pestiños

Pestiños, një e ëmbël tipike tradicionale tipike e festave të Pashkëve dhe Krishtlindjeve. Isshtë një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e bërë vetë.

Hake në salcë me ngjala

Hake në salcë me ngjala, një pjatë që është ideale për një festë, është e thjeshtë dhe e lehtë për tu bërë. Një pjatë ideale për festat e Krishtlindjeve.

Fileto derri në salcë

Fileto derri në salcë, një pjatë e përsosur për t’u përgatitur në ahengje apo festa. Një pjatë që mund ta përgatisim paraprakisht.

Monkeyfish me karkaleca deti në salcë

Monkeyfish me karkaleca deti në salcë, një pjatë e thjeshtë për t’u përgatitur, e cila është e shkëlqyeshme për këto festa të përgatitet me familjen.

Syzet e gjizës Nougat

Gota me gjizë nougat, një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e pasur. Dmbëlsirë e përkryer për këto festa dhe kështu përfitoni nga tabletat nougat që na kanë mbetur.

Brez i praruar i praruar me patate

Kungull i praruar i praruar me patate, një pjatë e thjeshtë dhe ideale për peshk për të përgatitur këto festa. Një fillestar i thjeshtë dhe i pasur.

Pastmbëlsira shtëpiake

Rymbëlsira shtëpi, një ëmbëlsirë tradicionale për festat e Krishtlindjes. Një ëmbëlsirë e thjeshtë që mund ta përgatisim në shtëpi dhe janë të shijshme !!!

Hake me ushqim deti

Hake me ushqim deti

Nëse këtë Krishtlindje do të prisni familjen dhe miqtë në shtëpinë tuaj, ky hake a la marinera është një ...

Gota me mollë dhe kos

Gota me mollë dhe kos, një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur për ëmbëlsirë pas një vakti të mirë. Veryshtë shumë e shëndetshme dhe e pëlqen shumë.

Kofshët e pulës të mbushura

Kofshët e pulës të mbushura me proshutë dhe djathë, një pjatë ideale për t’u përgatitur në një aheng ose një festë me familjen. Ata janë të thjeshtë dhe janë shumë të mira.

Bagels anise shtëpi

Bagels aniseed shtëpi, një recetë tradicionale për bagels shtëpi të bëra që nuk mund të mungojnë në këtë kohë të Pashkëve. E shijshme !!!

Cod i pjekur me patate

Cod i pjekur me patate, një pjatë e mrekullueshme e merlucit e thjeshtë për tu përgatitur. Një pjatë që mund ta përgatisim nëpër ahengje.

Mish viçi në salcë me perime

Mish viçi në salcë me perime, një pjatë e shpejtë e përgatitur në një tenxhere ekspres. Ideale për tu përgatitur paraprakisht. Një pjatë shumë e plotë.

Fileto pule në skarë

Fileto pule në skarë një pjatë e thjeshtë dhe e lirë për t’u përgatitur në çdo kohë, për një festë apo përvjetor, një pjatë e shkëlqyeshme.

Mbëlsirë nougat

Tortë Nougat, një ëmbëlsirë e thjeshtë shtëpiake që mund ta përgatisim në shtëpi për ta shijuar dhe befasuar familjen në këto ahengje.

Markeza bajame

Markeza bajame

Markezat e bajameve janë një ëmbëlsirë e shijshme tradicionale e Krishtlindjeve nga La Mancha. Markezat e Krishtlindjeve, ato janë të vogla ...

Mini nougat me çokollatë të bardhë

Mini nogat me çokollatë të bardhë, i pasur dhe i lehtë për t’u përgatitur. Ne mund t'i bëjmë ato në shije të ndryshme dhe të vendosim arra të ndryshme.

Tavë peshku dhe karkalec deti

Tavë peshku dhe karkalec deti, një pjatë e pasur dhe e thjeshtë, ideale për t’u përgatitur për këto festa të ardhshme. Një pjatë e plotë.

Pasta e bajameve dhe kokosit

Pasta e bajameve dhe kokosit

Makarona me bajame dhe kokos, një meze e lehtë e ëmbël dhe e shijshme por njëkohësisht e shëndetshme. E përsosur për t'i shërbyer familjes dhe miqve tuaj këto Krishtlindje

Ijë derri portokalli

Ijë derri portokalli

Gjilpëra derri me portokall në një tenxhere të shpejtë, një recetë e shijshme ideale për tu shërbyer në Krishtlindje. Një pjatë e lehtë me një aromë tjetër, një sukses i garantuar

E artë e pjekur

Dorada e pjekur një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë për peshk, ideale për tu përgatitur në këto festa. Një pjatë e dytë që nuk ka shumë kohë më parë.

Pule pjekim në musht me rrush

Pule pjekim në musht me rrush

Pula e pjekur është një burim i shkëlqyeshëm kur duhet të ushqejmë shumë njerëz. Ne mund ta përgatisim atë të plotë ose ...

