angjinare të ëmbëlsuara

Angjinarja e ëmbëlsuar, e shijshme dhe e lehtë për t'u përgatitur. Ideale për të pasur dhe përgatitur një meze në çdo kohë.

Patë patëllxhan

Patë patëllxhan

Kopshti është bujar me patëllxhanët, prandaj ata kanë kërkuar mënyra të reja për t'i paraqitur ato në tryezë….

Oktapod salmigundi

Octopus salpicón, një fillestar shumë i thjeshtë për t’u përgatitur, ideal për verën. Simpleshtë e thjeshtë, mund ta përgatisim paraprakisht.

Sallatë me patate dhe portokall

Sallatë me patate dhe portokall, një pjatë e freskët që mund të përdoret si fillestar ose për ta shoqëruar. Një pjatë sallate shumë e plotë.

Tortë me ton të ftohtë

Tortë me ton të ftohtë, e pasur dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Ideale për verën si darkë apo fillestar, duket shumë mirë dhe është shumë e plotë.

Midhjet në vinaigretë

Midhjet në vinaigretë, pjatë e pasur dhe e shpejtë për t’u bërë, është shumë e thjeshtë dhe është shumë e mirë me perimet e prera.

Sallatë piper piquillo me ton

Sallatë piper Piquillo me ton, një pjatë e freskët verore, ideale për një darkë apo fillestar. Një pjatë shumë e plotë.

Buds karrota mikrovalë

Buds karrota mikrovalë

Këto sytha karrote në mikrovalë janë të lehta dhe freskuese, perfekte si fillestar për të luftuar ditët më të nxehta.

Patëllxhanë të mbushur me ton të pjekur

Patëllxhanë të mbushur me ton të pjekur, një pjatë e pasur dhe e thjeshtë për tu përgatitur. Ideale për tu përgatitur në verë. E gjithë familja do ta pëlqejë.

Speca Piquillo dhe sallatë ton

Speca Piquillo dhe sallatë ton, një sallatë ndryshe, me shumë aromë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Ideale si fillestar.

Sallatë lakre

Coleslaw, një fillestar i lehtë për tu përgatitur dhe i freskët. Një recetë ideale për të shoqëruar pjatat me mish ose peshk.

Krem Vichyssoise

Krem Vichyssoise, një krem ​​i butë dhe i lehtë ideal për këto festa dhe fillimin e vaktit me një pjatë të lehtë. Një pjatë e lehtë dhe e pasur.

Sallatë piper piquillo

Sallatë piper Piquillo, një sallatë ideale si fillestar ose si një pjatë e vetme. Isshtë e shijshme dhe përgatitet shumë lehtë.

Dolli me djathë dhie dhe reçel domate

Tost djathi dhie dhe reçel domate

Këto dolli me djathë dhie dhe reçel domate janë një mundësi e shkëlqyeshme si meze ose fillestar në një drekë apo darkë me miqtë.

Midhjet në salcën e nxehtë

Midhjet në salcë pikante, një pjatë e shijshme me një salcë shumë të pasur dhe të thjeshtë që mund ta përgatisim paraprakisht.

Karkaleca Scampi

Karkalecat me hudhër, një pjatë e pasur dhe e thjeshtë, ideale për një fillestar ose një tapë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër.

Kanelloni veror

Kanelloni veror, një pjatë e freskët për t’u përgatitur si fillestar ose aperitiv. Një pjatë e thjeshtë që mund ta përgatisim paraprakisht.

Sallatë domate dhe mozarella

Sallata me domate dhe mozarella, një pjatë tradicionale italiane, është ideale si fillestare dhe për verën është e pasur dhe e freskët, plot aromë.

Sanduiç i shëndetshëm

Sanduiç i shëndetshëm, i pasur dhe i lehtë për t’u përgatitur. Ideale për mëngjes, darkë ose në çdo kohë, tani me këtë nxehtësi atyre u pëlqen.

Gazpacho me bukë

Gazpacho me bukë, një pjatë e shijshme ideale për verën, një fillestar shumë i freskët, plot vitamina dhe minerale. Një recetë ideale.

