Biskota me çokollatë

Biskota me çokollatë pa vezë

Kohët e fundit kemi parë disa biskota me çokollatë, shumë të buta dhe ideale për të shoqëruar një gotë qumësht. Ato që ...

Biskota me çokollatë

Biskota me çokollatë të butë

Biskotat e bëra vetë gjithmonë triumfojnë dhe, nëse janë prej çokollate, aq më mirë. Këto biskota janë të buta dhe të pasura por nuk kanë ...

Thekshëm frutash me pelte shalqi

Pelte shalqi me fruta te grira

Pelte shalqi me fruta të copëtuara, një ëmbëlsirë e lehtë që do t’i ndihmojë fëmijët të hanë më shumë fruta

recetë e gatshme

Qull ananasi, banane dhe biskota

Këtu ju tregojmë sot një ëmbëlsirë të shijshme në mënyrë që të rriturit dhe fëmijët të kenë fruta në mënyra të ndryshme.

Akullore me banane dhe kokos

Essertmbëlsirë e ngrirë me banane dhe kos kokosi, një recetë e shijshme për akullore me banane dhe kokos për sezonin e nxehtë. Do të ketë shije të shijshme!

Bukë banane

Bukë banane

Bukë banane e përgatitur me pluhur pjekje, një recetë e pasur tipike amerikane, do të shihni se si duket

Kifle limoni

Kifle limoni

Recetë e thjeshtë për kifle limoni. Këto kifle janë perfekte për mëngjes ose për një meze të lehtë me një filxhan qumësht ose përhapur me gjalpë

Banane të skuqura me kokos

Essertmbëlsirë e ngrohtë e bananes së skuqur me kokosit të integruar, çokollatë, krem, ose dulce de leche dhe akullore të ndryshme.

recetë e gatshme për banane të skuqur me karamel

Banane e skuqur me karamel

Një përgatitje me aromë të ëmbël, banane të skuqur me karamel. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar shijen.

Fije Pashkësh

Fije Pashkësh

Fije e mbushur me krem ​​pastiçerie, arra dhe rrush të thatë. Një recetë për një tortë të Pashkëve të mbushur për të ngrënë në mëngjes ose një meze të lehtë me një kafe të mirë.

Fritters karnaval

Sot do të përgatisim një recetë për fritters frymëzuar nga guenilët ose foshnjat që gjyshja ime përgatiti të martën ...

Palmeritas De Hojaldre

Patatet e ëmbëlsirave janë ideale për një meze të lehtë. Meqenëse janë kaq të thjeshta për t’u përgatitur, mund t’i bëni në çdo kohë ...

Receta e përfunduar e Jijona nougat me zvogëlimin e ratafisë

Jijona Nougat me Ratafia Reduction

Nuga e thjeshtë dhe e shpejtë nga xhixhona me zvogëlimin e Ratafia. Le të shohim hap pas hapi për të shijuar këtë recetë të thjeshtë.

recetë e përfunduar e kompotës së mollës

Salcë mollësh

Ne do të përgatisim një komposto të pasur me mollë, le të shohim hap pas hapi për të shijuar një ëmbëlsirë vërtet të hollë.

brioqe

Bishtalec i ëmbël dhe brioches

bishtalec i ëmbël dhe brioches, një recetë e ëmbël që do ta pëlqeni për mëngjes, një meze të lehtë ose çdo kohë të ditës. Me pak reçel është e shijshme

Krepat pa vezë

Krepat pa vezë

Unë rrallë gatuaj diçka të ëmbël dhe thjesht nuk e di se çfarë më ndodh me këto lloj recetash. Çdo recetë ...

recetë e gatshme për kos krokante me banane

Kos krokante me banane

Kos krokante me recetë bananeje, i thjeshtë dhe freskues për t’u bërë, ideal për verën.