Mousse limoni dhe tortë me biskota

Mousse limoni dhe tortë me biskota

Tortë me biskota me mus limoni, një ëmbëlsirë e freskët dhe e shijshme e përkryer për çdo kohë të vitit, madje edhe në darkat e Krishtlindjeve

Këmba e gjelit të detit

Këmba e gjelit të detit

Recetë për këmbët e gjelit të detit të pjekur në furrë me një zbukurim të shijshëm të patates së ëmbël me erëza. Një pjatë ideale për ta ndarë me familjen gjatë Krishtlindjeve

Patëllxhanë të mbushur me pulë

Patëllxhanë të mbushur me pulë

Patellxhanet e mbushura me mish pule, me nje salce te lehte bechamel dhe djathin gratin, nje pjate e lehte dhe e shijshme. Ideale për të shërbyer në një rast të veçantë

Lumakoni i mbushur me mish

Makarona Lumaconi të mbushura me mish

Makaronat Lumaconi ose konkuset gjigande janë ideale për tu shërbyer në raste të veçanta. Provoni këtë recetë të shijshme për lumaconi të mbushura me mish

Biskota me bollgur

Biskota me bollgur

Provoni këtë recetë të shijshme për biskota me bollgur, shumë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur brenda pak minutash. Ideale për të ndarë një desktop me miqtë

Hake në salcë

Hake in salcë është një pjatë e shijshme që ne mund të përgatisë në një vakt të partisë. Një recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë tradicionale.

Etsmbëlsirat e bajames

Etsmbëlsirat me bajame, një ëmbëlsirë ideale shtëpi për tu përgatitur këto Krishtlindje, të thjeshta dhe të shpejta për t’u bërë. Të gjitha këto parti do të pëlqejnë.

Nougat me bajame

Nougat me bajame dhe çokollatë, një nugat i thjeshtë shtëpiak që është shumë i mirë, të gjithëve do t’i pëlqejë në shtëpi. Le ta shijojme !!!

Viçi i rrumbullakët me kërpudha

Raundi i viçit me kërpudha, një pjatë e shkëlqyer për të përgatitur këto festa. Fastshtë i shpejtë dhe është shumë i mirë me kërpudhat. Te gjitheve do ju pelqeje !!!

Rrotull salmoni me ngjala

Recetë e salmonit me ngjala, një fillestar për të përgatitur këto festa, një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë për të filluar një vakt familjar.

borrachuelos

Borrachuelos një ëmbëlsirë tipike e Krishtlindjes, një ëmbëlsirë tradicionale që nuk mund të mungojë në shtëpitë tona. Një ëmbëlsirë e thjeshtë.

Mal i trashë me salcë djathi

Recetë lëvozhgë me dhomën e djathit, një pjatë e thjeshtë, por shumë tërheqëse, ideale për tu përgatitur si fillestare për festime dhe duket shumë mirë.

Ijë derri i pjekur

Ijë derri i pjekur

Zbuloni këto receta për të përgatitur tenderin e derrit të pjekur në një mënyrë të thjeshtë. Si ta bëni atë me lëng? Zbuloni këtu sekretin për ta gatuar

Sirlola në salcën e verës së kuqe

Recetë bifteku bizele në salcën e verës së kuqe, një pjatë e thjeshtë dhe e mirë për t’u përgatitur në festa, me një salcë të shijshme që të gjithë do ta pëlqejnë.

Pestiños me sheqer dhe kanellë

Receta e sotme është për një ëmbëlsirë shumë tradicionale në Spanjë, veçanërisht për Krishtlindje ose Pashkë: pesta me sheqer dhe kanellë.

Mbëlsirë nougat me çokollatë

Cakembëlsirë nougat me çokollatë, ëmbëlsirë përrallore për të përgatitur këto ahengje Krishtlindjesh, të lehta për t’u bërë dhe pa furrë. Do t’ju ​​pëlqejë !!!

Cod me speca të pjekur

Recetë për merluc me speca të pjekur në furrë, një recetë e shkëlqyeshme për të përgatitur një pjatë shumë të plotë dhe të thjeshtë. Duhet ta provoni !!!

Kallamar i mbushur me mish

Një recetë për kallamarët të mbushur me mish, një pjatë e shijshme për t’u përgatitur në ditë të veçanta dhe për t’u dukur mirë me të ftuarit.

Nougat me çokollatë dhe konguitot

Një recetë për nougat me çokollatë dhe conguitos, një nogat çokollate shtëpiake për të festuar këto Krishtlindje dhe për të befasuar miqtë tanë.

Pule me karkaleca deti

Pulë me karkaleca deti ose recetë deti dhe mali, një kombinim i mishit dhe peshkut që befason me sa i mirë është, shoqëruar me një salcë të mirë.

Faqet e derrit të pjekur

Faqet e mishit të derrit të pjekur, një recetë shumë e thjeshtë me të cilën mund të përgatitemi për një ditë të veçantë dhe të dukemi shumë mirë. Ju do të pëlqeni !!!

