Hake në salcë me ngjala

Hake në salcë me ngjala, një pjatë që është ideale për një festë, është e thjeshtë dhe e lehtë për tu bërë. Një pjatë ideale për festat e Krishtlindjeve.

Krem Vichyssoise

Krem Vichyssoise, një krem ​​i butë dhe i lehtë ideal për këto festa dhe fillimin e vaktit me një pjatë të lehtë. Një pjatë e lehtë dhe e pasur.

Tortë me karotë dhe kanellë

Tortë me karotë dhe kanellë, një recetë tradicionale e pasur dhe me lëng. Një recetë e thjeshtë ideale për një meze të lehtë ose mëngjes.

Fideuá Ushqim deti

Fideuá me ushqim deti, ideal për t’u përgatitur për të gjithë familjen, një pjatë shumë e shijshme, plot aromë. Mund ta shoqërojmë me një aoli.

Gazpacho me bukë

Gazpacho me bukë, një pjatë e shijshme ideale për verën, një fillestar shumë i freskët, plot vitamina dhe minerale. Një recetë ideale.

Salcë borziloku ose pesto

Salcë borziloku ose pesto, një salcë tradicionale e kuzhinës italiane ideale për të shoqëruar makaronat, perimet, peshkun, mishin, sallatat ...

Donuts me portokall

Donuts me portokall, të shijshëm dhe të thjeshtë për tu përgatitur, me një aromë shumë të mirë portokalli, ideale për të shoqëruar një kafe.

Gazpacho andaluziane

Gazpacho andaluziane

Gazpacho andaluziane është një nga pjatat që nuk mund të mungojë kurrë në një tryezë në jug të Spanjës në ...

Krem karamele vanilje në shtëpi

Krem karamele vanilje, një ëmbëlsirë e thjeshtë për tu përgatitur pa furrë. Një ëmbëlsirë e jetës, ideale për të gjithë familjen.

Hake fileto me hudhër dhe speca

Recetë e drerit me hudhër dhe speca, një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë. Një peshk i bardhë i pasur dhe shumë lëng. Një pjatë për të gjithë familjen.

Krem katalanisht

Krem katalanas një ëmbëlsirë tipike katalanase, një ëmbëlsirë që tani konsumohet gjatë gjithë vitit. Një krem ​​i ngjashëm me kremin e ëmbëlsirave.

Proshuta e gjelit të detit spanjoll

Proshuta e gjelit të detit spanjoll

Sot ju sjell këtë recetë të thjeshtë dhe të shijshme për proshutën e gjelit të detit spanjoll. Një pjatë e lehtë për t’u përgatitur, ...

Vezë të fërguara

Vezë tavë

Vezët e tavës janë një nga ato pjatat që do t’ju ​​nxjerrin nga nxitimi për disa minuta. Kjo

Pica shtëpi e karbonarës

Pica shtëpi e karbonarës, një pica e shijshme, plot aromë dhe krokante. Një picë e thjeshtë për t’u përgatitur me pak përbërës.

Thjerrëzat e ziera me kistorë

Thjerrëzat e ziera me kistorë

Një recetë e shijshme dhe e thjeshtë për thjerrëzat e zier me kistorra. Përgatitet shumë lehtë dhe perfekte për sezonin e ftohtë

Oriz me fije lajthi të detit dhe kërpudha

Oriz me fije lajthi të detit dhe kërpudha

Një recetë e shijshme dhe e shijshme për orizin me mishin e farave të gjelit të detit dhe kërpudha të ndryshme. Një pjatë perfekte për t’u shërbyer në çdo rast

Rizoto me djathë

Rizoto me djathë një pjatë tradicionale e gastronomisë italiane, një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë. Një fillestar që do t'ju pëlqejë shumë.

Thjerrëzat me perime speci

Thjerrëzat me perime speci

Thjerrëzat me perime speci janë një klasik i gastronomisë sonë. Një recetë e shëndetshme për tu përfshirë në një menu të balancuar javore.

Vezët skoceze

Vezët skoceze

Vezët Skoceze, një recetë origjinale e kuzhinës Angleze shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe origjinale aty ku ekzistojnë. E përsosur për një darkë të improvizuar

Qiqra me mish pule dhe perime

Qiqra me mish pule dhe perime

Receta e qiqrave me mish pule dhe perime, një pjatë e përsosur bishtajore për hyrjen e vjeshtës, plot vitamina dhe shumë e shëndetshme.

Pule me bajame

Pule e stilit oriental me bajame

Pule e stilit oriental me bajame, një pjatë nga më të zgjedhurat në restorantet kineze që ne zakonisht e njohim. Një recetë e shijshme dhe e thjeshtë për tu përgatitur

Papa Pompa

Bomba me patate dhe mish të grirë

Bomba patate dhe recetë e mishit të grirë, një pjatë e shijshme ideale për fëmijë. Me këtë recetë të shijshme ju do të kënaqni të gjithë familjen

Cous cous tabouleh

Cous cous tabouleh

Tabu me cous cous, një sallatë e ftohtë tipike e kuzhinës arabe, e shijshme, e lehtë për t’u përgatitur dhe transportuar, ideale për të gjithë familjen

Fajitas pule

Fajitas pule, një pjatë tipike e kuzhinës tradicionale meksikane, disa role të thjeshta për tu përgatitur që janë shumë të mira.

