Salpicon Galician

Salpicón Galician një pjatë ideale si fillim ose për të shoqëruar çdo pjatë, një sallatë shumë e freskët dhe e plotë.

Sallatë me açuge në uthull

Sallatë me açuge në uthull

Po kërkoni një sallatë të ftohtë dhe të thjeshtë për ditët e nxehta? Provoni këtë sallatë me açuge në uthull, është plot shije.

sallatë me spinaq dhe nektarinë

sallatë me spinaq dhe nektarinë

Po kërkoni një sallatë të thjeshtë dhe të freskët për verën? Kjo sallatë me spinaq dhe nektarinë me vetëm katër është ideale.

Sallatë me salmon dhe avokado

Sallatë me salmon dhe avokado, ideale për të nisur një vakt, e pasur dhe e freskët. Për ta shoqëruar ose si pjatë është e mrekullueshme.

Dekoroni patatet me proshutë

Dekoroni patatet me proshutë

Jeni duke kërkuar për një pjatë anësore për mish të pjekur në skarë, peshk dhe perime? Provoni këtë pjatë anësore me patate me proshutë, e thjeshtë dhe e shijshme.

Sallatë me merluc

Sallata me merluc, si fillim apo darkë është ideale. Një sallatë e plotë dhe e lehtë, mund të shoqërohet me çdo pjatë.

Sallatë me patate dhe qershi

Sallatë me patate dhe qershi

Nuk është e nevojshme të komplikoni për të krijuar një menu të shijshme. Kjo sallatë me patate dhe qershi është e përsosur në këtë kohë ...

Sallatë me domate dhe kumbull

Sallatë me domate dhe kumbull

Po kërkoni një sallatë të thjeshtë, të freskët, të lehtë me produkte sezonale? Provoni këtë sallatë me domate dhe kumbulla që ne propozojmë sot.

Oktapod salmigundi

Octopus salpicón, një fillestar shumë i thjeshtë për t’u përgatitur, ideal për verën. Simpleshtë e thjeshtë, mund ta përgatisim paraprakisht.

Sallatë me patate dhe piper

Sallatë me patate dhe piper

E thjeshtë dhe freskuese, kështu është kjo sallatë me patate dhe speca që ne propozojmë sot si fillestare. Gëzoni për ta përgatitur!

Speca Piquillo dhe sallatë ton

Speca Piquillo dhe sallatë ton, një sallatë ndryshe, me shumë aromë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Ideale si fillestar.

Sallatë kastravec dhe feta

Sallatë kastravec dhe feta

Po kërkoni një sallatë të thjeshtë dhe freskuese? Kjo sallatë me kastravec feta mbledh të gjitha kutitë. Mësoni si ta përgatisni!

Sallatë bizele me domate dhe karotë

Sallatë me bizele domate dhe karrota

Bizele me domate dhe karotë një sallatë të pasur që mund ta hamë të ngrohtë ose të ftohtë, ideale si fillestare ose shoqëruese e një vakti.

Sallatë me sardele

Sallatë me sardele

Kjo sallatë me sardele bëhet një burim i shkëlqyeshëm kur nuk na pëlqen të futemi në sobë për të ngrënë diçka të freskët.

Sallatë me alga deti wakame

Sallatë me alga deti Wakame, një sallatë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Një pjatë e shëndetshme me shumë vitamina dhe minerale.

Sallatë me lakër, dardhë dhe lajthi

Sallatë me lakër, dardhë dhe lajthi

Sallata me lakër, dardhë dhe lajthi që ju inkurajoj të përgatisni sot është e thjeshtë, e shëndetshme dhe e lehtë. Isshtë perfekte si fillestar ose shoqërues i mishit.

