Tortë San Marcos

Tortë San Marcos

Keni diçka për të festuar? Torta San Marcos është një klasik i ëmbëlsirave spanjolle. Një ëmbëlsirë që pritet gjithmonë mirë.

Tortë me biskota

Torte me biskota, torte e thjeshte per tu pergatitur, pa furre. Ideale për ditëlindje dhe festa, për të gjithë familjen.

Kos i thekshëm dhe luleshtrydhe

Tortë me kos dhe luleshtrydhe, një ëmbëlsirë e pasur dhe e thjeshtë ideale për verën, është e freskët dhe shumë e mirë. Nuk keni nevojë për furrë.

Biskota me portokall dhe çokollatë

Biskota me portokall dhe cokollate, te shijshme dhe te thjeshta per tu bere. Ideale për mëngjes ose një meze të lehtë për të shoqëruar një kafe.

Tortë me ananas

Tortë me ananas, një tortë e pasur dhe me lëng ideale për meze, mëngjes apo për të shoqëruar një kafe, shumë e mirë.

Pasta të mbushura me çokollatë

Pasta të mbushura me çokollatë, simite të shijshme për t'i përgatitur në një kohë të shkurtër dhe për t'i shoqëruar me një kafe.

Fritters

Buñuelos de viento, disa ëmbëlsira tipike të Pashkëve që mund t'i përgatisim në shtëpi. Ato janë të thjeshta për t'u bërë.

Cakembëlsirë portokalli

Tortë portokalli e pasur dhe shumë e lëngshme, përgatitet shpejt dhe lehtë, ideale për rostiçeri apo mëngjes është e mrekullueshme.

Mbëlsirë nougat

Torte Nougat, nje embelsire e pasur dhe e thjeshte per tu bere shpejt dhe me nje rezultat fantastik. ideale për të përfituar nga nuga që na ka mbetur.

Scones me boronica dhe streusel

Scones me boronica dhe streusel

Jeni duke kërkuar për një ëmbëlsirë me të cilën të surprizoni mysafirët tuaj në rostiçeri të pasdites? Kini parasysh recetën për këto kokrra boronica streusel.

Petë me mollë dhe arra

Petë me mollë dhe arra, një ëmbëlsirë shumë e pasur dhe e thjeshtë për t'u bërë, ideale për të shoqëruar një kafe. E gjithë familja do ta pëlqejë atë.

Panele me kungull

Panele kungujsh, të pasura dhe të lehta për t'u përgatitur. Panelet janë tipike për këto ditë të Gjithë Shenjtorëve.

Tortë sfungjeri me mollë

Tortë gruri me mollë, e pasur dhe me lëng dhe me shumë shije, me përbërës shumë të shëndetshëm. Ideale për mëngjes ose rostiçeri.

Kifle kungulli të bërë në shtëpi

Kifle kungulli të bërë në shtëpi, të pasura dhe të lehta për t’u përgatitur. Ideale për mëngjes ose një meze të lehtë të shoqëruar me një kafe.

Qumështor me mikrovalë

Qumështor me mikrovalë, një ëmbëlsirë e thjeshtë, e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Me vetëm 15 minuta kemi gati qumështoren.

Biskota me limon fshatar

Biskota me limon fshatar

Ju ndoshta keni gjithçka që ju nevojitet në qilarin tuaj për të përgatitur këto biskota fshatar limoni. Çfarë jeni duke pritur për ta bërë atë?

Tortë Sacher me mikrovalë

Tortë sacher në mikrovalë, një tortë e shijshme, e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Nuk ka nevojë të ndizni furrën.

Kupa me krem ​​oreo

Kupat me krem ​​oreo, ideale për një ëmbëlsirë, është shumë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu bërë, gjithashtu mund ta përgatisim paraprakisht.

Tortë me limon pa furrë

Tortë me limon pa furrë, një tortë e pasur me limon, shumë e thjeshtë dhe pa furrë. Ideale për vaktet e verës. Një ëmbëlsirë shumë e thjeshtë.

Pmbëlsira dhe tortë me krem

Pmbëlsira dhe koka krem, një koka ideale për festa, ditëlindje apo si ëmbëlsirë. Isshtë shumë e mirë dhe është shumë e lehtë për tu përgatitur.

Mini napolitanë me çokollatë

Mini napolitane me çokollatë, të pasura dhe të lehta për t’u bërë, ideale për përgatitjen e një ëmbëlsire të shpejtë me çokollatë për të shoqëruar një kafe.

Brownie me qumështor

Cheescake Brownie për tu bërë një ëmbëlsirë shumë të pasur dhe të thjeshtë. Një ëmbëlsirë që të gjithë do ta pëlqejnë. Ideale për të festuar një ditëlindje ose një parti.

Tortë bazë kanelle

Kjo tortë themelore me kanellë surprizon me lehtësinë, madhësinë e saj të madhe dhe gëzofshmërinë e saj. Nuk po pres me padurim ta provosh?

Krem pastiçerie me mikrovalë

Krem pastiçerie me mikrovalë, i pasur dhe i lehtë për t’u përgatitur. Një krem ​​ideal për të përgatitur ëmbëlsira të pasura dhe të thjeshta.

Tort kos dhe limoni

Tortë me kos dhe limon, një tortë e pasur me aromë të këndshme limoni, ideale për mëngjes, për një kafe ose një meze të lehtë.

pestiños

Pestiños, një e ëmbël tipike tradicionale tipike e festave të Pashkëve dhe Krishtlindjeve. Isshtë një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e bërë vetë.

Qumështor me limon

Tortë me djathë dhe limon, e pasur, e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Një tortë ideale për një ëmbëlsirë ose për të shoqëruar një kafe. Me një prekje të pasur limoni.

Fritters kreshmës me anise

Fritters kreshmës me anise, një ëmbëlsirë e pasur dhe e thjeshtë për këto ditë të Pashkëve. Disa fritters për të shoqëruar një kafe.