Petë orizi me karkaleca deti

Petë orizi me karkaleca deti

Petë orizi me karkaleca, një recetë e thjeshtë nga kuzhina e shijshme Thai. Një pjatë e lehtë me pak yndyrë, e përsosur për çdo tryezë.

Omeletë e shëndetshme me patate

Omeletë e shëndetshme me patate

Me këtë recetë të shëndetshme të omletës me patate, ju mund të shijoni këtë pjatë të shijshme tradicionale spanjolle, pa e vënë dietën tuaj në rrezik.

Bateri pule të pjekura

Bateri pule të pjekura

Recetë për daullet e pulave të pjekura, me një zbukurim të shijshëm patatesh dhe një salcë që do të kënaqë darkat. Një pjatë e thjeshtë dhe shumë e lehtë për t’u përgatitur

Quicë proshutë dhe kërpudha

Quicë proshutë dhe kërpudha

Quicon me proshutë dhe kërpudha, një larmi e kësaj torte të shijshme tipike frëngjisht të këndshme. Me këto përbërës e gjithë familja mund ta marrë atë.

Enchiladas viçi dhe guacamole

Enchiladas viçi dhe guacamole

Mësoni si të gatuani këtë version të viçit dhe enaciladas guacamole. Një opsion më i butë i kuzhinës së shijshme tradicionale meksikane.

Oriz i butë me karkaleca deti

Oriz i butë me karkaleca deti, një pjatë me lëng dhe e pasur me oriz. Një pjatë shumë e plotë që do të pëlqejë e gjithë familja. Provojeni !!!

Turqi dhe Fajitas Perime

Turqia dhe Perimet Fajitas një recetë e thjeshtë për të përgatitur një darkë të rastësishme. Një pjatë argëtuese për t’u përgatitur si familje.

Panelë me arra pishe

Receta e panellets me arra pishe, një ëmbëlsirë tradicionale e Të Gjithë Shenjtorëve që përgatitet në këto data. Ato përgatiten lehtë.

Oriz kuban me vezë të skuqur

Oriz kuban me vezë të skuqur

Në artikullin e sotëm ne paraqesim një recetë klasike që bëhet shumë shpejt: Oriz Kuban me vezë të skuqur. Një pjatë e shijshme.

Oriz me xhingla pule

Receta e sotme ka të bëjë me orizin: Oriz me xhingla pule, një recetë e thjeshtë për t’u bërë dhe shumë ekonomike për xhepin e familjes.

Tortë sfungjeri me çokollatë pa kos

Cakembëlsirë pa kos çokollate

Recetë e tortës me çokollatë pa kos. Pra, nëse nuk kemi kos, mos e prishni meze. A dini si të bëni tortë sfungjeri pa kos?

Mbëlsira me oriz

Mbëlsira me oriz

Ne ju mësojmë se si të gatuani ëmbëlsira të shijshme orizi me orizin e bardhë që gjithmonë na ka mbetur gjatë vakteve. A janë majmëri? Gjeni këtu!

Flan me kifle mikrovalë

Flan me kifle në mikrovalë, një ëmbëlsirë e bërë në shtëpi, e thjeshtë dhe e shpejtë, është e shkëlqyeshme dhe përgatitet për një kohë të shkurtër. Ju guxoni ta bëni !!!

Qepë patate me speca nga la vera

Në Spanjë, kjo encebollado patate me paprika de la vera është e njohur edhe si encebollado Castilian. Richshtë i pasur, i lirë dhe i lehtë për t’u bërë.

Coca e chicharrones

Coca de chicharrones një kokë e thjeshtë dhe shumë e mirë, një recetë që ne mund ta përgatisim për të festuar festivalin e San Juan dhe për ta shijuar !!!

Omeletë proshute dhe djathi

Recetë e omletës së proshutës dhe djathit, një recetë e thjeshtë por me shumë aromë. Nëse ju pëlqejnë tortiljet, me siguri do t’ju ​​pëlqejnë !!

Oriz i zi

Në artikullin e sotëm ne paraqesim recetën për një oriz të hollë të zi për 4 persona. Shkruani përbërësit e tij dhe befasoni mysafirët tuaj.

Biskota me çokollatë

Recetë për biskota me çokollatë, disa biskota shtëpiake shumë të thjeshta për tu përgatitur që mund t’i shijojmë duke i bërë me të vegjlit.

Fasule me suxhuk

Receta fasule me suxhuk katalanas, një pjatë shumë e thjeshtë dhe e plotë, një pjatë tradicionale e kuzhinës katalanase.

Qiqra humus

Një recetë për Hummus, një pjatë e bërë në shtëpi që vjen nga Lindja e Mesme dhe është e njohur në të gjithë botën. Për një meze të lehtë me pak bukë të thekur është e mrekullueshme.

Pulë hudhër

Pula e hudhrës është një recetë shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përgatitur me një salcë shumë të mirë që mund ta shoqërojmë me disa perime ose patate të skuqura.