Sallatë me alga deti wakame

Sallatë me alga deti Wakame, një sallatë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Një pjatë e shëndetshme me shumë vitamina dhe minerale.

Thekshëm i kripur i spinaqit

Tortë e kripur me spinaq, një pjatë e thjeshtë për t’u përgatitur, shumë e mirë, ideale për përgatitjen e një darke të shpejtë dhe të lehtë. Shumë mirë për të gjithë familjen.

Petulla me proshutë dhe djathë

Petulla me proshutë dhe djathë, petulla me një mbushje të pasur, ideale për përgatitjen e një darke të shpejtë dhe të thjeshtë, shoqëruar me një pico de gallo.

Krem Asparagusi jeshil

Krem shparguri jeshil, ideal për përgatitjen e kremrave ose supave të nxehta ose të ftohta. Një pjatë e shëndetshme dhe e lirë, e shpejtë për t’u përgatitur.

Pastiçeri të mbushur me ton dhe vezë

Byrek me ëmbëlsira të mbushura me ton dhe vezë, një recetë e thjeshtë që është shumë e mirë, ideale për përgatitjen e një darke për të gjithë familjen.

Kroketat e gatuara në shtëpi

Kroketat e gatuara në shtëpi, një delikatesë e kroketave janë shumë të mira. Një mundësi e mirë për të shoqëruar ndonjë pjatë ose si fillestar.

Avokado dhe koktej rrinë gaforre

Koktej me shkopinj avokado dhe gaforre, një fillestar i freskët dhe i lehtë, ideal për të filluar një vakt këtë sezon festash.

Omeletë qepë dhe ton

Omeletë qepë dhe ton, një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë. E njëjta gjë vlen për ne për një darkë të shpejtë si për të përgatitur një sanduiç.

Tortë proshutë dhe djathë

Tortë proshutë dhe djathë, një recetë e thjeshtë që të gjithë do të pëlqejnë. Një recetë e thjeshtë ideale për një darkë informale me miqtë.

Pumpkins me presh dhe djathë

Dumplings me presh dhe djathë, një recetë e thjeshtë që funksionon si fillestar ose si një anë. Gjithashtu për një tapas ato janë një kënaqësi.

Sanduiç me perime me avokado

Sanduiç me perime me avokado, i pasur dhe i thjeshtë për një darkë apo një meze të lehtë është i shkëlqyeshëm dhe me avokado duket shumë mirë. Shumë i shëndetshëm.

Krem kastravec i ftohtë

Krem kastravec i ftohtë, një fillestar freskues ose aperitiv për t’u marrë gjatë verës. Një pjatë e thjeshtë, e shpejtë për t’u përgatitur dhe shumë e shëndetshme.

Smoothie me shalqi dhe banane

Smoothie me shalqi dhe banane, një gojëmjaltë i pasur me fruta, për mëngjes ose meze të lehtë verore. Ideale për të ngrënë fruta.

Supë e ftohtë me domate

Supë e ftohtë me domate, një fillestar i shpejtë, i freskët dhe i lehtë për t’u përgatitur. Ideale për tu bërë si fillestar për verën.

Gazpacho shalqi dhe domate

Gazpacho me shalqi dhe domate, një fillestar i freskët për të filluar një vakt. Shumë e lehtë dhe e pasur, ideale për të gjithë familjen.

Buzë me granitë me qumësht kanelle

Buzë qumështi me kanellë, një ëmbëlsirë e freskët dhe e pasur. Gjithashtu si një meze të lehtë për t’u freskuar dhe për të kaluar nxehtësinë.

Sallatë vendi

Sallata e vendit një pjatë e freskët dhe e thjeshtë për t’u përgatitur në ditët e verës. Ideale për një drekë apo darkë për të gjithë familjen.

Salmon i ftohtë pastel

Tortë me salmon të ftohtë, një fillestar shumë i freskët për verën. Ideale për një darkë ose një darkë informale, është shumë mirë.