Biskota me portokall dhe çokollatë

Biskota me portokall dhe copa çokollate, ideale për mëngjes ose një meze të lehtë për të gjithë familjen, biskota të shëndetshme dhe të shijshme.

Cakembëlsirë me bazë molle

Cakembëlsirë me bazë molle

Kjo tortë sfungjeri me bazë molle është shumë e thjeshtë. Një klasik për të shoqëruar kafenë për një meze të lehtë ose për të shërbyer si një ëmbëlsirë me një copë akullore.

Flani i biskotave me mikrovalë

Flani i biskotave me mikrovalë, një ëmbëlsirë e pasur dhe e thjeshtë. Një ëmbëlsirë e shpejtë për t’u përgatitur, ideale për t’u shijuar pas vaktit.

Fllanxha portokalli pa furrë

Flange portokalli pa furrë, një ëmbëlsirë e shijshme që bëhet shumë e thjeshtë dhe e shpejtë. Ideale për të ngrënë fruta pasi përmban lëng portokalli.

Cakembëlsirë portokalli

Tortë portokalli, e pasur dhe e thjeshtë për t’u bërë, ideale për t’u përgatitur për mëngjes ose një meze të lehtë, plot vitamina.

Kifle me çokollatë

Kifle me çokollatë, ideale për mëngjes ose një meze të lehtë, të shijshme dhe të shpejta për t’u bërë me vetëm 3 përbërës.

Tortë me karotë dhe kanellë

Tortë me karotë dhe kanellë, një recetë tradicionale e pasur dhe me lëng. Një recetë e thjeshtë ideale për një meze të lehtë ose mëngjes.

Biskota të mbushura me çokollatë

Biskota të thjeshta dhe të pasura të mbushura me çokollatë, ideale për një meze të lehtë ose ëmbëlsirë që shoqëron një kafe. Të vegjëlve do u pëlqen shumë.

Flan i djathit dhe gjizës

Flan djathë dhe gjizë, një ëmbëlsirë që nuk ka nevojë për furrë. Një flan i pasur dhe i thjeshtë për t’u përgatitur. Ideale si ëmbëlsirë pas vaktit.

Panelle me bajame dhe çokollatë

Panelle me bajame dhe çokollatë, Të Gjithë Shenjtorët e ëmbël, të pasura dhe të lehta për t’u bërë. Disa ëmbëlsira shtëpiake me aromë çokollate.

Tortë me karotë

Tortë me karotë, një tortë e shijshme dhe me lëng. merreni për të shoqëruar një kafe ose për mëngjes ose meze të lehtë. Të gjithë do ta pëlqejnë.

Panelë të ëmbël dhe bajame

Panelle me patate të ëmbla dhe bajame, ëmbëlsira të pasura tradicionale shtëpiake nga All Saints. E thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi dhe e thjeshtë për t’u bërë.

Tortë me kanellë

Tortë me kanellë, një tortë e pasur me një aromë të butë dhe të pasur, një kore krokante sheqeri dhe kanelle që do të japë shumë aromë.

Tortë sfungjeri me ananas

Tortë me ananas, një tortë e shijshme, shumë lëng dhe plot aromë, ideale për një drekë, një meze të lehtë ose për të shoqëruar një kafe.

Biskota me çokollatë dhe arra

Biskota me çokollatë dhe fruta të thata, biskota të shijshme që mund t’i përgatisim për mëngjes ose një meze të lehtë. E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë.

Qumështor dhe salcë karamel

Tortë djathi dhe salcë karamel, një atarta shumë e pasur, për të cilën mund të përgatitemi pas një ditëlindjeje apo darke.

Qumështorja me mikrovalë me reçel

Cheesecake me mikrovalë, një tortë e thjeshtë dhe e shpejtë. Ideale për një meze të lehtë ose ëmbëlsirë. Mund ta shoqërojmë me fruta.

Syzet e djathit krem ​​boronicë

Gota të vogla djathë krem ​​dhe boronicë, një ëmbëlsirë e pasur dhe e thjeshtë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër. Ideale pas një vakt.

Fllanxhe misri pa furrë

Flan misri pa furrë, një ëmbëlsirë tradicionale pa furrë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër dhe të shijojmë një flan të shijshme.

Tortë me biskota dhe çokollatë

Tortë me biskota dhe çokollatë, një ëmbëlsirë e thjeshtë pa furrë, është shumë e mirë. Ideale për një ditëlindje ose një festë për fëmijë.

Torte sfungjeri me bajame dhe limon

Torte sfungjeri me bajame dhe limon

Kjo tortë me bajame dhe limon është një tortë klasike, e thjeshtë dhe shumë me gëzof. E përsosur për të shoqëruar kafenë në mes të pasdites.

Krem limoni

Krem limoni një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e pasur që përgatitet në një kohë të shkurtër. Ideale si një ëmbëlsirë pas një vakti të partisë.

Tortë me qershi

Tortë me qershi, një tortë e pasur me qershi, për një mëngjes, meze të lehtë ose për të shoqëruar një kafe. Ideale për të ngrënë fruta.

Kunguj të mbushur me fllanxhë

Empanadilla e mbushur me fllanxhë, një ëmbëlsirë apo meze të lehtë e shijshme. Disa petka të shijshme me fllanxha që të gjithë do t’i pëlqejnë, shumë të thjeshta për t’u përgatitur.

Palma pastë me çokollatë

Pmbëlsira Palmeras me çokollatë, një ëmbëlsirë e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur, ideale për një mëngjes ose një meze të lehtë për të gjithë familjen.

Qumështor me salcë mjedre

Cheesecake me salcë mjedre, tortë e pasur dhe e thjeshtë shoqëruar me një salcë të mirë që shkon shumë mirë me cheesecakes.