Rizoto klasike

Kush më shumë dhe kush më pak ka bërë ndonjëherë një rizoto klasike, ose të paktën është provuar. Nëse ndiqni këtë recetë do të jetë e shijshme.

Byrek me ton dhe piper

Byrek me ton dhe piper

Sot ne përgatisim në Recetat e Kuzhinës një klasik të gastronomisë sonë: lakër toni dhe piperi. Bukur dhe me lëng, perfekt për një darkë fundjave.

San Jacobos i bërë në shtëpi

Këto San Jacobos të shijshme shtëpiake mund të jenë një vakt i thjeshtë për tu bërë dhe gjithashtu shumë të dobishëm kur nuk kemi një plan darke apo dreke. A ju pëlqen?

Petë kineze me viçi

Recetë për petë kineze me viçi dhe perime, një pjatë e shpejtë dhe e thjeshtë me prekjen e saj ekzotike, të cilën mund ta përgatisni në shtëpi.

Petulla amerikane

Sa të shijshme ishin këto petulla amerikane! Nëse dëshironi të dini se si i kemi bërë dhe cilat janë përbërësit e tyre, vazhdoni të lexoni.

Mantekat e mançeve

Një recetë për mantecados nga La Mancha, një ëmbëlsirë tipike e Krishtlindjes që nuk mund ta humbisni në këtë periudhë të vitit, me siguri do t’i pëlqeni !!!

Pule me karkaleca deti

Pulë me karkaleca deti ose recetë deti dhe mali, një kombinim i mishit dhe peshkut që befason me sa i mirë është, shoqëruar me një salcë të mirë.

Zierje me fasule të bardha

Kjo gjellë e pasur me fasule të bardha është ajo që duhet të hani nëse doni që trupi juaj të marrë më shumë lëndë ushqyese nga një bishtajore.

Sirlola derri me birrë

Recetë e kokrrizës së derrit me birrë, e përgatitur në një tenxhere të shpejtë, është e pasur, me lëng dhe me një salcë të shijshme birre, me siguri do ta pëlqeni !!!

Snack i gjyshërve

Një recetë tradicionale është një sukses i garantuar. Kjo recetë nuk ka shumë shkencë sepse nuk keni pse të gatuani asgjë. Thjesht duhet të ndiqni një traditë.

Paella nga Bregdeti

Receta jonë për sot është ideale për t'i bërë ato ditë kur kemi një vizitë nga miqtë ose familjarët. Rrallë ndodh që një paella e mirë nuk i pëlqen të gjithëve.

Brownie lajthie

Një recetë për brownie me lajthi, një tortë me çokollatë shtëpi, një ëmbëlsirë tipike amerikane, e pasur dhe e thjeshtë. Shkoni përpara dhe përgatiteni !!!

Butifarra fideuá me kërpudha

Butifarra fideuá me kërpudha, një variant i fideuá Valencian, një pjatë e thjeshtë dhe shumë e mirë, duke përfituar nga sezoni i kërpudhave.

Tortë me kunguj dhe tuba

Cakembëlsira me kungull dhe gypa një mëngjes i shkëlqyeshëm ose meze të lehtë për të vegjlit, për të gjithë lëndët ushqyese që ofron. Një tortë tradicionale për Halloween.

Ton me salcë domate

Ton me salcë domatesh shtëpiake, një recetë tradicionale peshku, e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, që do ta pëlqejë edhe më e vogla e shtëpisë.

Patate të ëmbla të ëmbëlsuara

Këto patate të ëmbla të ëmbla do të kënaqin më të ëmblat në shtëpi. Isshtë një ëmbëlsirë tradicionale që kemi dashur ta sjellim në Recetat e Gatimit

Oktapod galisian me patate

Një recetë për oktapod me patate galike, një pjatë tipike galike, të cilën nuk mund ta humbisni në ahengje dhe panaire, këtu keni mënyrën e përgatitjes së saj, hap pas hapi.

Omeletë patate dhe kungull i njomë

Receta tradicionale për omëletë patate me kunguj të njomë, një omëletë e butë, me lëng dhe shumë e shëndetshme që me siguri do ta pëlqeni.

Ushqim deti paella

Një recetë paella me prodhime deti, me disa përbërës të mirë, ne mund të përgatisim një pjatë të mirë dhe të thjeshtë të gastronomisë sonë Spanjolle. Marrë shënim.

Korrja e budingut shtëpiak

Një buding shtëpie i përdorimit, një recetë e thjeshtë dhe e shijshme, ku do të përfitoni nga ëmbëlsirat që kanë mbetur të thata. Ju inkurajoj ta provoni !!!

Kofshët e pulës në verë të kuqe

Një recetë për kofshët e pulës në salcë me verë të kuqe, një klasik i kuzhinës sonë Spanjolle, një pjatë shumë e thjeshtë. Provoje do te pelqeje.

Supë e ftohtë me pjepër me proshutë

Një supë e ftohtë me pjepër dhe proshutë, një mënyrë tjetër për të ngrënë fruta, një pjatë e shëndetshme dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Një fillestar i shijshëm për verën. Ju do të pëlqeni !!