Sallatë me fasule dhe merluc

Sallata me fasule dhe merluc, një pjatë e freskët ideale si fillestar ose darkë verore. Një pjatë shumë e plotë për të gjithë familjen.

Gazpacho pa bukë

Gazpacho pa bukë, një pjatë e thjeshtë, e shëndetshme dhe e lehtë ideal si fillestar ose pjatë e parë. Një pjatë e freskët për verën.

Sallatë me patate dhe speca të pjekur

Sallatë patate dhe speca të pjekur, një pjatë ideale për verën, e freskët dhe e shijshme. Përgatitja shumë e thjeshtë, ideale për të gjithë familjen.

Krem karrote dhe presh

Krem karrote dhe presh, nje fillestar i thjeshte dhe i lehte. Një krem ​​që mund ta hamë të nxehtë ose të ftohtë. Ideale për të gjithë familjen.

Gazpacho luleshtrydhe dhe domate

Gazpacho luleshtrydhe dhe domate, një fillestar i freskët dhe plot vitamina. Ideale për të kaluar ditë të nxehta. Një pjatë me shumë perime.

Gazpacho andaluziane

Gazpacho andaluziane

Gazpacho andaluziane është një nga pjatat që nuk mund të mungojë kurrë në një tryezë në jug të Spanjës në ...

Biftekët rusë kerri

Biftekët rusë kerri

Sot ju sjell këtë larmi të biftekëve tradicionale ruse, një delikatesë me një prekje ekzotike që do të kënaqet edhe ...

Shkopinj brumi filo me erëza

Shkopinj brumi filo me erëza

Këto shkopinj me erëza brumi filo janë një meze ideale për tu shërbyer në çdo rast. Ato përgatiten brenda pak minutash ...

Humus lulelakër

Humus lulelakër

Humusi i lulelakrës është një nga më të preferuarit tanë. Një version i ri i kësaj pjate ndërkombëtare që na pëlqen aq shumë si një meze të lehtë.

Sallatë spinaqi dhe luleshtrydhe

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe, me ardhjen e motit të mirë, sallatat janë shumë të shijshme. Ato mund të përgatiten nga kaq shumë ...

Humus piper i pjekur

Humus piper i pjekur

Ne fillojmë fundjavën duke përgatitur atë që mund të jetë një recetë ideale për të përfunduar një darkë rostiçeri: humus ...

Humus pikant

Humus qiqra dhe djegës

Hummus është një pastë kremoze e bërë nga qiqrat, një pjatë tradicionale e kuzhinës së Lindjes së Mesme.

Kifle të kripur dhe djathë

Kifle të kripur dhe djathë

Përgatitja e darkës është zakonisht një nga kuzhinat që ju pëlqen më pak, përgjithësisht, mbërrini natën i lodhur dhe ...

Tortë hak dhe karkalec deti

Tortë hak dhe karkalec deti

Kjo tortë e shijshme hake dhe karkalec deti është perfekte për tu shërbyer si në një rast të veçantë ashtu edhe për çdo vakt ...

Byrek me perime

Byrek me perime

Sot ju sjell këtë tortë të shijshme dhe të thjeshtë me perime, një pjatë e shpejtë për t’u përgatitur dhe e përsosur për çdo rast. TE

Avokado të mbushura me sallatë

Avokado të mbushura me sallatë, një fillestar i thjeshtë dhe i lehtë për të filluar një vakt të ahengut. E shoqëruar nga një salcë rozë është shumë e mirë.

Krem kungulli me karkaleca deti

Krem kungulli me karkaleca deti një fillestar i butë dhe i lehtë, ideal për të filluar një vakt të festës. Një pjatë e shëndetshme.

Krem prasi dhe molle

Kremi i preshit dhe mollës është një pjatë e shëndetshme dhe e pasur, ideale si fillestare ose për një darkë të lehtë. Smoothshtë e butë dhe e shpejtë për tu përgatitur.