Byrek me krem

Tarte krem ​​karamele me sheqer të thekur, ideale për një ëmbëlsirë, për një festë apo një festë. Një tortë e shijshme dhe e thjeshtë për t’u përgatitur.

Coca bajame

Koka e bajames, koka e shijshme shumë e lëngshme, ideale për të shoqëruar një kafe ose për një meze të lehtë. Shtë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu bërë.

Salami me çokollatë

Sallam çokollate, një ideal i ëmbël i shijshëm për një meze të lehtë. Me çokollatë dhe biskota është ëmbëlsira ideale për të gjithë familjen.

Akembëlsira për ëmbëlsira

Popmbëlsira, biskota argëtuese të zhytura në çokollatë të bardhë. Për të shijuar me të vegjlit në kuzhinë dhe për të kaluar një kohë të mirë.

Tortë shtëpie me çokollatë

Tortë me çokollatë shtëpi, një tortë e pasur e thjeshtë dhe e pasur. Me shumë aromë çokollate. Ideale për tu bërë me fëmijë. Greatshtë shumë mirë për një meze të lehtë.

Etsmbëlsirat me çokollatë

Swembëlsirat me çokollatë, një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur së bashku me të vegjlit, disa ëmbëlsira me çokollatë që me siguri do t’i pëlqeni.

Donuts me portokall

Donuts me portokall, të shijshëm dhe të thjeshtë për tu përgatitur, me një aromë shumë të mirë portokalli, ideale për të shoqëruar një kafe.

Tortë me mollë dhe bajame

Tortë e pasur dhe me lëng molle dhe bajame. Ideale për mëngjes ose çaj pasdite, për të shoqëruar një kafe është perfekte.

Dumplings të mbushura me çokollatë

Dumplings të mbushura me çokollatë, një ëmbëlsirë e thjeshtë, e shpejtë dhe e shijshme. Ideale për një ëmbëlsirë, një meze të lehtë ose ndonjë rast.

Sky Bacon

Tocino de cielo, një ëmbëlsirë tradicionale e bërë në shtëpi, e thjeshtë, por pak e gjatë për t’u përgatitur, por me një rezultat të shkëlqyeshëm. E gjithë familja do ta pëlqejë.

Çift çokollatë

Çift çokollatë, një ëmbëlsirë e shijshme për t’u përgatitur në shtëpi. Ideale për një kuzhinë të mirë dhe për të befasuar mysafirët tanë.

Gota me mollë dhe kos

Gota me mollë dhe kos, një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur për ëmbëlsirë pas një vakti të mirë. Veryshtë shumë e shëndetshme dhe e pëlqen shumë.

Rrotulla të mbushura me çokollatë

Rrotulla të mbushura me çokollatë, një ëmbëlsirë për t’u shijuar me familjen. Disa role të mbushura me çokollatë shtëpiake, shumë të lehta për tu bërë.

Tortë plun me mollë dhe çokollatë

Tortë plun me mollë dhe çokollatë, një tortë e pasur dhe e thjeshtë. Ideale për një mëngjes ose meze të lehtë, e shëndetshme dhe e bërë në shtëpi. Shume mire.

Brioshë e mbushur me çokollatë

Brioshët e mbushur me çokollatë, të shijshëm për mëngjes ose një meze të lehtë, ato janë të pasura dhe krokante. Ato mund të mbushen me atë që na pëlqen më shumë.

Lidhjet e ëmbëlsirave me qumështin e kondensuar

Lidhjet e ëmbëlsirave me qumështin e kondensuar, një ëmbëlsirë të shijshme, të thjeshtë dhe të thjeshtë për t’u përgatitur. Ideale për të shoqëruar një kafe ose për një meze të lehtë.

Flan vanilje pa pjekje

Flan vanilje pa furrë, një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe e lirë. Një ëmbëlsirë shtëpiake tradicionale që nuk mund të humbasë pas një vakt.

Kifle kos me karota

Kifle kos dhe karrota, ideale për mëngjes ose një meze të lehtë. Ata janë të pasur dhe me lëng dhe pak më të shëndetshëm me karota.

Tortë djathi Mascarpone pa furrë

Tortë djathi Mascarpone pa furrë, një tortë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe pa furrë. Një ëmbëlsirë ideale djathi pas një vakti të mirë.

Flan me bazë biskotash

Flan me një bazë biskotash pa furrë, shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe e shpejtë. Isshtë shumë i mirë dhe është ideal për një ëmbëlsirë ose një meze të lehtë.

Tortë me çokollatë dhe banane

Tortë me çokollatë dhe banane, një tortë ideale për një ëmbëlsirë të thjeshtë dhe të pasur. Kombinimi i çokollatës dhe bananes do t'i kënaqë të gjithë.

Dy tortë me çokollatë pa furrë

Dy tortë me çokollatë pa furrë, një recetë e thjeshtë për një tortë të ftohtë me dy çokollata. Ideale si një ëmbëlsirë për të gjithë familjen.

Tortë me karotë dhe kanellë

Tortë me karotë dhe kanellë, një tortë e pasur dhe shumë lëng për karotën. Për mëngjes ose për të shoqëruar një kafe që është ideale.

Qumështor i lehtë

Qumështor i lehtë, një recetë e qumështit të bërë në shtëpi, ideale e lehtë për një ëmbëlsirë ose një nerienda. Shtë shumë mirë dhe shpejt për ta bërë.

Merluc në salcë me vezë thëllëza

Recetë për merluc në salcë me vezë thëllëza, një pjatë e thjeshtë me një salcë shumë të mirë dhe shoqëruar me disa vezë thëllëzash.

