bazuar në fasule, chorizo, suxhuk të zi, brinjë derri dhe nenexhik për të shmangur dispepsinë tipike të këtij lloji të perimeve

Limon osobuco

Përbërësit: 4 ossobucos mish viçi Lëngu i limonit 100g gjalpë 1 filxhan verë e bardhë e thatë Lëngu i mishit ...

Deti dhe mali rizoto

Përbërësit: 500 gram oriz për rizoto. 400 karkaleca 300 kërpudha 2 qepë 1 tufë majdanoz 1 presh Vaj ...

pica patate pa gluten

Celiacs: pica patate pa gluten

Ne do të përgatisim për të gjithë ata që vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit një recetë të hollë për pica patate, duke qenë një mundësi ...

Makarona patate dhe pate

Ideale për të bërë sanduiçe të shijshme me shumë aromë, ju mund të përhapeni me këtë, dolli, mini tostadita, bukë, kanape, ose ta integroni atë me ...

Biftekët e derrit me qepë

Këto biftekë të pasur derri bëjnë 4 racione, ideale për të shoqëruar një verë të mirë të bardhë. Anshtë një recetë e lehtë ...

Fritters Chorizo

Përbërësit: Një Candelario chorizo ​​(tipik i Ishujve Kanarie) Vaj ulliri Për brumin e pjekjes: 1 vezë ...

Cakembëlsirë e kripur

Një tortë sfungjeri e shijshme, e ndryshme për tu ngrënë kështu ose në dy shtresa dhe ta mbush me gjithçka që ju pëlqen, personalisht për mua ...

Kroketat e panxharit

Propozimi i sotëm është të përgatisni disa kroketa të thjeshta dhe të shijshme të panxharit për tu shijuar si fillestar të nxehtë ose ...

Recetë e skumbrit nga Bilbao

Përbërësit: 2 skumbri kompensatë. 4 patate të mesme. 3 hudhra. 1 djegës Vaj ulliri i virgjër. Përgatitja e uthullës së kripës dhe majdanozit: ...

Piceri skumbri dhe qepë

Ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë dhe të shpejtë për picën skumbri dhe qepë, në mënyrë që ato të shijojnë ushqimin e shpejtë në ...

Biftek kreolik me pak kalori

Përbërësit: 4 biftek grumbull ose shpatull prej 200 Gr secili 1 qepë të prerë në julienne 1 prerë spec të kuq ...

Kërpudha provansale

Përbërësit Kërpudha, 400 g (112 Kcal) Vaj llak, sasia e kërkuar (10 Kcal) Karafil hudhre, 4 (10 Kcal) majdanoz ...

Supë bollgur

Përbërësit 300 gram bollgur ½ litër ujë 2 kubikë supë perimesh 100 gram djathë të integruar Përgatitja ...

Kungull i njomë jeshil me krem

Këto kunguj të njomë janë një kënaqësi, ato janë të buta kremoze dhe shumë të pasura, ato do të shkrihen në gojën tuaj, do të duhet kohë për t'i bërë ato ...

Thjerrëza turshi

Nëse keni nevojë të përfshini vitaminat B1, B3 dhe B6, ata me siguri ju kanë rekomanduar të hani thjerrëzat. Sot, me këtë recetë, ju mund të ...

Qepë, vinegretë selino dhe karrota

Vinagretat e mira shoqërojnë pjata të ndryshme shkojnë mirë me sanduiçe që shoqërojnë enët e mishit të kuq dhe të bardhë me perime që përmirësojnë ...

Qiqra turshi

Nëse nuk e dinit, qiqra përmban një pasuri të pashoqe për sa i përket kontributeve ushqyese. Marrja juaj ...

Fasule turshi

Kjo recetë për fasulet eschabeche ju siguron vitamina A, C dhe hekur, bishtajoret janë një burim i fibrave, ...

QUICHE Ushqim deti

 Përbërësit: 400g miell të fortë 200g gjalpë 1dl ujë 250g karkaleca 150g karavidhe 150g karkaleca deti ...

Kërpudha të konservuara në shtëpi

Bërja e këtij konservimi të shijshëm të kërpudhave të bëra në shtëpi është një përgatitje shumë e thjeshtë për t’u bërë, pasi nuk përmban shumë përbërës ...