Sallatë Pipirrana

Sallata Pipirrana, Sallata Pipirrana është shumë e thjeshtë për tu përgatitur, është shumë e mirë dhe është shumë e freskët. Përbërësit kryesorë të tij janë domatet, sallata Pipirrana, një sallatë e thjeshtë dhe e freskët. Tipike e Murcia edhe pse ka shumë variante. Një recetë shumë e mirë.

Vezë të mbushura me sallatë

Vezë të mbushura me sallatë, një mënyrë tjetër për të ngrënë sallatë por duke qenë një pjatë e plotë, e pasur dhe e përsosur për t’u përgatitur si fillestar ose për një darkë. Vezë të mbushura me sallatë, një pjatë e thjeshtë dhe e freskët për t’u përgatitur si fillestare, një pjatë shumë e plotë që do t’i pëlqejë të gjithëve.

Tost për sallatë

Dolli për sallatë me majonezë qumështi

Përgatitni këtë dolli të shijshme për sallatë me një prekje të veçantë, një majonezë të bërë me qumësht në vend të vezës. Ju do të surprizoni mysafirët tuaj

Sallatë domate të mbushura

Sallatë domate të mbushura. Sallata është një nga pjatat tipike verore, një pjatë që mund ta bëjmë shumë të larmishme dhe që mund të lëmë domate të mbushura me sallatë, një pjatë ideale si fillestare për verën. Simpleshtë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe është një pjatë shumëngjyrëshe.

Kokërr domate dhe ananasi

Kokërr domate dhe ananasi

Kokrra e domates dhe ananasit që unë propozoj sot është e lehtë dhe freskuese, e përsosur si një meze të lehtë, mbushje dhe një sanduiç ose plotësues i një sallate jeshile.

Sallatë fasule me vinaigretë

Sallatë fasule me vinaigretë, një pjatë e freskët dhe e plotë. Një sallatë e thjeshtë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër dhe që është shumë e mirë.

Sallatë shtëpi

Sallatë shtëpi një pjatë tradicionale e freskët e verës, një pjatë që mund ta përgatisim me përbërës shumë të larmishëm dhe të pasur.

Oriz kafe me kërpudha dhe sepje

Oriz kafe me kërpudha dhe sepje një pjatë e lehtë ideale për verën. Një pjatë e thjeshtë për t’u përgatitur shumë e plotë dhe e pasur.

Sallatë pule pranverore

Sallatë pule pranverore

Sot ne propozojmë një sallatë të ftohtë pule të përsosur si fillestar ose për të mbushur sanduiçët tuaj në pranverë. A guxoni ta provoni?

Sallatë portokalli dhe djathi

Sallatë portokalli dhe djathë të freskët, një pjatë e thjeshtë për t’u përgatitur si fillestar ose si një pjatë e vetme. Shumë e thjeshtë dhe e ndryshme.

Rrotull salmoni me ngjala

Recetë e salmonit me ngjala, një fillestar për të përgatitur këto festa, një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë për të filluar një vakt familjar.

Rosto e copëtuar në salcë

Rosto e copëtuar në salcë

Receta e sotme mund të mos pëlqejë shumë ose jo: Pjekje e copëtuar në salcë. E keni provuar A do ta përsërisnit?

Krem patëllxhanësh

Krem patëllxhan ose humus patëllxhan, një recetë e thjeshtë që mund ta marrim si aperitiv shoqëruar me pak bukë të thekur.

Gonxhe marule me ngjala

Receta e sotme është e thjeshtë për tu bërë dhe ideale për të shërbyer si fillestare ose pjata e parë: Luleza marule me ngjala. E shijshme!

sallatë çezariane

Sallata Cezar, një recetë shumë e plotë, është një fillestar ose një anë e mirë. Shoqërohet me një salcë të pasur që i jep një aromë shumë të mirë.

eskeixada

Esqueixada, sallatë merluci një recetë tipike e gastronomisë katalanase. Një sallatë e freskët dhe e thjeshtë me merluc dhe perime

Buds me anchovies dhe djathë

Anchovy dhe buds djathë një recetë të freskët për të përgatitur si një fillestar ose meze ose për të përgatitur një darkë të lehtë.