Tortë ëmbëlsirash me flokë engjëjsh

Koka e ëmbëlsirave me flokë engjëjsh, një koka e thjeshtë, e bërë në shtëpi dhe krokante. Shumë mirë për një ëmbëlsirë, për të shoqëruar një kafe ose për një natë të San Juan

Tortë Sobao pasiego

Tortë Sobao pasiego, një tortë e shkëlqyeshme për mëngjes ose çaj pasdite. Një tortë e shpejtë dhe e thjeshtë për tu përgatitur. Ju pëlqen !!!

Krem karamele vanilje në shtëpi

Krem karamele vanilje, një ëmbëlsirë e thjeshtë për tu përgatitur pa furrë. Një ëmbëlsirë e jetës, ideale për të gjithë familjen.

Qumështor me mjedra

Tortë djathi me mjedra, një tortë e shijshme dhe e shoqëruar me reçel ose fruta të tilla si mjedrat, është një ëmbëlsirë shumë e mirë.

Qumësht i skuqur

Qumësht i skuqur, një recetë tradicionale që përgatitet në Pashkë, një recetë e thjeshtë, e shijshme dhe shumë kremoze që do të pëlqejë të gjithëve.

Dolli francez me çokollatë

Torrijas me çokollatë, një recetë tradicionale për këtë sezon të Pashkëve. Një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisim këto ditë.

Brownie çokollatë me arra

Brownie me çokollatë me arra, një ëmbëlsirë e pasur me çokollatë dhe arra. Një tortë me shumë aromë çokollate. I pasur dhe i thjeshtë.

Predha të mbushura me çokollatë

Predha të mbushura me çokollatë, një ëmbëlsirë e thjeshtë e ëmbëlsirave dhe çokollatës, ideale për të shoqëruar një kafe ose një meze të lehtë.

Bagels anise shtëpi

Bagels aniseed shtëpi, një recetë tradicionale për bagels shtëpi të bëra që nuk mund të mungojnë në këtë kohë të Pashkëve. E shijshme !!!

Tortë ëmbëlsirash me mollë

Pastiçeri me mollë, një ëmbëlsirë e shpejtë dhe e thjeshtë. Ideale për të shoqëruar një kafe dhe për të befasuar miqtë dhe familjen.

Çokollata me fruta të thata

Çokollata me fruta të thata, një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë. Nuk ka nevojë për furrë, thjesht duhet ta lëmë të ftohet në frigorifer dhe do të jetë gati.

Tortë me portokall me mikrovalë

Tortë sfungjeri me portokall me mikrovalë, një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Në një kohë të shkurtër kemi një tortë shumë të pasur dhe me lëng portokalli.

Thekshëm me arra

Këtë javë do të përgatisim një tortë të thjeshtë që është e shijshme, një tortë me arra. Një kënaqësi për tu përgatitur ...

Filxhanë kafe dhe krem ​​çokollate

Filxhanë kafe dhe krem ​​çokollate, një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur për t’u prezantuar pas një vakti të mirë apo një feste.

Mbëlsira me çokollatë

Akesmbëlsira me çokollatë, për një mëngjes ose një meze të lehtë këto ëmbëlsira janë ideale. E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur.

Biskota me bollgur

Biskota me bollgur

Provoni këtë recetë të shijshme për biskota me bollgur, shumë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur brenda pak minutash. Ideale për të ndarë një desktop me miqtë

Gërsheta e mbushur me çokollatë

Bishtaleca e mbushur me çokollatë, një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e thjeshtë për tu përgatitur. Një ëmbëlsirë shtëpie që do të pëlqejë e gjithë familja dhe miqtë.

Kaka karrote dhe arre

Koka e karrotës dhe arrës një koka shumë e lëngshme dhe e butë. Një meze e lehtë ideale plot vitamina dhe shumë e pasur për të gjithë familjen.

Tortë Cola-Cao

Tortë sfungjeri Colacao një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur në çdo rast, siç është mëngjesi, meze të lehtë ose një aheng është e shkëlqyeshme.

Kifle me boronicë kungulli

Kifle me boronicë kungulli

Kiflet me kungull dhe boronicë janë një alternativë e shkëlqyeshme si një mëngjes apo meze për më të vegjlit dhe jo aq të vegjlit.

Tortë me Nutella

Torta Nutella, një tortë ideale me çokollatë për verën, nuk ka nevojë për furrë dhe është e thjeshtë për t’u përgatitur, i duhen vetëm dy përbërës.

Torte gjyshe

Tortë me biskota e gjyshes

Torta me biskota e gjyshes, një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Një tortë perfekte për të gjithë familjen, veçanërisht për fëmijët

Krem limoni i shpejtë

Krem limoni i shpejtë një ëmbëlsirë e shijshme individuale për t’u shijuar pas vaktit. Një ëmbëlsirë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë.

Flan karamel vanilje pa pjekje

Panxhar vanilje dhe karamel pa pjekje një ëmbëlsirë e shijshme pa pjekje. Një ëmbëlsirë tradicionale që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër.

Krem koka

Coca de crema ose coca de San Juan, një kënaqësi e kokës për të festuar natën më të gjatë. Një koka shumë tipike, për tu befasuar.

Pmbëlsira dhe tortë me çokollatë

Pmbëlsira dhe tortë me çokollatë, një recetë e thjeshtë dhe e shijshme, përgatitet në pak kohë. Ideale për çdo festë apo meze të lehtë.

Kifle të qumështit të avulluar

Kifle të qumështit të avulluar

Kiflet e qumështit të avulluar që ne përgatisim sot janë të lehta, me gëzof dhe aromatike. E përsosur për mëngjes ose me kafe në mes të pasdites.

Brownie me çokollatë

Brownie me çokollatë, një tortë tipike amerikane, e butë dhe me lëng. Mund ta shoqërojmë me një lugë akullore.

Bizkoflan

Recetë biskotash ose e quajtur ndryshe tortë e pamundur, një ëmbëlsirë e pasur ku torta dhe flani bashkohen. Një tortë për t’u shijuar.