Hipertensioni: sanduiç me sallatë pule

Nëse bëhet fjalë për përgatitjen e një ushqimi të shpejtë për njerëzit me hipertension, asgjë më mirë sesa të bësh një sanduiç të shëndetshëm brenda pak minutash ...

Omeletë me petë të mbetura

Shpesh kemi petë të mbetura në frigorifer dhe nuk mund të gjejmë një recetë të thjeshtë për t’i përdorur dhe ...

Kalori të ulëta: omëletë karrota

Ne do të përgatisim një recetë të shëndetshme për të gjithë ata që duhet të ndjekin një dietë me pak kalori që është e lehtë të bëhet me ...

Pionono speciale për vegjetarianët

Përbërësit: 1 pionono Majonezë sasia e kërkuar 2 karota të mëdha të grira 2 vezë të ziera fort të copëtuara 1/2 pako me spinaq të grirë hollë ...

Patate dhe Qepë Empanadas

Kjo recetë është ideale për tu përgatitur kur keni pure të mbetur, dhe nëse akoma dëshironi që të jetë më e lehtë mund ta përgatisni me ...

Salcë domate me hudhër dhe majdanoz

A nuk e keni përzier kurrë domaten me hudhër dhe majdanoz? Epo, një fillim i mirë mund të jetë përgatitja e kësaj salce të shijshme: Përbërësit: 1/2 ...

Vezë të skuqura me rigon

Një vezë e skuqur ndryshe me aromë të shkëlqyeshme, shkon shumë mirë si një zbukurim për vaktet me patate, domate, mish ose omëletë ...

Oriz me qepë

Sot do të përgatisim një oriz të shijshëm me qepë. Një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë. Përbërësit: 1/2 pako oriz kokërr ...

Patate të skuqura kungulli

Unë paraqes një recetë për të përgatitur disa patate të skuqura kungulli, ideale për t'i paraqitur ato si fillestare: Përbërësit: 800 g kungull ...

Grouper me hudhër

Përbërësit: 4 fileto Grouper 1 kokër hudhër Vaj Kripë piper Përgatitja: Skuqni filetot e kalitura sipas shijes në ...

Schnitels të skuqura viçi

Unë ju paraqes një recetë të shpejtë, të lehtë dhe të lirë: Përbërësit 1/2 kg mish për Milanese mund të jenë vithe, katrore ...

Lakër dhe proshutë thekshëm

Përbërësit: 2 Mbulesa për tartë Proshutë e tymosur Djathë krem ​​Djathë i grirë Qepë jeshile 3 vezë Kripë dhe piper një ...

Sallatë atlantike

Nëse dëshironi një sallatë tjetër, provoni këtë delikatesë me spinaq, qepë, rrepkë dhe domate. Përbërësit: Spinaqi lë 1 qepë ...

Schnitels hake skuqur

Unë prezantoj sot një recetë shumë të pasur për t’i dhënë peshkut të përgatitur në një mënyrë tjetër për më të voglin dhe jo ...

Patate në këmishë

Kjo është një recetë e lehtë dhe ideale për të shoqëruar çdo lloj mishi, përkatësisht: Përbërësit 4 patate mesatare ...

Oriz me piper zile

Përbërësit: Oriz 2 speca të kuq 200 cc. krem qumështi Piper Hudhër kripe Djathë i integruar Përgatitja: Përgatitni orizin ...

Krem salce jeshile

Përbërësit: 250 gr. qepë jeshile 250 gr. krem qumështi vaj ulliri një spërkatje vere ...

Tortë proshutë dhe bizele

Unë ju prezantoj një tortë të pasur dhe shumë ushqyese për ta ngrënë të nxehtë apo të ftohtë, ideale për çdo rast apo ...

Salcë e Bardhë me bazë kos

Sot ju prezantoj një recetë që quhet ndryshe salcë e bardhë false dhe është ideale për makaronat dhe perimet është ...

Pelte dardhe me dardhe

Unë ju prezantoj një ëmbëlsirë të freskët, të shpejtë dhe të lirë ideal për të shijuar të gjithë familjen. Përbërësit 1 qese me ...

Mëlçia me qepë dhe spec të kuq

Një recetë e pasur me hekur për të ushqyer familjen tuaj: Përbërësit 2 qepë të mëdha në shirita të imët të xhulienës 1 piper mesatar zile ...

Kungull i njomë milanez

Nëse keni kungull i njomë në frigoriferin tuaj dhe nuk dini me çfarë t’i përgatisni, sot ju paraqes një recetë që ...