Speca të mbushur me sallatë patate

Recetë për specat e mbushur me sallatë patate, një pjatë tradicionale që përgatitet në verë, si fillestare ose e para, është një pjatë shumë e freskët.

Sanduiç me ton dhe vezë të ziera

Receta se si të përgatitni një sanduiç me ton dhe vezë të ziera fort, e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, për një meze të lehtë, darkë ose për punë është ideale.

Sallatë me oriz dhe ton

Recetë për sallatë orizi me ton, një pjatë e freskët për t’u përgatitur në verë, është e thjeshtë, e shpejtë për t’u përgatitur dhe me shumë aromë.

Speca Piquillo të mbushur me sallatë

Speca Piquillo të mbushur me sallatë, një recetë e thjeshtë dhe e freskët për t’u përgatitur në verë. Një pjatë që të gjithë do ta pëlqejnë.

Burritos proshutë dhe djathë

Burritos proshutë dhe djathë, një recetë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, janë shumë të mira, për të shijuar një darkë me familjen.

Patate të mbushura me sallatë

Patatet e mbushura me sallatë, një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur në verë në një mënyrë më origjinale. I freskët dhe i pasur. Sigurisht qe ju pelqen !!!

Oriz kafe me kërpudha

Recetë për orizin kafe me kërpudha, një pjatë të lehtë si fillestar ose për të shoqëruar ndonjë pjatë. Një pllakë e lehtë.

Sallata Murciana

Një recetë për sallatë Murcian ose mojete, një recetë tradicionale, e freskët dhe e lehtë që përgatitet me domate dhe ton. Një pjatë shumë e plotë.

Patate pikante

Recetë bravash patate shtëpiake, një tapë e thjeshtë, që gjithmonë na pëlqen shumë dhe që mund ta përgatisim në shtëpi sipas dëshirës.

Vezë të mbushura

Vezët e mbushura, një recetë e thjeshtë tradicionale që mund ta shërbejmë si fillestar, meze ose si tapë, për verën është shumë mirë.

Midhjet në salcë

Një recetë për midhjet në salcë, si meze ose fillestare, është shumë e mirë dhe nëse e përgatisim paraprakisht salca është edhe më e mirë.

Sallatë merluc me portokall

Sallatë merluc me portokall, një recetë e freskët plot aromë, që mund ta përgatisim si fillestare, është një pjatë shumë e plotë dhe e thjeshtë.

Terreni i salmonit

Terreni i salmonit

Vaska e salmonit që ne përgatisim sot është ideale për të shërbyer si fillestar në çdo festë, pasi mund të përgatitet paraprakisht.

Sallatë quinoa

Sallatë kuinoa, djathë dhe boronicë

Dëshironi të bëni një sallatë quinoa, djathë dhe boronicë? Mirë zbuloni tani recetën tonë të veçantë për sallatën quinoa. Shumë i pasur dhe për të pasur sukses

Qiqra humus

Një recetë për Hummus, një pjatë e bërë në shtëpi që vjen nga Lindja e Mesme dhe është e njohur në të gjithë botën. Për një meze të lehtë me pak bukë të thekur është e mrekullueshme.

Kunguj të mbushur me mish

Receta e petave të mbushura me mish të grirë, një fillestar apo shoqërues që të gjithëve u pëlqen dhe që janë shumë të mira, provojini në furrë !!!

Ullinj me salcë shtëpie

Këtë herë kemi zgjedhur një recetë 100% të punuar me dorë dhe natyrale, pasi bëhet fjalë për ullinj me salcë shtëpie nga një qytet i vogël në Badajoz.

Kullë me lëng patate të pjekur

Në këtë artikull ne sjellim recetën për një kullë të pasur me lëng me patate të pjekur. Bëhuni krijues dhe bëjeni kullën tuaj aq të lartë sa dëshironi ...

Speca Piquillo të mbushur me perime

Këtu ju lë si të përgatisni disa speca piquillo të mbushura me perime, një recetë vegjetariane të pasur dhe të thjeshtë, me siguri që do ju pëlqejnë !!!