Kos i thekshëm dhe luleshtrydhe

Tort me kos dhe luleshtrydhe një tortë e thjeshtë, kremoze dhe pa pjekje ideale për verën. Një kënaqësi e thekshme me shumë vitamina.

Tortë sfungjeri me copa çokollate

Tortë sfungjeri me copa çokollate

Cakembëlsira me copa çokollate që ne përgatisim sot është me gëzof dhe e lehtë; perfekt për tu ngrënë në mëngjes shoqëruar me pak reçel frutash

Tort kos dhe çokollate

Tortë kos dhe çokollatë, një tortë e pasur shtëpie ideale për mëngjes ose një meze të lehtë me aromë çokollate. Simpleshtë e thjeshtë dhe e pasur.

Tort kos dhe portokalli

Tortë kos dhe portokalli të pasur dhe lëng për mëngjes ose një meze të lehtë, plot aromë dhe vitamina. Ju gëzoheni !!

fritters

Buñuelos, një recetë tradicionale e Pashkëve. Një ëmbëlsirë tipike e gastronomisë sonë që në këto data përgatitet në shumë kuzhina.

Dolli francez me sheqer

Torrija shtëpi me sheqer, një ëmbëlsirë tipike e Pashkëve, një ëmbëlsirë e thjeshtë që mund ta përgatisim në shtëpi për të gjithë familjen.

Rrotullat e ëmbëlsirave

Rrotulla të ëmbëlsirave, një recetë e thjeshtë për t'u përgatitur për një ëmbëlsirë ose një meze të lehtë në një kohë të shkurtër. Me siguri do ju pëlqejnë !!!

Reçel luleshtrydheje dhe qumështor

Sot ne ju sjellim një ëmbëlsirë të shijshme që do të kënaqë fëmijët dhe jo aq fëmijët. E keni provuar akoma ëmbëlsirën me reçel luleshtrydhe? Do ta dashuroni!

Sheshet e ëmbëlsirave

Sheshi i ëmbëlsirave sheshet një ëmbëlsirë të thjeshtë dhe të shpejtë për tu përgatitur. E shkëlqyeshme për t’u përgatitur për çdo rast dhe për t’i shijuar ato.

Cupmbëlsira shtëpie me arra pishe

Kifle shtëpiake me arra pishe, një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër, për mëngjes ose një meze të lehtë janë ideale.

Tortë ëmbëlsirash me mollë

Tortë me ëmbëlsira me mollë, një tortë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur që do të pëlqejë të vegjlit. Një rostiçeri e shkëlqyeshme.

Flan Nougat pa furrë

Flan Nougat pa furrë një ëmbëlsirë të thjeshtë dhe të shpejtë për tu përgatitur. Nëse keni nougat mund ta përfitoni duke bërë këtë recetë. Është e shijshme!!!

Akembëlsira me çokollatë dhe biskota

Tortë me çokollatë dhe biskota një tortë e shijshme dhe krokante. E thjeshtë dhe pa furrë, ideale për një meze të lehtë ose me një kafe. E shijshme !!!

Cupmbëlsira me salcë karamel

Recetë për ëmbëlsira sfungjeri me salcë karamel, një salcë e pasur që shoqëron ëmbëlsira të buta dhe me lëng. Ideale për të shoqëruar kafenë.

Kunguj të mbushur me portokall

Kunguj të mbushur me portokall, një ëmbëlsirë të shoqëruar me çokollatë të nxehtë, një kënaqësi për tu përgatitur për të gjithë familjen.

Tortë me mjaltë

Tortë me mjaltë, tortë e pasur dhe me lëng në shtëpi që mund ta përgatisim për mëngjes ose një meze të lehtë, plot me vitamina. Ideale për të vegjlit.

Biskota kokosi

Biskota kokosi

Biskotat e kokosit që ne përgatisim sot janë ideale për të ëmbëlsuar mëngjesin ose një meze të lehtë për të gjithë familjen. Provojuani!

Roskos portokalli

Donuts të skuqura portokalli, një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisim në shtëpi për festa ose për të shoqëruar një kafe. Ata janë shumë të mirë.

Dumplings me mollë dhe kanellë

Dumplings me mollë dhe kanellë, një ëmbëlsirë e pasur që të gjithë do ta pëlqejnë, me një mbushje molle që është një kënaqësi dhe përgatiten lehtë.

Tortë shtëpiake

Tortë sfungjeri në shtëpi, një klasik është i pasur, me gëzof dhe është shumë i lehtë për tu bërë, ideal për festa dhe ditëlindje, i mbuluar me çokollatë është shumë i mirë.

Coca De llanda

Recetë e Coca de llanda, e pasur dhe me gëzof, ideale për mëngjes ose një meze të lehtë, e njohur gjithashtu si coca boba, koka tipike Valenciane.

Ëmbëlsira të gjithanshme

Kifle gruri pa sheqer, një mëngjes shumë i shëndetshëm në shtëpi, me siguri nëse i provoni do t'ju pëlqejnë, janë shumë të thjeshtë për tu përgatitur.

Tortë karrote me krem ​​djathi

Tortë karrote me krem ​​djathi

Kjo tortë karrote ose tortë karrote me krem ​​djathi është shumë e thjeshtë. Një ëmbëlsirë ideale që ju mësojmë ta gatuani me ose pa gjalpë.

Tortë sfungjeri me çokollatë pa kos

Cakembëlsirë pa kos çokollate

Recetë e tortës me çokollatë pa kos. Pra, nëse nuk kemi kos, mos e prishni meze. A dini si të bëni tortë sfungjeri pa kos?

Kifle me çokollatë

Muffins shtëpi me çokollatë për mëngjes ose një meze të lehtë janë shumë të mira. Ato janë të thjeshta për t’u përgatitur dhe janë shumë të mira.