Hake e pjekur e mbushur

Hake mbushur me proshutë të pjekur, një recetë shumë e plotë për t’u përgatitur në raste të veçanta dhe për të befasuar mysafirët.

Tortë me patate, proshutë dhe djathë

Një tortë me patate me proshutë dhe djathë, një recetë shtëpiake, e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, që do të pëlqejë e gjithë familja. Ju inkurajoj ta provoni.

Tortë kos me fruta

Një tortë me kos me fruta, të lehta dhe jo të komplikuara, mund ta përgatisim me frutat që na pëlqejnë më shumë, është një ëmbëlsirë shumë e shëndetshme dhe e shijshme.

Sallatë makarona të ftohtë

Recetat e sallatës së makaronave të ftohta janë shumë të thjeshta dhe të shpejta, mund t’i përgatisni me perimet që ju pëlqejnë më shumë. Provë është se do t’ju ​​pëlqejë.

Gazpacho andaluziane

Në verë, një nga pijet e yjeve në Spanjë së bashku me horchata-n e Valencias mund të jetë gazpacho andaluziane. A

Salmoreyo

Receta e Salmorejo, shumë e freskët dhe e mbushur me vitamina, është një pjatë shumë e plotë dhe si fillestare është shumë e mirë, prandaj ju inkurajoj ta provoni.

Flan krem ​​pa furrë

Një fllad krem ​​pa furrë, i pasur dhe i thjeshtë për t’u përgatitur, doni të dini se si përgatitet? Hyni dhe do të shihni se sa e lehtë është të bësh këtë flan me krem, do të të pëlqejë !!!

Shurup qershi dhe rum

Shurup qershi dhe rum

Shurup qershi dhe rum Ky shurup është perfekt për të shoqëruar ëmbëlsirat ose ëmbëlsirat tuaja të preferuara. Gjithashtu rezultati ...

Torte sfungjeri me qershi

Një tortë e butë dhe me lëng me qershi, e pasur për mëngjes ose një meze të lehtë, plot vitamina, me fruta shumë më të shëndetshëm, do t’ju ​​pëlqejë.

recetë-ajoblanco

Ajoblanco nga Almería

Ajoblanco de Almería Kjo recetë është tipike për provincën e Almería, është një kënaqësi e bazuar në ...

Kokinat me hudhër dhe verë

Receta që prezantojmë sot është shumë e mirë dhe është shumë tipike në këtë sezon pranverë-verë sidomos ...

Hummus

Hummus është një recetë arabe e njohur mirë në të gjithë botën. Bërja e tij është shumë e thjeshtë, ju thjesht duhet të shtypni përbërësit dhe ne mund ta shijojmë atë.

Pule e skuqur e marinuar

Personalisht, kohët e fundit jam lodhur shumë duke ngrënë mish pule. Hasshtë bërë disi e papërfillshme dhe aroma e saj çdo ...

krem kosi

Krem krem ​​shtëpie

Krem karamel është një ëmbëlsirë tradicionale që të gjithë e kemi ngrënë me raste, por a dimë ta përgatisim? Padyshim zarfet ...

Pica marokene

  Receta që ne paraqesim sot ka një prekje të caktuar ekzotike në aromën e saj. Shtë një pizza marokene ...

Brumë bazë për pica

Që të gjithë e duan picën është e sigurt, por si e bëni brumin e përsosur? Per te shkuar

Zierje merluci

  Për ata që janë adhurues të vërtetë të lugës, ne ju sjellim këtë Vilë Cod. Certainlyshtë sigurisht e lehtë ...

Monas Pashkësh

Monas Pashkësh

Pashkët po afrojnë dhe bashkë me të edhe recetat tradicionale të jetës. Këtë herë ne ju sjellim ...

Dolli francez i mbushur me krem

Dolli francez i mbushur me krem

Nëse ju pëlqen torrija klasike, nuk mund ta humbisni këtë version, më të lëngshëm dhe më të butë, kushton njësoj për t’i bërë dhe rekomandohet 100% për t’i bërë.

Pestieyos mjaltë

Një recetë për pestiç me mjaltë nuk mund të mungojë si parathënie e Pashkëve, apo jo? Epo ja ku është! ...

Dolli klasike franceze

Dolli klasike franceze

Dolli klasik francez i goditur me sheqer Tost francez është një ëmbëlsirë tipike e Pashkëve që të gjithë e dinë dhe ...

Speca me qepë

Kjo recetë që ju sjell sot është e thjeshtë për t’u bërë, do t’ju ​​duhen shumë pak përbërës dhe është shumë e gjallë, kështu që ...

Gulas me hudhër

Gulat me ajitos u bënë shumë vite më parë në një pjatë tipike spanjolle. Gulas ose anguriñas kanë ...

Omeletë patate të gatuar

Edhe pse një omëletë e mirë tradicionale e patates e bërë me vaj ulliri cilësor nuk është aq kalorike tepër e tepërt ...

Oriz i copëtuar pule

E sotmja është një recetë që i pëlqen pothuajse të gjithëve, pse? Për shkak se dy përbërësit kryesorë të tij, ...