Supë e ftohtë me pjepër me proshutë

Një supë e ftohtë me pjepër dhe proshutë, një mënyrë tjetër për të ngrënë fruta, një pjatë e shëndetshme dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Një fillestar i shijshëm për verën. Ju do të pëlqeni !!

Sallatë makarona të ftohtë

Recetat e sallatës së makaronave të ftohta janë shumë të thjeshta dhe të shpejta, mund t’i përgatisni me perimet që ju pëlqejnë më shumë. Provë është se do t’ju ​​pëlqejë.

Salmorejo

Receta e Salmorejo, shumë e freskët dhe e mbushur me vitamina, është një pjatë shumë e plotë dhe si fillestare është shumë e mirë, prandaj ju inkurajoj ta provoni.

recetë-ajoblanco

Ajoblanco nga Almería

Ajoblanco de Almería Kjo recetë është tipike për provincën e Almería, është një kënaqësi e bazuar në ...

Patty shtëpi me domate

Receta e sotme e kuzhinës është një petë e shijshme e tonit me domate, një vakt i thjeshtë për tu bërë dhe ...

Snack kastravec pikant

Nuk ka klub më të shëndetshëm se klubi i kastravecit. Me këtë meze të lehtë kastravec pikante për dietat do të zbuloni se si të përkëdhelni veten me një prekje të nxehtë

Avokado të mbushura me Turqi dhe proshutë

Zbuloni me këtë recetë për avokadot e mbushura me gjel deti dhe proshutë si të kujdeseni për kolesterolin tuaj në një mënyrë shumë të këndshme dhe pa bërë sakrifica

Midhjet në guaskën e tyre me perime të grira

Midhjet në lëvozhgën e tyre me perime të grira: Një pjatë me ushqim deti që do të jetë shumë e popullarizuar nëse përdoret si fillestar për të rostiçuar para drekës ose darkës.

Salpicón ushqim deti

Salpicón me prodhime deti: një pjatë tipike verore, jo vetëm në zonat bregdetare.

Sallatë me lulelakër

Sallatë lulelakër, e pasur, e shëndetshme dhe shumë e dobishme për trupin tonë, për shkak të vetive të mëdha të të gjithë përbërësve të saj.

Sallatë me qiqra dhe kunguj

Një recetë e përzemërt dhe ushqyese e sallatës pa marule apo domate? Kjo sallatë me qiqra dhe kunguj është një opsion ideal veror

Avokado dhe pastë gëlqereje

Përveç një burimi të mrekullueshëm të fibrave, kaliumit, tiaminës, riboflavinës, folatit dhe vitaminave B-6, E dhe K, kjo pate avokado-gëlqere është e jashtëzakonshme.

Gazpacho kokosit

Kjo recetë freskuese dhe befasuese e gazpakos së kokosit do t'ju nxjerrë nga rutina e sallatës këtë verë dhe do të kthejë kokëposhtë qiellzën tuaj "alechugado".

Tortilla patate me qepë

Omeleta e patates me qepë është një nga recetat gastronomike spanjolle më të njohura jashtë vendit tonë. Aroma e saj është e pagabueshme.

Anchovies në uthull

Anchovies në uthull: Ideale për këto hurma të nxehta. Një tapë anchov turshi shoqëruar me një birrë shumë të ftohtë, kënaqësi të pastër!

Sallatë e përzier me shijshme të detit

Sallatë e përzier me shijshme të detit: misër i ëmbël, karotë e integruar, vezë e zier, marule ajsberg, shijshme të detit dhe majonezë e lehtë, përbërësit e saj.

Krah i ciganit të kripur

Krah i ciganit të kripur

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një krah të shijshëm cigane të kripur për këto festivale të njohura, si fillestar ose meze të shijshme.

Avokado dhe tartare karkalec

Avokado tartare dhe karkaleca deti

Ky tartar avokado, domate dhe karkaleca deti është një fillestar i shkëlqyeshëm dhe i prezantuar mirë për menunë e Krishtlindjeve.