Byrek me limon

Tortë me limon, një recetë e thjeshtë dhe e freskët për një vakt të bollshëm, një tortë e thjeshtë limoni me një aromë të butë limoni.

Tortë me niseshte misri

Tortë me niseshte misri e shijshme!

Kjo tortë me niseshte misri është ideale për ta shërbyer me një kafe ose një filxhan çokollatë të nxehtë në mes të pasdites, e shijshme!

Kallamet e ëmbëlsirave me Nutella

Recetë për bastunët e ëmbëlsirave me Nutella, një ëmbëlsirë shtëpiake që përgatitet shumë lehtë dhe që të gjithë do ta pëlqejnë. Nëse i provoni do ju pëlqejnë !!!

Tortë meshë dhe Nutella

Torta me meshë dhe Nutella, një recetë e thjeshtë, e pasur dhe e shpejtë për t’u përgatitur, është e shkëlqyeshme për t’u përgatitur në festa dhe ditëlindje për të vegjlit.

Akembëlsirë me mikrovalë

Receta me qumështor me mikrovalë një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shpejtë që mund ta përgatisim në shtëpi, e cila do t'i kënaqë të gjithë për aromën e saj të pasur

Brownie mikrovalë

Tortë sfungjeri me çokollatë me mikrovalë, një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, për një meze të lehtë ose mëngjes është shumë e mirë.

Panna cotta me karamel

Karamelitja Panna Cotta al, një ëmbëlsirë tipike italiane, është e thjeshtë dhe e butë, e shkëlqyeshme për tu përgatitur gjatë verës, pasi nuk ka nevojë për furrë.

Quesada me kanellë

Quesada me kanellë, një ëmbëlsirë tradicionale, e lehtë për tu përgatitur që mund ta përgatisim në shtëpi për të gjithë familjen, është shumë e butë dhe me gëzof.

Cupcakes për meze të lehtë

Ju do të thithni gishtat me këto ëmbëlsira për meze të vogla të shtëpisë ... Dhe për më të moshuarit gjithashtu!

3 Tortë me çokollatë

Receta e sotme është bërë virale dhe është bërë nga pothuajse të gjithë. Cakeshtë torta me 3 çokollata, një kënaqësi për të gjitha shqisat.

Muffins me kanellë shkërmoqet

Muffins me kanellë shkërmoqet

Kiflet me thërrime kanelle që prezantojmë sot janë të lehta dhe të shpejta për tu përgatitur. Ideale për një meze të lehtë familjare.

Muffins me vaj ulliri

Recetë për kifle me vaj ulliri, kifle tradicionale shtëpiake, të pasura dhe me gëzof, shumë të thjeshta për t’u përgatitur.

Tortë banane dhe arre

Një recetë për një tortë me banane dhe arra, një ëmbëlsirë shumë e mirë e shëndetshme për mëngjes ose një meze të lehtë për të vegjlit.

Mbëlsirë me arrë dhe arrë

Një recetë për tortën Nutella me arra, një ëmbëlsirë e pasur për adhuruesit e çokollatës, shoqëruar me disa arra. Një tortë e shijshme !!!

Biskota me çokollatë

Recetë për biskota me çokollatë, disa biskota shtëpiake shumë të thjeshta për tu përgatitur që mund t’i shijojmë duke i bërë me të vegjlit.

Tort kos dhe molle

Receta e tortës me sfungjer kos dhe mollë, për të përgatitur një mëngjes ose meze të lehtë, është shumë e pasur, përgatitet lehtë dhe të gjithëve u pëlqen.

Cakembëlsirë me dy ngjyra

Tortë sfungjeri me dy ngjyra, një ëmbëlsirë e thjeshtë, me gëzof dhe e lehtë për t’u përgatitur, për një meze të lehtë ose mëngjes është e shkëlqyeshme. Sigurisht qe ju pelqen !!!

Pastiçeri të mbushur me djathë krem

Një recetë për ëmbëlsira të mbushura me djathë krem, një ëmbëlsirë e butë për të shoqëruar një kafe të mirë, me siguri do ta pëlqeni !!!

Yll i ëmbëlsirave me Nutella

Yll pastë me Nutella, një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë, një kënaqësi për të vegjlit në shtëpi. Këtu keni si ta bëni.

Pestiños me sheqer dhe kanellë

Receta e sotme është për një ëmbëlsirë shumë tradicionale në Spanjë, veçanërisht për Krishtlindje ose Pashkë: pesta me sheqer dhe kanellë.

Makarona pa gluten me çokollatë

Makarona pa gluten me çokollatë

Sot në Recetat e Kuzhinës ne përgatisim disa pasta çaji pa gluten, perfekte për tu prezantuar mysafirëve tuaj në festimet e radhës.

Vullkan çokollatë

Një recetë për vullkan çokollatë ose çokollatë, një ëmbëlsirë e shijshme për çokollata. Një ëmbëlsirë shtëpi shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Tortë bajame

Torta me bajame ose torta Santiago, është një ëmbëlsirë tipike e Galicës, është një tortë sfungjeri shumë e pasur dhe e shijshme me një aromë të shijshme bajamesh. Ju do të pëlqeni !!!

Tortë me mjaltë dhe arrë

Tortë me mjaltë dhe arrë

Kjo tortë me mjaltë dhe arra që ne përgatisim sot është e thjeshtë dhe e shpejtë. Ideale për të shoqëruar kafenë ose çajin pasdite, nuk mendoni?

Brownie lajthie

Një recetë për brownie me lajthi, një tortë me çokollatë shtëpi, një ëmbëlsirë tipike amerikane, e pasur dhe e thjeshtë. Shkoni përpara dhe përgatiteni !!!

Brioshët e mbushur me çokollatë mini

Brioshët e ëmbëlsirave të mbushura me krem ​​çokollate, një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisim pa vështirësi dhe që të gjithë do ta pëlqejnë. Provoje !!!

