Sallatë me merluc

Sallatë me merluc, një fillestar ose shoqërues ideal për të filluar një vakt. Një sallatë e lehtë dhe e plotë. Merluci...

reklamat

Fritters

Fituesit e erës, stina e kreshmës po afron dhe nuk mund të mungojnë pjatat e erës. Këto petulla janë...

Fasule të zeza

Bishtaja, një pjatë luge ideale për këto ditë të ftohta. Fasulet pinto janë shumë kremoze, janë shumë...

pestiños

Pestiños, një ëmbëlsirë tradicionale që përgatitet gjatë Pashkëve dhe Krishtlindjeve. Pestinos janë një ëmbëlsirë...

Hake në salcë

Ne do të përgatisim një hake në salcë, një recetë e thjeshtë dhe e lehtë për t'u përgatitur. Merluci është një peshk i bardhë...