Sallatë fasule

Sallatë fasule

Kjo sallatë e shijshme me fasule përgatitet brenda pak minutash dhe rezultati është spektakolar. Me përbërës nga kopshti, i lehtë dhe i shijshëm

Sallatë me avokado dhe skumbri

Sallatë me avokado dhe skumbri

Një recetë e thjeshtë për sallatën me avokado dhe skumbri me një prezantim shumë të veçantë. Ideale për një rast të veçantë me të ftuar në tryezë

Sallatë kuinoa dhe shegë

Sallatë kuinoa dhe shegë

Sallata me quinoa dhe shegë që ne propozojmë sot është e thjeshtë, e freskët dhe e shëndetshme. E përsosur si fillestare apo darkë e lehtë kur nuk ju pëlqen të gatuani.

Tost për sallatë

Dolli për sallatë me majonezë qumështi

Përgatitni këtë dolli të shijshme për sallatë me një prekje të veçantë, një majonezë të bërë me qumësht në vend të vezës. Ju do të surprizoni mysafirët tuaj

Cous cous tabouleh

Cous cous tabouleh

Tabu me cous cous, një sallatë e ftohtë tipike e kuzhinës arabe, e shijshme, e lehtë për t’u përgatitur dhe transportuar, ideale për të gjithë familjen

Sallatë domate të mbushura

Sallatë domate të mbushura. Sallata është një nga pjatat tipike verore, një pjatë që mund ta bëjmë shumë të larmishme dhe që mund të lëmë domate të mbushura me sallatë, një pjatë ideale si fillestare për verën. Simpleshtë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe është një pjatë shumëngjyrëshe.

Salcë e ngrohtë me tavë dhe pule

Salcë e ngrohtë me tavë dhe pule

Sallata e ngrohtë me turshi, pulë dhe djathë dhie që ne përgatisim sot është ideale në këtë periudhë të vitit si një pjatë unike.

Sallatë e ngrohtë me qiqra

Sallatë e ngrohtë me qiqra

Sallatë e ngrohtë me qiqra, një recetë shumë ushqyese që mund të përgatitet brenda pak minutash. E përsosur për sezonin e nxehtë.

Sallatë quinoa

Sallatë quinoa

Me këtë recetë të thjeshtë të sallatës quinoa, do të keni një darkë të shpejtë për t’u përgatitur dhe me përfitime të mëdha për trupin.

Oriz i egër me mish pule

Oriz i egër me pulë një pjatë e lehtë, e thjeshtë për t’u përgatitur dhe e shëndetshme, një pjatë e plotë që mund ta përgatisim si një pjatë e vetme.

Sallatë me prodhime deti

Sallatë me prodhime deti

Sallatë me prodhime deti, një recetë shumë e shpejtë për tu bërë që do të zgjidhë ushqimin tuaj në këto ditë të nxehta. Me pak përbërës do të bëni një pjatë të shijshme për çdo rast.

Sallatë me salmon dhe mollë

Sallatë me salmon dhe mollë

Sallata me salmon dhe mollë që ne përgatisim sot është e shëndetshme, e lehtë dhe freskuese; perfekt për të filluar vaktin në këtë periudhë të vitit.

Sallatë vendi

Sallatë vendi

Sallatë vendi, një recetë e thjeshtë nga kuzhina jonë tradicionale. Një pjatë perfekte për këtë sezon të nxehtë që po fillojmë.

Sallatë pule pranverore

Sallatë pule pranverore

Sot ne propozojmë një sallatë të ftohtë pule të përsosur si fillestar ose për të mbushur sanduiçët tuaj në pranverë. A guxoni ta provoni?

Sallate me domate

Sallate me domate

Sallata e domates është e thjeshtë, e shpejtë dhe e lehtë. Një fillestar i shkëlqyeshëm në çdo kohë të vitit, por veçanërisht gjatë verës.

Sallatë speci e pjekur dhe Bonito

Sallatë speci e pjekur dhe Bonito

Sallata e specave e pjekur bukur e bën një fillestar të shijshëm. Pasja e përbërësve të përgatitur, përgatitja e tij është një copë tortë.