Tortë djathi me një prekje manchego

Përshëndetje Zampabloggers (ose zemra në këto data)! Sot ju sjell një recetë perfekte për të ëmbëlsuar darkën tuaj të Shën Valentinit romantik ...

Qengj me piper dhe patate

Recetat ku mishi i qengjit është përbërësi kryesor janë po aq të “dashur” sa edhe të “refuzuar”. Pse e themi këtë? ...

Çngjyrosja e gatuar me patate

Mbaj mend që hera e parë që hëngra këtë pjatë ishte kur isha i vogël (isha rreth shtatë apo tetë vjeç) në shtëpi ...

Supë e defatuar

Receta e ditës së sotme është ideale për dimrin: Supë e pulave dhe perimesh pa yndyrë. Përmban pak kalori por është po aq i mbushur sa një supë normale.

Qengji me barishte provansale

Shpresoj se të pëlqen kjo recetë për mishin e qengjit me barishte provansale. Qengji është një mish me një aromë shumë të veçantë. A te pelqen?

Pule në birrë

Kjo pulë birre do t'i kënaqë të gjithë çdo ditë të vitit. Një pjatë shumë e shijshme falë salcës së bajames dhe birrës.

Omeletë me qiqra

A e keni provuar omletën e qiqrave? Isshtë një recetë ideale për të bërë tapa dhe pinchos para vaktit kryesor.

Lakra e gatuar

Receta e sotme është për lugë: lakër e gatuar. Një pjatë shumë ushqyese, jo për shkak të qiqrave dhe lakrave të saj, por edhe për shkak të gogës që e shoqëron atë.

Zierje patate me mish

A ju pëlqen kjo merak me patate me mish? Zakonisht është një nga recetat e kartave të egra në të gjitha shtëpitë.

Gjokse pule me krem

Nëse provoni këto gjokse të shijshme kremoze pule, nuk do të dëshironi t’i hani në ndonjë mënyrë tjetër. Ata janë me lëng dhe salca e tyre me krem ​​ka një aromë të butë.

Kungull i njomë dhe pure patatesh

Pure kungull i njomë dhe patate mund të jetë një darkë e shëndetshme ose një pjatë e parë ideale për ata që janë në dietë dhe duan të kujdesen për vijën.

Oriz i pjekur

Si të përgatitni një oriz të pjekur në kohë rekord? Provoni këtë recetë të mrekullueshme dhe kënaquni si një xhuxh, do të bëni sport më vonë.

Fasule të bardha të gatuara

Receta e sotme është një merak i pasur me fasule të bardha ideal për këto ditë të para të ftohta. A ju pëlqen?

Mal i mbushur me patate të pjekura

A e përgatisni këtë seli të pasur të mbushur me patate të pjekura? Shtë shumë mirë, është një mish shumë i pasur dhe me lëng dhe patatet, shoqërimi më i mirë.

Anise rrotullon

Këto rrotulla anise të bëra me dorë janë perfekte për data si Krishtlindjet ose Pashkët. Një recetë 100% tradicionale.

Rrotullat Huelva

Këto rrotulla Huelva janë bërë nga qumështi. Isshtë një pjatë tradicionale që ne jemi duke e mësuar nga brezi në brez. Provojuani!

Pëlhura e njomë me pjekje të erëzave

Krem pjekur me erëza të praruara për ata që ngurrojnë më shumë për të ngrënë mish (dhe më shumë tani) ... Një pjatë e thjeshtë, me pak përbërës dhe gati për më shumë se gjysmë ore

Kallamar në salcën e saj

Kallamar në salcën e saj, receta e përsosur për të shërbyer si tapa ose si një pjatë e dytë. Mund t’i shoqëroni me disa patate të pjekura ose të skuqura.

Rajs me qumësht

A është pudingu i orizit një nga ëmbëlsirat më tradicionale dhe artizanale që njihni? Është e shijshme!

Qull Cordovan

Qull Cordovan i bërë me ujë, ideal për ëmbëlsirë pas drekës dhe darkës. Një ëmbëlsirë tradicionale andaluziane.

Burger sanduiç

Një hamburger në një sanduiç pule ose viçi mund të jetë një nga vaktet më të pasura, më të shëndetshme dhe më krijuese që mund të gatuani. Jepi imagjinatë!

Topa mishi të bëra në shtëpi

Provoni të bëni këto qofte të shijshme shtëpiake dhe nuk do të dëshironi kurrë më të hani të përgatitura. Janë të shijshme!

Kroketat nga zierja

Kroketat e zierjes janë zakonisht receta më e pasur e nënave tona ... Pothuajse të gjitha kanë të njëjtët përbërës, por asnjë nuk ka shije të njëjtë me një tjetër.

Pancakes me karkaleca deti

A ju pëlqen omëleta e karkalecave? Janë të shijshme! Mund t’i hani për darkë ose si fillestar i vogël në vaktet e mesditës.

Biskota me bajame

Torta e bajames në shtëpi, pasi të jetë pjekur, do të parfumojë tërë shtëpinë tuaj me një erë të hollë.

Salmon me merak

Salmon me merak: Një pjatë shumë e shëndetshme dhe ideale për dietat.