Tapenë e ullirit të gjelbër

Tapenë e ullirit të gjelbër

Në këtë artikull ne ju tregojmë një meze të shijshme, tapenë, për pushime, si Krishtlindjet apo edhe për darkat me miqtë për t’ju ​​hapur oreksin.

Vezë të mbushura me shkopinj peshku

Vezë të mbushura me shkopinj gaforre

Në këtë artikull ne ju tregojmë një recetë të shijshme dhe të freskët për vezët e mbushura me shkopinj peshku dhe salcë rozë. Një meze e lehtë për verën.

Sallatë me patate të ndryshme

Sallatë me patate të ndryshme

Në këtë artikull ne ju japim një ide fantastike për darkë, një sallatë të shijshme të freskët dhe të shëndetshme me patate me përbërës të disponueshëm për të gjithë.

Sallatë me domate të ftohtë dhe ton

Sallatë me domate të ftohtë dhe ton

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një sallatë të freskët me domate dhe ton, për të marrë ushqim në plazh që do të kujdeset për ju dhe do t'ju freskojë.

Sallatë ruse

Sallatë ruse, e shijshme për tapas

Këtu ju tregojmë një recetë tipike që pothuajse të gjithë dinë ta bëjnë, një sallatë të shijshme ruse, të cilën mund ta hamë në çdo kohë.

Domatet e mbushura me turshi dhe ton

Domatet e mbushura me turshi dhe ton

Recetë e lehtë për domate të mbushura. Domatet e mbushura janë një shtesë e shëndetshme për çdo pjatë. Mbushja e tonit dhe turshisë do t'i kënaqë të gjithë.

recetë e përfunduar

Sallatë pule me salcë rozë

Asgjë më mirë për të ngrënë mirë sesa një sallatë e mirë me mish pule dhe perime, për ta bërë dietën tonë aleatin më të mirë.

recetë-përfundimtare

Sanduiç me domate mortadella

Këtu ju tregojmë një recetë të thjeshtë për një meze të lehtë, duke bërë një sanduiç të lehtë mortadella me domate.

Sallatë karkalec deti në skarë

Sallatë rukola, ananasi dhe avokado me karkaleca të ngrohtë të pjekur në skarë, recetë e shijshme për sallatën e karkalecave të pjekur në skarë, e shëndetshme dhe e lehtë

recetë e pasur me peshk, turshi, me hudhër, gjethe dafine dhe piper i kuq

Skumbri i marinuar

Një mënyrë tjetër për përgatitjen e peshkut. Skumbri turshi, i lehtë për t’u përgatitur dhe i shijshëm, bazuar në hudhër, majdanoz, uthull, vaj, fletë dafine dhe logjikisht skumbri.

York Ham Rolls me Rajs

Recetë e pasur ideale për fëmijë, sepse ato gjithashtu mund të na ndihmojnë ta përgatisim. Rrotullat e proshutës York me oriz, surimi, misër dhe ton.

Koktej karavidhe

Përbërësit: 200 g mish karavidhe 2 lugë salcë domate 100g bizele të konservuara 1 /

Përhapja e kastravecit

Receta e thjeshtë që do të përgatisim është një mundësi tjetër, për të prezantuar këtë krem ​​të hollë kastravec, pasi është i shijshëm ...

Cakembëlsirë e kripur

Një tortë sfungjeri e shijshme, e ndryshme për tu ngrënë kështu ose në dy shtresa dhe ta mbush me gjithçka që ju pëlqen, personalisht për mua ...

Sanduiçe me avokado

Propozimi i sotëm është që të përgatisni brenda pak minutash disa sanduiçe të shijshme me avokado për t’i shijuar si fillestar të lehtë dhe ...

Pate veriore (salmon)

Përbërësit: 200 g salmon të tymosur 100 g ton në vaj 50 g gjalpë Majdanoz ose borzilok të freskët.

Avokado dhe karkaleca deti

Unë ju tregoj një starter special të ftohtë. Përgatiteni atë për festën tuaj të ardhshme. Përbërësit: 1 pionono 1 kanaçe e vogël e zemrave të palmës 300 ...