Flan kungulli me mikrovalë

Recetë e kungullit me mikrovalë, e pasur dhe shumë e lehtë për t’u përgatitur, për një ëmbëlsirë është shumë e mirë, për shkak të strukturës së saj të butë dhe të ëmbël. Do ju pelqeje !!!

Torte sfungjeri me kos

Një recetë shtëpiake për tortë sfungjeri me kos, ideale për mëngjes, meze të lehtë apo edhe si bazë për të bërë një tortë ditëlindjeje.

Biskota të mbushura me fllanxhë

Biskota të mbushura me fllanxhë, një recetë e gjyshes së mrekullueshme, një ëmbëlsirë shumë e thjeshtë për tu përgatitur në shtëpi dhe me një rezultat të shkëlqyer.

Korrja e budingut shtëpiak

Një buding shtëpie i përdorimit, një recetë e thjeshtë dhe e shijshme, ku do të përfitoni nga ëmbëlsirat që kanë mbetur të thata. Ju inkurajoj ta provoni !!!

Tortë kos me fruta

Një tortë me kos me fruta, të lehta dhe jo të komplikuara, mund ta përgatisim me frutat që na pëlqejnë më shumë, është një ëmbëlsirë shumë e shëndetshme dhe e shijshme.

Flan krem ​​pa furrë

Një fllad krem ​​pa furrë, i pasur dhe i thjeshtë për t’u përgatitur, doni të dini se si përgatitet? Hyni dhe do të shihni se sa e lehtë është të bësh këtë flan me krem, do të të pëlqejë !!!

Shurup qershi dhe rum

Shurup qershi dhe rum

Shurup qershi dhe rum Ky shurup është perfekt për të shoqëruar ëmbëlsirat ose ëmbëlsirat tuaja të preferuara. Gjithashtu rezultati ...

Torte sfungjeri me qershi

Një tortë e butë dhe me lëng me qershi, e pasur për mëngjes ose një meze të lehtë, plot vitamina, me fruta shumë më të shëndetshëm, do t’ju ​​pëlqejë.

Torte bundt me cokollate

Nëse ju pëlqen shumë çokollata, nuk mund të humbisni këtë tortë Bundt. Kjo tortë është aq me gëzof dhe me lëng sa do t’ju ​​bëjë të grykni gojën.

Portokalli i sheqerosur

Portokalli i sheqerosur

Portokalle të ëmbëlsuar Nuk ka asgjë që më pëlqen më shumë sesa një tortë sfungjeri e bërë në shtëpi me portokall të sheqerosur. Somethingshtë diçka kaq ...

Tortë djathë japoneze

Tortë japoneze djathi Djathi në shtëpi na çmend, qoftë në versionin e tij të kripur apo të ëmbël. Bëj

shkërmoqet luleshtrydhe

Thërrmohet luleshtrydhet

Thërrmimi i luleshtrydhes Origjina e kësaj torte të shpejtë dhe të lehtë të ëmbël është nga Anglia. Herën e parë që unë ...

krem kosi

Krem krem ​​shtëpie

Krem karamel është një ëmbëlsirë tradicionale që të gjithë e kemi ngrënë me raste, por a dimë ta përgatisim? Padyshim zarfet ...

Reçeli i luleshtrydheve në shtëpi

Reçeli i luleshtrydheve në shtëpi

Reçeli i luleshtrydhes i bërë në shtëpi Ndonjëherë thjesht përdorim reçel për bukë të thekur ose të ngjashme. Por bllokimet kanë shumë ...

Monas Pashkësh

Monas Pashkësh

Pashkët po afrojnë dhe bashkë me të edhe recetat tradicionale të jetës. Këtë herë ne ju sjellim ...

Dolli francez i mbushur me krem

Dolli francez i mbushur me krem

Nëse ju pëlqen torrija klasike, nuk mund ta humbisni këtë version, më të lëngshëm dhe më të butë, kushton njësoj për t’i bërë dhe rekomandohet 100% për t’i bërë.

Pestieyos mjaltë

Një recetë për pestiç me mjaltë nuk mund të mungojë si parathënie e Pashkëve, apo jo? Epo ja ku është! ...

Tortë me limon dhe rozmarinë

Tortë me limon dhe rozmarinë

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat me aromë agrumesh duhet ta provoni me limon dhe rozmarinë. Një tortë sfungjeri me një brendësi me gëzof dhe një kore krokante.

Candmbëlsira trëndafili

Kjo recetë e ëmbëlsirave me trëndafila është një recetë tipike për Pashkët, veçanërisht në Sierra del Andévalo, në ...

Tortë djathi me një prekje manchego

Përshëndetje Zampabloggers (ose zemra në këto data)! Sot ju sjell një recetë perfekte për të ëmbëlsuar darkën tuaj të Shën Valentinit romantik ...

Krem kosi me biskota dhe krem

«Difficultshtë e vështirë të mos mëkatosh dhe të ndalosh së ngrëni diçka të ëmbël dhe të shijshme, veçanërisht nëse bie në fundjavë ...».

Tortë baske me kanellë

Tortës së pasur baske me kanellë! Isshtë e shijshme, është shumë e lehtë për tu bërë dhe duhen shumë pak përbërës. Isshtë perfekte për vaktet e mëngjesit!

Anise rrotullon

Këto rrotulla anise të bëra me dorë janë perfekte për data si Krishtlindjet ose Pashkët. Një recetë 100% tradicionale.

Rrotullat Huelva

Këto rrotulla Huelva janë bërë nga qumështi. Isshtë një pjatë tradicionale që ne jemi duke e mësuar nga brezi në brez. Provojuani!

Shportë pule dhe presh

Si të bëhemi si Zoti kur të ftojmë të hamë në shtëpi? Provoni këtë recetë të thjeshtë për shportën e pulës dhe preshit.