Merluc me patate te pjekura

Merluc me patate të pjekura: ideale për të gjithë familjen. E thjeshtë, e shëndetshme dhe e thjeshtë për t’u bërë.

pica vegjetariane

80% pizza vegjetariane: pothuajse të gjithë përbërësit e saj janë perime, kështu që ata e bëjnë këtë pizza një darkë të mundshme të pasur, të shëndetshme dhe me shumë kalori.

Zierje patate me sepje

Sot kemi përgatitur një merak patate me sepje, një nga pjatat tipike të Huelva, së bashku me fasulet me sepjet.

Mishi dhe orizi

Oriz me mish, një pjatë ideale me lugë për ditë kur nxehtësia nuk është e tepërt dhe vjeshta fillon të shfaqet.

Salpicón ushqim deti

Salpicón me prodhime deti: një pjatë tipike verore, jo vetëm në zonat bregdetare.

Tortë me lëng me çokollatë

Tortë me lëng me çokollatë, ideale për ëmbëlsira, mëngjes dhe snacks. Shoqërojeni kafenë tuaj me këtë tortë të shijshme me çokollatë. Do të magjepseni!

Sallatë me lulelakër

Sallatë lulelakër, e pasur, e shëndetshme dhe shumë e dobishme për trupin tonë, për shkak të vetive të mëdha të të gjithë përbërësve të saj.

Picat e bëra vetë

Picat shtëpiake, të shijshme dhe të shëndetshme perfekte për të rritur kreativitetin tuaj kuzhinier. Do të jesh kuzhinier? Vërtetoje!

Kafshon nocilën

Sanduiçe me nocilla, ideale për një meze të lehtë, mëngjes ose me kafe pas ngrënies. E shijshme!

Tako pule

Këto tako të pasura të pulës me perime dhe salcë të nxehtë mund të jenë një darkë e veçantë për tu ndarë me miqtë. A e shkruani?

Vezë të fërguara me pulë me kërpudha

Kjo pulë e përzier me kërpudha në verë do t'i kënaqë të gjithë. Isshtë një pjatë me të cilën nuk do të dështoni dhe do të quheni "mbretëresha" ose "mbreti" i kuzhinës.

Luleshtrydhe gjysmë e ftohtë

Luleshtrydhe gjysmë e ftohtë

Semifreddo ose semifreddo luleshtrydhe është një ëmbëlsirë gjysmë e ngrirë me origjinë italiane e përsosur për tu shërbyer në verë.

Angjinarja me proshutë

Angjinarja me proshutë, një pjatë pak e mundimshme për t’u bërë, e thjeshtë dhe shumë e shëndetshme.

Pule dhe perime të pjekura

Pule dhe perime të pjekura, një pjatë e thjeshtë për t’u bërë dhe që kërkon shumë pak kohë për t’u përgatitur. Ju do të duhet vetëm një furrë, pulë dhe shumë perime.

Thjerrëzat Me Perime

Thjerrëzat me perime: një pjatë e pasur me hekur, por pa qenë aq kalorike sa thjerrëzat e zakonshme të zier.

Kallamarët me qepë

Kallamarët me qepë

Ne ju tregojmë se si të bëni kallamar me qepë, një pjatë tradicionale e gastronomisë sonë.

Oriz Bolonjez

Oriz Bolognese: Një pjatë e pasur, me një aromë shumë të veçantë dhe së cilës nëse i shtoni pak djathë parmixhano do të jetë edhe më mirë.

Zierje patate me mish

Zierje patate me mish: një pjatë 100% tradicionale, spanjolle me një vlerë të lartë ushqyese.

Mish i grirë për makarona

Mish i grirë për makarona: makarona, spageti, etj. Tani makaronat tuaja do të jenë më të shijshme dhe më ushqyese.

Salcë e shijshme chimichurri

Pas çdo pjate të mrekullueshme me mish ka gjithmonë një salcë të mrekullueshme, dhe kjo salcë e shijshme chimichurri është apoteoza e universit të salcave.

Ushqim deti paella

Receta sot është një paella e shijshme dhe e shijshme e detit. Ju nuk duhet të jeni në Valencia për të ngrënë një paella të shijshme!

Thjerrëza të zier me chorizo

Thjerrëzat e ziera me chorizo, një pjatë tipike tradicionale në Spanjë, që shumë e pëlqejnë, dhe të tjerët jo aq shumë.

Tortilla patate me qepë

Omeleta e patates me qepë është një nga recetat gastronomike spanjolle më të njohura jashtë vendit tonë. Aroma e saj është e pagabueshme.

Spinaq me proshutë

Sot ne përgatisim disa spinaq të shijshëm me proshutë. A keni whatsapp të Popeye?

Anchovies në uthull

Anchovies në uthull: Ideale për këto hurma të nxehta. Një tapë anchov turshi shoqëruar me një birrë shumë të ftohtë, kënaqësi të pastër!

Fasule të gjera me sepje

Fasule të gjera me sepje, një pjatë tipike nga Huelva. Nëse për ëmbëlsirë shtoni tashmë disa luleshtrydhe nga Palos de la Frontera, nuk ka dyshim se do të ngopeni.