Hake e pjekur e mbushur

Hake mbushur me proshutë të pjekur, një recetë shumë e plotë për t’u përgatitur në raste të veçanta dhe për të befasuar mysafirët.

Menu për këtë Krishtlindje

Çfarë mendoni për këtë menu për këto Krishtlindje? Ju duhet të zgjidhni midis tre oreve, tre pjata të para, tre sekonda dhe tre ëmbëlsira. Gëzuar Krishtlindjet!

Supë Thai galet

Këtë Krishtlindje kemi ardhur shumë lart dhe marrim një version të një prej mbulesave të tavolinave shumë klasike të Krishtlindjeve me një prekje të shkrirë: 'Supë Thai galet'

Markë lulelakër me pesto

Kjo markë pesto lulelakër është opsioni i përsosur gustator për një darkë me miqtë veganë ose miqtë e vegjël të mishit

Fiston në salcë shafrani

Fiston në salcë shafrani

Ne ju tregojmë se si të bëni fiston me salcë shafrani, një pjatë e shijshme për këto Krishtlindje.

Anise rrotullon

Këto rrotulla anise të bëra me dorë janë perfekte për data si Krishtlindjet ose Pashkët. Një recetë 100% tradicionale.

Mousse Nougat

Mousse nougat Jijona

Kjo musë nougat Jijona ju ofron një mënyrë tjetër për të shijuar një ëmbëlsirë aq tipike për këtë Krishtlindje, sa edhe bajamja e bluar dhe mishi i mjaltit

Kroketat e gjelit

Kroketat e gjelit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni kroketa të shijshme të gjelit të detit për fëmijë. Një recetë e shkëlqyeshme për këto Krishtlindje për të vegjlit.

Vanilla Kipfers

Vanilla Kipferls

Kipferl janë një spastë lajthie dhe vanilje me origjinë austriake shumë tipike për Krishtlindje në disa vende. Lehtë për t’u bërë, ata fitojnë me pushim.

Krah i ciganit të kripur

Krah i ciganit të kripur

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një krah të shijshëm cigane të kripur për këto festivale të njohura, si fillestar ose meze të shijshme.

Nougat me çokollatë krokante

Nougat me çokollatë krokante

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një nogat të pasur me çokollatë krokante, një delikatesë të qëndrueshme gjatë Krishtlindjeve për darka dhe dreka në këto data.

Polvorone bajame dhe kanelle

Polvorone bajame dhe kanelle

Këto polvorone ose mantekadot e bajames dhe kanellës nuk mund të mungojnë në tryezën tuaj Krishtlindjet e ardhshme

Avokado dhe tartare karkalec

Avokado tartare dhe karkaleca deti

Ky tartar avokado, domate dhe karkaleca deti është një fillestar i shkëlqyeshëm dhe i prezantuar mirë për menunë e Krishtlindjeve.

Tortë shtëpi mbretërish

Roscón de Reyes shtëpi

Recetë për të bërë një roscón de Reyes të bërë në shtëpi siç e dikton tradita. Roskoni tipik me fruta të sheqerosura dhe bajame të prera. Një recetë e jetës.

Turqi i mbushur, recetë për Krishtlindje

Turqi i mbushur, recetë për Krishtlindje

Recetë e gjelit të mbushur, një pjatë tipike e Krishtlindjes me kumbulla të thata, kajsi të thata dhe arra pishe. Receta e shpjeguar plotësisht në një mënyrë të thjeshtë dhe është e shijshme

Menuja e Krishtlindjeve kundër krizës

Menuja e Krishtlindjeve kundër krizës

Një menu e Krishtlindjeve kundër krizës me receta të lira dhe speciale të Krishtlindjeve në mënyrë që të gjithë të mund t'i shijojmë këto ditë me më të dashurit

Cod Portugeze

Lodër tipike portugeze me lëng, të cilën do ta shoqërojmë me patate dhe salcë speci. Ideale si një pjatë kryesore që mund ta shoqërojmë me një sallatë.

Receta e përfunduar e Jijona nougat me zvogëlimin e ratafisë

Jijona Nougat me Ratafia Reduction

Nuga e thjeshtë dhe e shpejtë nga xhixhona me zvogëlimin e Ratafia. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar këtë recetë të thjeshtë.

Rosë me birrë

Përbërësit: 1 rosë 1400 g 100cl birrë 30 g gjalpë 1 qepë 1 degë trumzë 1 degë rozmarinë ...

Gisht i pjekur i derrit

PGRRBRSIT (2 persona): - një vakum i nyjeve të paketuara ose të blera të freskëta. Të gjithë këta përbërës nëse bleni të freskët, vendosni ...

Tartufë me çokollatë në pjatë

Tartufë me çokollatë

Përbërësit: 2 shirita çokollatë me vlerë pa qumësht (600 gr) 1 tabletë gjalpë 5 vezë 2 gota me madhësi kafeje, ...

Kasetë e hyrjes së birrës

PGRRBRSIT: Shirit i mesit të derrit, një kilogram, pak a shumë, në një copë. 2 qepë të mëdha, 2-3 karota, 2-3 ...