Rajs me qumësht

A është pudingu i orizit një nga ëmbëlsirat më tradicionale dhe artizanale që njihni? Është e shijshme!

Tortë fshatar

Zbuloni një recetë kremoze, me personalitet dhe plot nuanca me këtë tortë fshatare me ricotta dhe kungull i njomë, një sukses i madh për ahengjet dhe darkat.

Qull Cordovan

Qull Cordovan i bërë me ujë, ideal për ëmbëlsirë pas drekës dhe darkës. Një ëmbëlsirë tradicionale andaluziane.

Tortë me lëng me çokollatë

Tortë me lëng me çokollatë, ideale për ëmbëlsira, mëngjes dhe snacks. Shoqërojeni kafenë tuaj me këtë tortë të shijshme me çokollatë. Do të magjepseni!

Kafshon nocilën

Sanduiçe me nocilla, ideale për një meze të lehtë, mëngjes ose me kafe pas ngrënies. E shijshme!

Palmat e kokosit

Palmat e kokosit

Palmeritat e ëmbëlsirave janë një meze e lehtë shumë e thjeshtë për tu përgatitur që pranon shumë shtresa të mira. Sot ju tregojmë se si të bëni ato të kokosit.

Butonat e mbushur me Nutella

Këto biskota janë perfekte për adhuruesit e çokollatës. Këto butona të mbushura me nutella kanë bukën më të mirë dhe kakaon.

Quiche pras, dardhe dhe gorgonzola

Nëse jeni një tifoz absolut i tartave të këndshëm, nuk mund të humbni këtë shumëllojshmëri të quices së lorainës: presh, dardhë dhe quish gorgonzola

Tortë shtëpiake

Tortë e pasur shtëpie për vakte. Më e mira është aroma e limonit!

Breshka psherëtin

Receta e psherëtimave të beze është e nevojshme vetëm dy përbërës, sheqeri dhe të bardhat e vezëve.

Bukë e shkurtër me krem

Bukë e shkurtër me krem

Mantecado de Avilés është pjesë e "bollu", një dhuratë që kumbarët u bëjnë dhuratave të tyre të dielën e Pashkëve.

Torrijas në Pashkë

Torrijas në Pashkë, një recetë e padiskutueshme dhënë ditëve në të cilat jemi.

Dolli francez me reçel shtëpie

Këto pushime, lini mënjanë operacionin bikini dhe ëmbëlsoni pjesën tjetër me një mëngjes me dolli franceze dhe reçel shtëpie. Rrini të qetë dhe hani!

Lemon Madeleines

Lemon Madeleines

Madeleines janë biskota të vogla në formë guaskë, me origjinë franceze. Të butë dhe me gëzof janë të shkëlqyera si mëngjes ose rostiçeri.

Kikirikë dhe fëstëkë krokante

Sado kafe të pini gjatë ditës, pa mëngjes nuk ka energji. Kjo krizë badiava me fëstëk mund të jetë shpëtimi juaj i shijshëm.

Krahu cigan me çokollatë

Krahu cigan me çokollatë, ideal për meze të lehtë. Do të kënaqë të gjithë në shtëpi, nga fëmijët tek të rriturit.

Tortë bukë

Kjo recetë e tortës së bukës është shumë e thjeshtë për tu bërë dhe përmban përbërës shumë të volitshëm që janë shumë pranë për të gjithë. Gati për t’u përgatitur?

Krepat e bëra vetë

Me këtë recetë për krepat shtëpiak do të lini mysafirët tuaj të dëshirojnë më shumë: të shijshëm dhe me një prekje të kripur të ëmbël, të përshtatshme për të gjitha llojet e darkave.

Byrek me mollë

Byrek me shtëpi me mollë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një byrek me mollë të shijshme për meze të fëmijëve. Në këtë rast shërbeu si rostiçeri i ditëlindjes së babait tim.

Tortë e përmbysur portokalli

Tortë e përmbysur portokalli

Kjo tortë portokalli e përmbysur e bërë me fruta të stinës është ideale për të ëmbëlsuar mëngjesin ose ëmbëlsirën

Bukë integrale

Bukë integrale

Bukë me feta të plota Estre është e lehtë për t’u bërë dhe na lejon të shijojmë dolli dhe sanduiçe të shkëlqyera.

Cakembëlsira e Santiagos

Cakembëlsira e Santiagos

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një nga tortat më tradicionale në gastronominë spanjolle, tortën Santiago, shumë origjinale nga Galicia.

Kallam çokollate

Kallam çokollate

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një meze të lehtë për fëmijët, disa kallama të shijshëm çokollate për të kënaqur urinë pasdite.

Kifle me reçel kumbulle

Kifle me reçel kumbulle

Këto kifle limoni me reçel kumbulle janë shumë të thjeshta dhe bëjnë një mëngjes perfekt për të gjithë familjen.

Pastiçeri dhe ngjala krem

Pastiçeri dhe ngjala krem

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një ëmbëlsirë më tradicionale në të gjitha ëmbëlsirat në Spanjë, disa ëmbëlsira të shijshme dhe eclairs krem.

Vanilla Kipfers

Vanilla Kipferls

Kipferl janë një spastë lajthie dhe vanilje me origjinë austriake shumë tipike për Krishtlindje në disa vende. Lehtë për t’u bërë, ata fitojnë me pushim.

Nougat me çokollatë krokante

Nougat me çokollatë krokante

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një nogat të pasur me çokollatë krokante, një delikatesë të qëndrueshme gjatë Krishtlindjeve për darka dhe dreka në këto data.

Tortë me mollë Pedro Ximénez

Tortë me mollë Pedro Ximénez

Kjo tortë me mollë Pedro Ximenez është një ide për të kompletuar mëngjesin ose meze të lehtë si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.