Çikore e kuqe dhe sallatë mandarine

Çikore e kuqe dhe sallatë mandarine

Sallata e Çikores së Kuqe Mandarin është e freskët, e lehtë dhe e shëndetshme. Ideale si fillestar pas një mëngjesi të gjatë në plazh ose një udhëtimi në fshat.

Buds me avokado dhe anchovies

Buds me avokado dhe anchovies

Sallata me sytha me avokado dhe anchovies është shumë freskuese, ideale për të shërbyer si fillestar pranverën e ardhshme.

Sallatë panxhar dhe agrumesh

Sallatë panxhar dhe agrumesh

E shpejtë, e lehtë dhe freskuese, kjo është sallata e panxharit. agrumet dhe avokadot që ne propozojmë sot. Një sallatë plot ngjyra dhe aromë.

Sallatë bud dhe domate

Sallatë bud dhe domate

Sallata me sytha dhe domate që ne përgatisim sot është një sallatë klasike, e thjeshtë dhe e shpejtë me të cilën fillojmë vaktet.

Sallatë lakër e purpurt dhe mollë

Sallatë lakër e purpurt dhe mollë

Sallata e lakrës vjollcë dhe mollës që ne propozojmë sot është e lehtë, e shëndetshme dhe freskuese. E përsosur si fillestare apo shoqëruese-

Gonxhe marule me ngjala

Receta e sotme është e thjeshtë për tu bërë dhe ideale për të shërbyer si fillestare ose pjata e parë: Luleza marule me ngjala. E shijshme!

Sallatë kivi dhe proshutë e gatuar

Sallatë kivi dhe proshutë e gatuar

Sallata me kivi dhe proshutë të gatuar që ne propozojmë sot është e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, ideale për t’u freskuar verën e ardhshme.

Sallatë me lakër të bardhë

Kjo salcë lakre e bardhë është e shijshme dhe shumë e ulët në kalori. Nëse ju pëlqejnë sallatat dhe doni të provoni një tjetër, përgatisni këtë. Do ta dashuroni!

Sallatë me avokado dhe mandarinë

Sallatë me avokado dhe mandarinë

Sallata me avokado, mandarinë dhe arra është e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë. Një propozim i shkëlqyeshëm për të filluar vaktin.

Sallatë makarona të ftohtë

Recetat e sallatës së makaronave të ftohta janë shumë të thjeshta dhe të shpejta, mund t’i përgatisni me perimet që ju pëlqejnë më shumë. Provë është se do t’ju ​​pëlqejë.

Sallatë me djathë të freskët dhe avokado

Sallatë me djathë të freskët dhe avokado

Kjo sallatë me djathë të freskët, avokado dhe e lagur me një salcë frutash të thata, është freskuese dhe e lehtë; ideal për ditët më të nxehta të verës së ardhshme.

Sallatë rukola, pule dhe gruri

Sallatë rukola, pule dhe gruri

Kohët e fundit kam eksperimentuar me produkte deri më tani të panjohura për mua, veçanërisht drithërat dhe farat. Kohët e fundit kam përgatitur këtë ...

Snack kastravec pikant

Nuk ka klub më të shëndetshëm se klubi i kastravecit. Me këtë meze të lehtë kastravec pikante për dietat do të zbuloni se si të përkëdhelni veten me një prekje të nxehtë

Sallatë lakre kalori të ulët

Një recetë nën 300 kalori për të rimarrë figurën tuaj pas pushimeve? Provoni këtë salcë lavize të shijshme me pak kalori. E shijshme

Sallatë orizi

Për darka të lehta të përshtatshme për ata që janë zhytur në një dietë të ulët kalori, ne rekomandojmë këtë sallatë orizi me perime.

Panxhar i veshur

Panxhar të veshur: uthull molle, hudhër, piper i zi, vaj ulliri dhe kripë ... Një sallatë shumëngjyrëshe dhe ndryshe!