Mëlçia e skuqur

Pak fëmijë hanë mëlçi, prandaj duhet ta maskoni që ta hanë. Provoni këtë recetë dhe më thoni: ...

Kafshime të hidhura

Kjo recetë është ideale për një fillestar të shpejtë pasi në 5 minuta do të keni përgatitur 6 racione Përbërësit 18 kumbulla ...

Rajs majdanoz

Ne do të përgatisim një recetë të ndryshme, të freskët dhe origjinale me atë prekje që majdanozi ju jep vakteve tuaja: Përbërësit:

Bishtajore a la Provençal

Sot ju prezantoj një recetë praktike për të shoqëruar perime, ëmbëlsira dhe mish të të gjitha llojeve. Përbërësit 1 filxhan vaj ...

Sallatë ruse në pelte

A ju pëlqen sallata ruse? Provojeni me këtë larmi të pasur: në pelte. Përbërësit: 200 g bizele të gatuara 1 kanaçe ...

Brusquettes karkaleca deti

Përbërësit: Domatet: 6 njësi Djathi për kripë: 300 g ullinj të zi: 50 g Karkaleca: 150 g Mandarinë: 1 njësi Limon: ...

Sufle peshku

Peshku mund të kombinohet me shumë ushqime, por le të shohim nëse doni një sufle: Përbërësit: 1 argjend ...

Kupa Melba

Le të shohim nëse e provoni dhe provoni këtë ëmbëlsirë të shijshme: Përbërësit: 2 porcione akullore me vanilje 1 bukuroshe në ...

Byrek me copëza pa brumë

Provoni diçka ndryshe, joshëse dhe të shijshme. Mahnitni familjen tuaj: Përbërësit: 1 tufë copëza të ziera 50 g gjalpë ...

Çokollatë qumështi

Sot kam ëndërruar gjyshen time e cila më shpjegoi këtë recetë që ajo më përgatiti kur isha fëmijë, kështu që ...

Spageti al cartoccio

Përbërësit: 350 g. spageti 4 lugë gjelle vaj 16 domate qershi 16 ullinj të zi pa gropa Majdanoz i copëtuar Përgatitja e rigonit:

Patate të buta me krem

Sot do t'ju mësoj se si të përgatisni një pure tjetër pasi do të dalë shumë kremoze. Idealshtë ideale të shoqëroni mish: ...

Pure e embel dhe e tharte

Sot ju prezantoj një pure të thjeshtë dhe shumë të pasur për të shoqëruar të gjitha llojet e mishit: Përbërësit 2 patate të ëmbla të mëdha ...

Salcë kungulli

Një recetë ideale për të ndryshuar shijen e makaronave tuaja, a guxoni? Përbërësit 1/2 kilogram kungull 1 qepë 1

Ijë derri i pjekur

Recetë e pasur për ijë të pjekur të derrit, një trill i vogël nuk do të dëmtojë kurrë askënd. Le të shohim hap pas hapi.

Komposto me mjedër

Sot ju prezantoj një nga recetat më të lehta dhe më të lira për të bërë dhe që ka disa përdorime. Idealshtë ideale

Domatet për mbretëreshën

Domate a la Reina është një recetë praktike, e lirë dhe e ndryshme për fillestarët në kuzhinë: Përbërësit 24 feta ...

Vinaigretë patëllxhan

Një recetë e hollë për një fillestar, një sanduiç ose për të shoqëruar mishin e kuq. Përbërësit 1/2 kg. Patellxhanet vjollce 1 kokrra hudher

Puding me oriz dhe perime

Sot do t'ju prezantoj diçka të veçantë, një buding të shijshëm me perime ideale për të ngrënë si familje dhe për të marrë duartrokitjet ...

Surimi

Sot do t'ju prezantoj se si të përgatisni disa tapa surimi në një mënyrë të lehtë dhe të shijshme. Përbërësit: - 1 copë bukë ...

Patate me presh

Thendrra e gatimit për pak para, e pasur dhe praktike, u bë realitet në këtë recetë: Përbërësit 1/2 kilogram ...

Patate pure, presh dhe qepë

Kjo është një recetë e pasur dhe e thjeshtë që mund të hahet si në verë ashtu edhe në dimër pasi që është ...

Krem luleshtrydhe

Përbërës 1 filxhan luleshtrydhe të prera 1 banane të prerë me lëng limoni 1 lugë gjelle ...

