Codfish i specuar

Merluc me speca dhe domate të skuqura, një pjatë peshku plot aromë. Shumë i pasur me salcën e specave të skuqur dhe domates.

Peshk murgu i marinuar

Peshku i majmit në salcë adobo, një recetë e thjeshtë dhe me shije e peshkut, ideale për t’u ngrënë me sallatë ose si fillestare.

Cod me lulelakër

Merluc me lulelakër, një pjatë të pasur dhe të thjeshtë, një pjatë të lehtë dhe të plotë që vlen po aq për një vakt apo darkë për të gjithë familjen.

Monkeyfish me karkaleca deti në salcë

Monkeyfish me karkaleca deti në salcë, një pjatë e thjeshtë për t’u përgatitur, e cila është e shkëlqyeshme për këto festa të përgatitet me familjen.

Dolli francez me portokall

Torrijas me portokall, një ëmbëlsirë tradicionale për këto ditë të Pashkëve. Me prekjen e portokallit ato janë shumë të mira.

Gratin e merlucit me aioli

Cod au gratin me aioli, një recetë shumë e mirë për t’u përgatitur gjatë këtyre ditëve të Pashkëve. Një pjatë merluc shumë e mirë dhe e thjeshtë.

Donuts me portokall

Donuts me portokall, të shijshëm dhe të thjeshtë për tu përgatitur, me një aromë shumë të mirë portokalli, ideale për të shoqëruar një kafe.

Zierje fasule me patate

Zierje fasule me patate, një pjatë tradicionale e bërë vetë, e thjeshtë, e lehtë për t'u përgatitur dhe e lirë. Një pjatë me bishtajore për të gjithë familjen.

Omletë artichoke dhe hudhër

Omletë artichoke dhe hudhër, ideale për një darkë të shpejtë dhe të lehtë. Tani që fillon sezoni i artichoke, ju duhet të përfitoni nga ngrënia e tyre.

Bonito me domate të bërë në shtëpi

Bonito me domate të bërë në shtëpi, një pjatë e thjeshtë dhe shumë e shijshme. Ideale për të prezantuar peshkun blu, me salcën e domates është shumë i mirë.

Dumplings tuna të skuqura

Dumplings shtëpi të skuqura me ton, ideale për një aperitiv ose fillestar. Një mbushje që të gjithë do ta pëlqejnë dhe që është shumë e mirë.

Krem katalanisht

Krem katalanas një ëmbëlsirë tipike katalanase, një ëmbëlsirë që tani konsumohet gjatë gjithë vitit. Një krem ​​i ngjashëm me kremin e ëmbëlsirave.

Bagels anise shtëpi

Bagels aniseed shtëpi, një recetë tradicionale për bagels shtëpi të bëra që nuk mund të mungojnë në këtë kohë të Pashkëve. E shijshme !!!

Fritters merlucë

Recetë e fritters merlucë, një recetë e thjeshtë fritters, ideale për t'u përgatitur në Pashkë ose në çdo vakt.

Lazanja katalanase e spinaqit

Lazanja spinaq katalanase një pjatë, një recetë e shkëlqyeshme që mund të përgatitet paraprakisht. Një pjatë e pasur dhe e shëndetshme.

Rajs me qumësht

Puding shtëpi orizi, një ëmbëlsirë tradicionale që nuk mund të mungojë në tryezën tonë këto ditë të Pashkëve. Një ëmbëlsirë e shijshme !!!

Merluc me perime

Merluc me perime, një pjatë peshku me shumë aromë. Merluci është ideal për tu përgatitur në Pashkë. Provojeni, do ju pelqeje !!!

Roscos del Empordà

Roscos del Ampurdán, një recetë për ëmbëlsirat e Kreshmës dhe të Pashkëve, fritters tipike katalanase. Ata janë të pasur dhe shumë të mirë.

Merluc me domate dhe speca

Merluc me domate dhe speca, një recetë e thjeshtë dhe e pasur. Një pjatë e lehtë për t’u përgatitur me merluc. Një peshk i bardhë me pak yndyrë.

borrachuelos

Borrachuelos një ëmbëlsirë tipike e Krishtlindjes, një ëmbëlsirë tradicionale që nuk mund të mungojë në shtëpitë tona. Një ëmbëlsirë e thjeshtë.

Merluc me salcë hudhre me patate

Merluc me hudhër dhe patate një pjatë të thjeshtë dhe shumë të mirë që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër. Për një festë është një pjatë e shkëlqyeshme.

Cod me speca të pjekur

Recetë për merluc me speca të pjekur në furrë, një recetë e shkëlqyeshme për të përgatitur një pjatë shumë të plotë dhe të thjeshtë. Duhet ta provoni !!!

Kallamar në salcë birre

Kallamari në salcën e birrës është një pjatë ndryshe ku salca ka një aromë shumë të mirë, të cilën me siguri do ta pëlqeni.

Zierje merluci

  Për ata që janë adhurues të vërtetë të lugës, ne ju sjellim këtë Vilë Cod. Certainlyshtë sigurisht e lehtë ...

Monas Pashkësh

Monas Pashkësh

Pashkët po afrojnë dhe bashkë me të edhe recetat tradicionale të jetës. Këtë herë ne ju sjellim ...

Dolli francez i mbushur me krem

Dolli francez i mbushur me krem

Nëse ju pëlqen torrija klasike, nuk mund ta humbisni këtë version, më të lëngshëm dhe më të butë, kushton njësoj për t’i bërë dhe rekomandohet 100% për t’i bërë.

Pestieyos mjaltë

Një recetë për pestiç me mjaltë nuk mund të mungojë si parathënie e Pashkëve, apo jo? Epo ja ku është! ...

Dolli klasike franceze

Dolli klasike franceze

Dolli klasik francez i goditur me sheqer Tost francez është një ëmbëlsirë tipike e Pashkëve që të gjithë e dinë dhe ...

Candmbëlsira trëndafili

Kjo recetë e ëmbëlsirave me trëndafila është një recetë tipike për Pashkët, veçanërisht në Sierra del Andévalo, në ...

Anise rrotullon

Këto rrotulla anise të bëra me dorë janë perfekte për data si Krishtlindjet ose Pashkët. Një recetë 100% tradicionale.

Torrijas në Pashkë

Torrijas në Pashkë, një recetë e padiskutueshme dhënë ditëve në të cilat jemi.

Zierje merluci, speciale e Pashkëve

La Virgen, çfarë mrekulli me merak merluci, e veçantë për Pashkët. Kreshma ofron gurë të çmuar gastronomikë si kjo recetë e shijshme dhe shumë e plotë.

Vigjilja Potaje

Zierje vigjilente, Pashkët e veçantë

Në këtë artikull ne ju mësojmë se si të bëni një recetë tradicionale të Pashkëve. Zierja vigjilente, një nga zierjet që bëhet të Premten e Pashkëve.

Kallamar i mbushur

Kallamar i mbushur me salcë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë të pasur për kallamarët e mbushur me salcë. Recetë e shkëlqyeshme për Vigjiljen e Premte në Pashkë ose Pashkë.