Sallatë me qiqra dhe kunguj

Një recetë e përzemërt dhe ushqyese e sallatës pa marule apo domate? Kjo sallatë me qiqra dhe kunguj është një opsion ideal veror

Sallatë makarona me ton dhe ullinj

Sallatë makarona me ton dhe ullinj

Kjo sallatë me ton dhe ullinj të mbushur me speca është e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë. Shërbejeni atë shumë të ftohtë.

Sallatë vendi

Kjo sallatë e vendit përveç që është e thjeshtë për tu bërë është e shijshme. A e dini tashmë përbërësin e tij të veçantë? Tacos proshutë!

Sallatë e përzier

Duke parë verën, ne ju sjellim një recetë të lehtë, të shëndetshme dhe mbi të gjitha të ftohtë, e cila është ajo që dëshironi me këtë nxehtësi: sallatë e përzier.

Sallatë deti

Sallatë deti

Kjo sallatë deti kombinon në një shtrat marule, karkaleca deti, shkopinj gaforre dhe bonito në vaj. I freskët dhe i lehtë për verën.

Sallatë me avokado me luleshtrydhe

Kjo sallatë me luleshtrydhe dhe avokado me vinaigretë me arra pishe është ajo që ju po kërkoni nëse keni nevojë për një pjatë të freskët, të pasur, me pak ngjyrë dhe të shpejtë për t’u bërë.

Sallatë e ngrohtë me qiqra

Kjo sallatë e ngrohtë me qiqra është një mënyrë e shkëlqyeshme për tu kujdesur për linjën tuaj në një mënyrë të shëndetshme dhe të ekuilibruar, si dhe të shijshme

Sallatë dardhe dhe djathi dhie me kos

Kjo recetë për sallatën e djathit të dardhës dhe dhisë me kos është shembulli i përsosur i një pjate të shëndetshme, të thjeshtë, të shpejtë dhe të mbushur me energji.

Sallatë orizi e përzier

Sot ju sjellim një sallatë të përzier me oriz. Një recetë e lehtë dhe e shëndetshme. Me pak perime dhe pak oriz kemi një pjatë.

Sallatë e përzier me mish pule

Sallatë pule e përzier

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një sallatë të pasur dhe të shëndetshme me produkte shtëpiake. Pas pak minutash do të kemi një darkë të shëndetshme.

Sallatë spinaq, salmon dhe fëstëk

Sallatë spinaq, salmon dhe fëstëk

Kjo sallatë me spinaq, salmon të tymosur dhe fëstëk është jo vetëm e freskët, por edhe e lehtë; perfekt për tu përfshirë në dietën tonë këtë verë.

Sallatë pule krokante

Sallatë pule krokante

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të thjeshtë, por të shijshme me mish pule. Kjo ka një prekje krokante, dhe sallata një salcë shumë e shijshme.

Sallatë Malaga

Sallatë patate Malaga

Ne ju tregojmë se si të bëni një sallatë të thjeshtë dhe freskuese me patate Malaga; perfekt për tu përballur me ditët më të nxehta.

Sallatë me domate të ftohtë dhe ton

Sallatë me domate të ftohtë dhe ton

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një sallatë të freskët me domate dhe ton, për të marrë ushqim në plazh që do të kujdeset për ju dhe do t'ju freskojë.

Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

Ne ju tregojmë se si të bëni një sallatë të thjeshtë të tymosur me salmon dhe djathë, një recetë e lehtë dhe e freskët e përkryer për këtë verë.

Sallatë frutash tropikale

Sallatë frutash

Sallatë frutash: ananas, mango, hurmë, luleshtrydhe, boronicë ose fruta të stinës që na përshtaten më shumë. Kjo recetë do të kënaqë të gjithë darkat

recetë e përfunduar

Sallatë pule me salcë rozë

Asgjë më mirë për të ngrënë mirë sesa një sallatë e mirë me mish pule dhe perime, për ta bërë dietën tonë aleatin më të mirë.