Milanese a la Provençal

Sot ju prezantoj një recetë për Milanese a la Provençal në mënyrë që të jeni mbretëresha e kuzhinës. Përbërësit 1

Perime Paella

Përbërësit: Vaj, 500 gr. artichokes, 100 gr. bizele, 1 spec i kuq i madh, 500 gr. lulelakër, 500 gr… ..

Mish Strogonoff

Për njerëzit kërkues, unë prezantoj një pjatë të lehtë dhe të shijshme për dashamirët e ushqimit të mirë. Përbërësit 450gr ijë ose zhurmë ...

gëlqere

Reçel limoni në shtëpi

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një bllokim të pasur limoni. Një ëmbëlsirë shtëpiake me një aromë të veçantë.

Bizele Faina

Kjo faina nuk është e zakonshmja që njohim. Gatuhet në vetëm 25 minuta dhe do të keni një faina të hollë shtëpiake.

Byrek skumbri dhe spinaq

Përbërësit 2 thekshëm drejtkëndëshe mbulon 2 lugë vaj 1 qepë të copëtuar 2 lugë piper zile të copëtuar ...

Patate spanjolle

Patatet më të hollë në një pjatë shumëngjyrëshe dhe të dukshme për tu shijuar me familjen. Përbërësit 1 kilogram patate 1

Curlers çokollatë

Ato janë ideale për të gjitha llojet e tortave ose pudingëve pasi mund të bëhen me çokollatë të bardhë ose të errët ...

Fije limoni dhe portokalli

Kur bëjmë një tortë agrumesh ose çokollate nuk dimë si ta zbukurojmë. Sot këtu ju lë fije agrumesh që ...

Mango të mbushur me mish derri

Ky është një vakt vetëm për kërkimin e shijeve dhe për ju që të jeni si një mbretëreshë. Përbërësit 2 mango 8 medalione ...

Viçi i pjekur me gjalpë

Sot ju prezantoj një recetë ideale për fanatikun (si unë) të mishit të pjekur: Përbërësit 1 kilogram dhe 1/2 ...

Kanape avokado

Kjo recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë nuk mund të mungojë kur bëhet fjalë për një biletë të plotë, një aheng apo ngjarje ...

Kërpudha kërpudha

A keni një shije të kërkuar? Epo, shpresoj që sot t'ju befasoj me këtë recetë: Përbërësit 300 gram kërpudha të freskëta 70 gramë ...

Pule gjermane

Po sikur të ju jap një hile të vogël për të ndryshuar shijen e pulës tuaj të pjekur dhe për të treguar në ...

Sanduiç me karkaleca

Sanduiçët janë një vakt shumë i shpejtë për tu përgatitur, dhe nëse shtoni disa përbërës të pasur në të, ato do t'ju japin ...

Sorbet bukuroshe

Me nxehtësinë e kësaj pranvere po ju sjell një sherbet freskues pjeshke për ta ndarë me miqtë: Përbërësit 8 pjeshkë ...

patatas

Video: Pjekja e patateve

Një video e thjeshtë dhe e shpejtë për të parë se sa të shijshëm përgatiten patatet e pjekura. Le të shohim hap pas hapi dhe të arrijmë deri tek ajo.

Patate lionese

Patatet janë një tjetër ushqim që gjithmonë na largon nga rruga. Sot ju prezantoj disa patate të shijshme Lionese, ...

Salcë ulliri dhe kërpudha

Nëse keni një nga ato darkat në të cilat duhet të tregoni, ose është thjesht e veçantë për ju, ju ...

Supë majoneze

PGRRBRSIT: 1 vezë, 1 thelpinj hudhre, vaj, uthull, kripë, 1 litër ujë, majdanoz, bukë bajat. PROCESI: -

Fasule të ziera

P INRBRSIT: - 1 kg fasule të buta. - Nafta. - proshutë Serrano. - 1 domate. - 1 qepë pranverë. - 1 dhëmb ...

Bishtajat me hudhër arriero

Fasule jeshile me hudhër me patate të gatuar, recetë për fasule jeshile shumë të shëndetshme dhe të shijshme për dietë

Supë për këpucë me dritë

PGRRBRSIT: - 1/4 e një kungulli portokalli me lëvozhgë të gjelbër - 1 fshikëz e madhe - kërkohet qumësht i skremuar - ...