Qofte me patate

Qofte me patate të skuqura: një pjatë unike që do t’ju ​​lërë të ngopur dhe me një shije të mirë në gojën tuaj. E shijshme!

waffles

waffles

Këto waffles të ëmbla mund të shërbehen si mëngjes, meze të lehtë ose ëmbëlsirë të shoqëruar me fruta, krem, mjaltë, karamel ose akullore.

Sallatë makarona

Sallatë makarona me perime, vezë të zier dhe djathë të integruar. E shijshme dhe e hollë!

Sallatë e përzier me shijshme të detit

Sallatë e përzier me shijshme të detit: misër i ëmbël, karotë e integruar, vezë e zier, marule ajsberg, shijshme të detit dhe majonezë e lehtë, përbërësit e saj.

Tortë me karotë

Sot ju lëmë me recetën për një tortë karrote, një recetë shumë e shëndetshme për trupin tonë.

Marmitako për fillestar

Një pjatë me ton të butë, të shkrirë në gojë, me shije të plotë dhe ushqyese? Kjo recetë marmitako fillestare është ajo që ju nevojitet.

Piqem mish qengji me limon

Si e merrni një grykë që shkrihet në gojën tuaj? Me gjëra të mira, durim dhe një furrë. Kjo recetë për mish qengji të pjekur me limon është një shembull i përsosur

Zierje merluci, speciale e Pashkëve

La Virgen, çfarë mrekulli me merak merluci, e veçantë për Pashkët. Kreshma ofron gurë të çmuar gastronomikë si kjo recetë e shijshme dhe shumë e plotë.

Thjerrëza shtëpie

Thjerrëzat e bëra vetë janë një nga pjatat më tradicionale në Spanjë. Çfarë datë më të mirë për t'i bërë ato sesa në Pashkë?

Thërrime kordoba

Cordoba migas, a mund të ketë një pjatë më tradicionale? Ndoshta po: pak qull, por kjo është një ditë tjetër.

Karri i gjelbër i peshkut

Ka jetë përtej kerrit të pulës dhe patate të skuqura. Si provë e kësaj, kjo recetë e shijshme dhe e thjeshtë për karin e gjelbër të peshkut.

Sepje të skuqura majorkan

Kjo recetë për sepjet e skuqura Majorcan është veçanërisht e përshtatshme për fëmijët pasi nuk përmban pothuajse asnjë perime. Shtë një recetë tradicionale dhe shumë e thjeshtë

Supë kineze me viçi dhe petë orizi

Sjellja e shtëpisë së lashtë orientale me këtë recetë madhështore për supë kineze me viçi dhe petë orizi është gjithashtu e lehtë dhe e shijshme.

puding i zi i skuqur me speca te kuq

Suxhuk i skuqur gjaku me speca të kuq

Suxhuku i gjakut është një suxhuk tradicional që kombinohet në mënyrë perfekte me specat e kuq të pjekur. Rezultati? Një hyrje e ngrohtë ose kapak dimri.

Kroketa ton dhe karrota

Kroketa ton dhe karrota

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni kroketa të shijshme të tonit dhe karotës për të vegjlit në shtëpi. Një ide e shkëlqyeshme për të provuar gjëra të reja.

Cakembëlsira e Santiagos

Cakembëlsira e Santiagos

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një nga tortat më tradicionale në gastronominë spanjolle, tortën Santiago, shumë origjinale nga Galicia.

Zierje qiqra me spinaq

Qiqra me spinaq

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një merak të shijshëm të qiqrave. Një pjatë shumë e shijshme që do të na ngarkojë me energji dhe do të na ngrohë nga ky i ftohtë.

Pica shtëpi e Bolonjës

Pica Bolognese

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një pizza të tipit Bolognese. Një pickim i shkëlqyeshëm me aromë italiane që është ideal për darkë me miqtë.

Broshura pule dhe proshutë

Broshurë pule dhe proshutë

Pjekja e filetove të pulës nuk ka qenë kurrë më e lehtë, pasi ato janë gjithashtu të mbushura me proshutë dhe djathë. Këto libra shumë të shijshëm për fëmijë.

Byrek me pulë arabe

Byrek me pulë arabe

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një tortë të shijshme arabe me pulë dhe patate. Një recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u bërë për të vegjlit në shtëpi.

Pica suxhuk individuale

Picat individuale me suxhuk

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni picat individuale të shijshme të suxhukut, shumë origjinale dhe me një shije të shkëlqyer të Spanjës. E shkëlqyeshme për miqtë.

Ftua e embel

Pastë shtëpie e ftua

Pasta e ftua në shtëpi është e mundimshme, por bëhet lehtë. Deliciousshtë e shijshme me djathë ose bukë.

Vezë në stilin Flamenco

Vezë në stilin Flamenco

Në këtë artikull ne ju tregojmë një recetë të thjeshtë, por të shijshme për vezët shumë tradicionale. Kështu, ne bashkojmë perimet dhe vezët në një mënyrë të hollë.

Mish në salcë me patate

Mish në salcë me patate

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë tradicionale nga ditët e vjetra. Një tapë e shijshme mishi në salcë me patatet e skuqura.