Sallatë spinaqi

Sallatë spinaqi

Sallata me spinaq, një recetë e përsosur për një vakt vegjetarian me një përmbajtje të lartë të vitaminave dhe me shumë veti të rëndësishme në dietën tonë

Sallatë themelore

Sallatë themelore

Sallatë themelore, shoqërim i shëndetshëm për çdo drekë apo darkë. Kjo recetë sallate është një ide e shkëlqyeshme

Sallatë karote marokene

Sallatë karrota arabe

Sallatë karote marokene, një recetë shumë tipike arabe nga Maroku. Mund ta vendosni si shoqërues të çdo mishi apo peshku dhe është shumë i shëndetshëm

Sallatë me domate të stinës

Sallatë me domate të stinës

sallatë domate të stinës, receta të shijshme, të thjeshta dhe shumë të shëndetshme. Kjo recetë sallatë ofron shumë vitamina të rëndësishme për ditë për ditë

Sallatë patate verore

Sallatë patate verore

Sallatë vere me patate, e shijshme dhe shumë e thjeshtë, e njohur edhe si sallatë vendi. Përveç se është e thjeshtë, është edhe një pjatë shumë ekonomike

Sallatë derri dhe perime

Propozimi i sotëm është të bëni një sallatë të thjeshtë me disa perime dhe duke përdorur pak mish derri të mbetur ...

Sallatë ton me mustardë

Kjo sallatë është një propozim i pasur dhe shumë modern, veçanërisht për ju që dëshironi të përtërini pjata por nuk ...

Tartari i merlucit

Përbërësit: 300g cod të shkripur 1 spec të kuq 1 spec jeshil 1 spec të verdhë 1 qepë 1 qepë veze 2…

sallatë çezariane

sallatë çezariane

Në verë një sallatë është pjata perfekte, ato janë tërheqëse sepse janë të freskëta, të pasura me vitamina, të lehta dhe të lehta për tu përgatitur ...

Sallatë karrota dhe marule

Quickshtë i shpejtë, i lehtë dhe shumë i pasur, përgatitet për 20 minuta dhe bën 6 racione, është një zbukurim ideal për ...

Sallatë me ton dhe misër

Përbërësit: 2 vezë 4 ose 5 zemra palme 1 kanaçe ton në vaj Majonezë kokrra misri Përgatitja: Pritini ...

Sallatë katër sezone

Përbërësit: 100 gr. djathë rokfor 50 gr. e arrave të pishës Vaj dhe kripë 50 gr. me arra 100 gr. e

Sallatë me avokado dhe qepë

Po shkojmë sot me një sallatë speciale ideale për këto ditë pranvere: Përbërësit: 6 avokado të mëdha 1 lugë çaji me lëng ...

Sallatë e plotë pa gatuar

Me pak përbërës dhe pa gatuar mund të tregoni në këtë pjatë, përkatësisht: Përbërësit 400 gram djathë në shkopinj ...

Sallatë kalabreze

Ju prezantoj një recetë tjetër, për të parë nëse e provoni: Përbërësit: 1/2 kg sallam i mishit të ftohtë, 4 tranguj, 3 mollë 1 ...

Sallatë Radicheta

Sot ju prezantoj një sallatë të shpejtë dhe të lehtë për t’u bërë, ideale për të shoqëruar të gjitha llojet e mishit: Përbërësit Sasia Radicheta ...

Sallatë kërcell faraku

Vazhdojmë me sallata jo-tradicionale, le të shohim nëse mund t’i provoni këto kërcell të dardhë: Përbërësit: 2 kërcell pako ...

Sallatë me ton dhe gaforre

Nëse dëshironi të provoni diçka elitare pa lënë pas dore aromën, mos hezitoni të përgatisni këtë recetë ...