Supë bollgur

Përbërësit 300 gram bollgur ½ litër ujë 2 kubikë supë perimesh 100 gram djathë të integruar Përgatitja ...

Kungull i njomë jeshil me krem

Këto kunguj të njomë janë një kënaqësi, ato janë të buta kremoze dhe shumë të pasura, ato do të shkrihen në gojën tuaj, do të duhet kohë për t'i bërë ato ...

Pionono speciale për vegjetarianët

Përbërësit: 1 pionono Majonezë sasia e kërkuar 2 karota të mëdha të grira 2 vezë të ziera fort të copëtuara 1/2 pako me spinaq të grirë hollë ...

Patate dhe Qepë Empanadas

Kjo recetë është ideale për tu përgatitur kur keni pure të mbetur, dhe nëse akoma dëshironi që të jetë më e lehtë mund ta përgatisni me ...

Vezë të skuqura me rigon

Një vezë e skuqur ndryshe me aromë të shkëlqyeshme, shkon shumë mirë si një zbukurim për vaktet me patate, domate, mish ose omëletë ...

Grouper me hudhër

Përbërësit: 4 fileto Grouper 1 kokër hudhër Vaj Kripë piper Përgatitja: Skuqni filetot e kalitura sipas shijes në ...

Schnitels të skuqura viçi

Unë ju paraqes një recetë të shpejtë, të lehtë dhe të lirë: Përbërësit 1/2 kg mish për Milanese mund të jenë vithe, katrore ...

Lakër dhe proshutë thekshëm

Përbërësit: 2 Mbulesa për tartë Proshutë e tymosur Djathë krem ​​Djathë i grirë Qepë jeshile 3 vezë Kripë dhe piper një ...

Sallatë atlantike

Nëse dëshironi një sallatë tjetër, provoni këtë delikatesë me spinaq, qepë, rrepkë dhe domate. Përbërësit: Spinaqi lë 1 qepë ...

Patate në këmishë

Kjo është një recetë e lehtë dhe ideale për të shoqëruar çdo lloj mishi, përkatësisht: Përbërësit 4 patate mesatare ...

Krem salce jeshile

Përbërësit: 250 gr. qepë jeshile 250 gr. krem qumështi vaj ulliri një spërkatje vere ...

Tortë proshutë dhe bizele

Unë ju prezantoj një tortë të pasur dhe shumë ushqyese për ta ngrënë të nxehtë apo të ftohtë, ideale për çdo rast apo ...

Salcë e Bardhë me bazë kos

Sot ju prezantoj një recetë që quhet ndryshe salcë e bardhë false dhe është ideale për makaronat dhe perimet është ...

Pelte dardhe me dardhe

Unë ju prezantoj një ëmbëlsirë të freskët, të shpejtë dhe të lirë ideal për të shijuar të gjithë familjen. Përbërësit 1 qese me ...

Mëlçia e skuqur

Pak fëmijë hanë mëlçi, prandaj duhet ta maskoni që ta hanë. Provoni këtë recetë dhe më thoni: ...

Kafshime të hidhura

Kjo recetë është ideale për një fillestar të shpejtë pasi në 5 minuta do të keni përgatitur 6 racione Përbërësit 18 kumbulla ...

Kupa Melba

Le të shohim nëse e provoni dhe provoni këtë ëmbëlsirë të shijshme: Përbërësit: 2 porcione akullore me vanilje 1 bukuroshe në ...

Byrek me copëza pa brumë

Provoni diçka ndryshe, joshëse dhe të shijshme. Mahnitni familjen tuaj: Përbërësit: 1 tufë copëza të ziera 50 g gjalpë ...

Çokollatë qumështi

Sot kam ëndërruar gjyshen time e cila më shpjegoi këtë recetë që ajo më përgatiti kur isha fëmijë, kështu që ...

Patate të buta me krem

Sot do t'ju mësoj se si të përgatisni një pure tjetër pasi do të dalë shumë kremoze. Idealshtë ideale të shoqëroni mish: ...

Pure e embel dhe e tharte

Sot ju prezantoj një pure të thjeshtë dhe shumë të pasur për të shoqëruar të gjitha llojet e mishit: Përbërësit 2 patate të ëmbla të mëdha ...

Salcë kungulli

Një recetë ideale për të ndryshuar shijen e makaronave tuaja, a guxoni? Përbërësit 1/2 kilogram kungull 1 qepë 1

Ijë derri i pjekur

Recetë e pasur për ijë të pjekur të derrit, një trill i vogël nuk do të dëmtojë kurrë askënd. Le të shohim hap pas hapi.

Komposto me mjedër

Sot ju prezantoj një nga recetat më të lehta dhe më të lira për të bërë dhe që ka disa përdorime. Idealshtë ideale

Vinaigretë patëllxhan

Një recetë e hollë për një fillestar, një sanduiç ose për të shoqëruar mishin e kuq. Përbërësit 1/2 kg. Patellxhanet vjollce 1 kokrra hudher

Patate me presh

Thendrra e gatimit për pak para, e pasur dhe praktike, u bë realitet në këtë recetë: Përbërësit 1/2 kilogram ...

Patate pure, presh dhe qepë

Kjo është një recetë e pasur dhe e thjeshtë që mund të hahet si në verë ashtu edhe në dimër pasi që është ...

Krem luleshtrydhe

Përbërës 1 filxhan luleshtrydhe të prera 1 banane të prerë me lëng limoni 1 lugë gjelle ...

Milanese a la Provençal

Sot ju prezantoj një recetë për Milanese a la Provençal në mënyrë që të jeni mbretëresha e kuzhinës. Përbërësit 1

Perime Paella

Përbërësit: Vaj, 500 gr. artichokes, 100 gr. bizele, 1 spec i kuq i madh, 500 gr. lulelakër, 500 gr… ..

Mish Strogonoff

Për njerëzit kërkues, unë prezantoj një pjatë të lehtë dhe të shijshme për dashamirët e ushqimit të mirë. Përbërësit 450gr ijë ose zhurmë ...

gëlqere

Reçel limoni në shtëpi

Ne do të shohim hap pas hapi për të bërë një bllokim të pasur limoni. Një ëmbëlsirë shtëpiake me një aromë të veçantë.

Bizele Faina

Kjo faina nuk është e zakonshmja që njohim. Gatuhet në vetëm 25 minuta dhe do të keni një faina të hollë shtëpiake.

Byrek skumbri dhe spinaq

Përbërësit 2 thekshëm drejtkëndëshe mbulon 2 lugë vaj 1 qepë të copëtuar 2 lugë piper zile të copëtuar ...

Viçi i pjekur me gjalpë

Sot ju prezantoj një recetë ideale për fanatikun (si unë) të mishit të pjekur: Përbërësit 1 kilogram dhe 1/2 ...

patatas

Video: Pjekja e patateve

Një video e thjeshtë dhe e shpejtë për të parë se sa të shijshëm përgatiten patatet e pjekura. Le të shohim hap pas hapi dhe të arrijmë deri tek ajo.