Zierje patate me oriz

Zierje patate me oriz

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një merak të madh me patate dhe oriz. Një pjatë plot energji thelbësore për kthimin në shkollë.

Veze te rrahura

Veze te rrahura

Në këtë artikull ne paraqesim një recetë shumë tradicionale, një nga ato të dikurshme në fshatra. Një lëng i shijshëm me patate me chorizo ​​për të rimbushur bateritë.

Rizoto pule

Rizoto pule

Rizoto është një pjatë tipike e gastronomisë italiane dhe mund të shoqërohet me shumë ushqime. Ne kemi zgjedhur pulën, të shkëlqyeshme për fëmijët.

Sanduiç krok-monsieur

Sanduiç krok-monsieur

Sanduiçët janë një ushqim i shkëlqyeshëm për fëmijët, por ato janë mjaft të thjeshta. Kështu, ne ju tregojmë një sanduiç të veçantë gratin me një aromë të shijshme.

Djathë Tortellini Bolognese

Djathë Tortellini Bolognese

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shkëlqyeshme për tortellini djathë të larë në një salcë të shijshme Bolognese. E veçantë për fëmijë.

Vezë Benediktin

Vezë Benediktin

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë shumë tradicionale të gastronomisë spanjolle, disa vezë Benedikti si tapas ose meze të lehtë.

Salcë Hollandeze

Salcë Hollandeze

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një salcë të shijshme. Salcë Hollandaise, shumë tipike për ushqimet kryesore, siç janë vezët ose peshqit.

Frittata bishtaja dhe proshuta

Frittata bishtaja dhe proshuta

Ne ju tregojmë se si të bëni një frittata, një përgatitje me origjinë italiane, me fasule jeshile dhe proshutë, ndër përbërësit e tjerë.

Byrek galikisht me midhje

Byrek galikisht me midhje

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një byrek të mrekullueshëm dhe të shijshëm galician. Mbushur me perime dhe midhje, tipike për Detin Kantabrian.

Chorizo ​​preñaitos

Chorizo ​​preñaitos

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë tipike. Disa simite të shijshme të mbushura me chorizo ​​të quajtura preñaitos, një meze të lehtë e shijshme dhe me aromë.

Buke të Zvicrës mbushur me çokollatë

Buke të Zvicrës mbushur me çokollatë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni role të shijshme zvicerane, të bëra plotësisht në shtëpi të mbushura me çokollatë. Një rostiçeri e shijshme për këtë fundjavë.

Supë e ftohtë pikante

Gazpacho tradicionale

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një gazpacho të shkëlqyeshme, një pije tipike dhe freskuese për Verën.

Sallatë Malaga

Sallatë patate Malaga

Ne ju tregojmë se si të bëni një sallatë të thjeshtë dhe freskuese me patate Malaga; perfekt për tu përballur me ditët më të nxehta.

Patate me sepje

Zierje patate me sepje

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë të hollë për një merak të mirë me patate ose patate me sepje. Një drekë e mbushur me përfitime.

Qiqra me oriz dhe korizo

Qiqra me oriz dhe korizo

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një zierje të hollë të qiqrave me oriz dhe chorizo. Një pjatë për të marrë energji për të gjithë javën.

Fshati zopa

Zopa de pueblo, recetë tradicionale

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një zopë madhështore të fshatit. Një recetë tradicionale tipike spanjolle që ishte bërë në terren në të kaluarën.

Patate të ndershme

Patate të mbushura në stil të ndershëm

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë të pasur tradicionale në festa ose panaire në komuna. Patate të mbushura me gjithçka që dëshironi.

Oriz me mish pule dhe kallamar

Oriz me mish pule dhe kallamar

Orizi tradicional i pulës shërben si bazë për të përfituar nga përbërësit e tjerë që kemi në shtëpi. Ne bëjmë një oriz me perime, mish pule dhe kallamar.

rrufe çokollate

Rrufe në çokollatë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një tjetër ëmbëlsirë me pastë choux. Në këtë rast, një rrufe çokollate, një ëmbëlsirë e shijshme.

Kroketa Chorizo ​​dhe oriz

Kroketa Chorizo ​​dhe oriz, përdorni recetë

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të përfitoni nga ai oriz dhe ai chorizo ​​që është gjithmonë në frigorifer, duke bërë kroketa të shijshme. Kështu, ne nuk hedhim asgjë larg!

Patëllxhanë me bukë

Patëllxhanë të prerë në brumë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të shijshme tradicionale. Disa feta patëllxhanë të goditur, një meze e tërë për vetëm 10 minuta.

Rizoto me suxhuk

Rizoto me suxhuk

Për të filluar këtë sezon të ri të Vjeshtës, unë kam përgatitur një rizoto të shijshme me suxhuk për të lëpirë gishtat, shpresoj ta shijoni.

Kroketa Pringá

Kroketa Pringá, përdorni recetë

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë të pasur për përdorim. Disa kroketa të shijshme pringá nga zierja andaluziane.

Oriz me lepur dhe mëlçi

Oriz me lepur dhe mëlçi

Ne ju tregojmë se si të bëni një oriz të shijshëm me lepur dhe mëlçi, një pjatë unike shumë e thjeshtë.