Scones me kanellë dhe çokollatë

Skica me çokollatë kanelle

Scones janë të zakonshme në mëngjeset dhe snacks në Mbretërinë e Bashkuar. Sot, ne i bëjmë ato për ju me kanellë dhe çokollatë, të shijshme!

Biskota me bajame pa gluten

Biskota me bajame pa gluten

Ne ju tregojmë se si të bëni biskota të shijshme të bajameve të përshtatshme për të gjithë ata që kanë alergji ndaj glutenit ose intolerancë.

Cherry clafoutis

Cherry clafoutis, ëmbëlsirë sezonale

Clafoutis është një tortë tipike franceze në të cilën piqen qershitë e lara në një brumë të lëngshëm. Një ëmbëlsirë e shijshme sezonale e gatshme për 45 minuta.

Churros shtëpi

Churros shtëpi, mëngjes i pasur i pasur

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni churros të shijshëm shtëpiak, për mëngjeset dembelë që nuk duan të largohen nga shtëpia për të shkuar në churros.

Palmeritas De Hojaldre

Pmbëlsira me një kanellë

Palmeritat e ëmbëlsirave janë një meze të lehtë shumë e dobishme kur improvizoni çdo mëngjes ose meze të lehtë. Po sikur të shtojmë një prerje kanelle?

Kifle bajame

Kifle bajame

Do të përgatisni meze të lehtë? Po disa kifle bajamesh të bëra vetë? Në Recetat e Gatimit ne ju tregojmë se si t'i përgatisni ato.

Bukë arabe

Bukë arabe Shumë e lehtë!

Bërja e bukës arabe është mjaft e lehtë dhe me recetën që ju sjellim sot do ta merrni me siguri. Mos e humb atë!.

Tortë me buke me çokollatë

Cookie, moka dhe tortë me çokollatë

Kjo është një recetë e përsosur për ditëlindje dhe tubime familjare; një cookie e bërë me lehtësi, pa pjekje, pa pjekje, e mbuluar me çokollatë dhe tortë moka!

Kifle me kanellë molle

Kifle me kanellë molle

Ne ju tregojmë një recetë të përsosur për të filluar me pjekjen, disa kifle të shijshme dhe me gëzof të mollës dhe kanellës. Lehtë dhe shpejt!

Kifle limoni

Kifle limoni

Recetë e thjeshtë për kifle limoni. Këto kifle janë perfekte për mëngjes ose për një meze të lehtë me një filxhan qumësht ose përhapur me gjalpë

brioqe

Bishtalec i ëmbël dhe brioches

bishtalec i ëmbël dhe brioches, një recetë e ëmbël që do ta pëlqeni për mëngjes, një meze të lehtë ose çdo kohë të ditës. Me pak reçel është e shijshme