Monas Pashkësh

Monas Pashkësh

La Mona de Pascua është një recetë tipike për Javën e Shenjtë dhe ditët e Pashkëve në shumë rajone Spanjolle, të tilla si ...

recetë e përfunduar e krostos

Crosto: Puff Pastry Timbale me Makarona

Recetë me origjinë italiane që kombinon ëmbëlsira, makarona dhe përbërës të ndryshëm. Përbërësit që janë të përzier me makaronat mund të jenë të ndryshëm, kjo varet nga imagjinata ose shija e secilit prej tyre.

përgatisni ëmbëlsira në furrë

Pastiçeri dhe millefeuille krem

Për sot ju propozojmë një ëmbëlsirë shumë të ëmbël. Shkalla e vështirësisë; Koha e thjeshtë e përgatitjes: 15 minuta + 30 milion gatim ...

recetë e thjeshtë për gota ose pëllëmbë ëmbëlsirash

Gota ëmbëlsirash

Recetë e thjeshtë për gota ose pëllëmbë ëmbëlsirash. Përbërësi është pasta e ëmbëlsirave dhe ndoshta pak sheqer. Ju mund të shtoni përbërës të tjerë të tillë si çokollata për t'i mbuluar ato dhe për t'u dhënë atyre një prekje tjetër.

Tortë Portokalli

Përbërësit: 250g miell 1/2 lugë çaji dhjam derri 150g sheqer 130g gjalpë ...

Musi i qershisë

Përbërësit: 4 fletë xhelatinë 3dl Verë e Kuqe 2 dl liker qershi 175g kos 15dl krem ​​120g ...

Tortë Chocolinas (chocotorta)

Sot ju sjell një recetë për asgjë dietetike, por të shijshme. Torta me çokollatë, ose e njohur më mirë si chocotorta, është ...

Muffins me manaferra

Përbërësit: 5 vezë 75 g manaferra 250 g gjalpë 200 g sheqer 10g maja 250 g ...

Dardha të konservuara në shurup

Propozimi i sotëm është përgatitja e një konservimi të shëndetshëm të dardhave në shurup, duke qenë një ushqim ideal për ...

Biskota çaji

Përbërësit: 500gr miell 500gr sheqer 250gr bajame 4 vezë 4 lugë mjaltë Përgatitja e rumit: Në një enë rrahni ...

Smoothie molle me qumësht kanelle

Nëse dëshironi të përgatisni një smoothie freskues dhe të shëndetshëm, sigurohuni që ta bëni këtë pije dhe gjithashtu ta inkorporoni atë në trup ...

Krem me aromë vanilje

Akullimi është një banjë klasike që përdoret në ëmbëlsira për të mbuluar ëmbëlsira, pasta, biskota, alfajores ose biskota ...

Sallatë frutash të lehta

Ne do të përgatisim një ëmbëlsirë të shëndetshme me sallatë të freskët me fruta të freskëta për t’u shijuar në fund të drekës ose darkës, duke qenë ...

Celiacs: biskota pa gjuhë gluten

Ne do të përgatisim për të gjithë celiakët disa biskota të shijshme të quajtura gjuhë mace, të cilat janë të shijshme për t'i shoqëruar ato, në atë kohë ...

Komposti i kumbullës në mikrovalë

Për të përgatitur një ëmbëlsirë të shëndetshme brenda pak minutash, ju sugjeroj të bëni këtë komposto të shijshme kumbulle në mikrovalë, për të shijuar ...

Pelte me kos luleshtrydhe

Kjo ëmbëlsirë është shumë e pasur super kremoze dhe nëse nuk ju pëlqen luleshtrydhet, mund ta bëni vanilje, bukuroshe, banane ose ...

Smoothie kumbulle

Propozimi i sotëm është të bëni një gojëmjaltë freskuese të kumbullës në mënyrë që ta shijoni në çdo kohë të ditës ...

Çokollata uiski

Kjo recetë është e thjeshtë, mund ta bëni si dhuratë ose si dhuratë për këdo që dëshironi, këto çokollata të shijshme janë tundim ...

Ananas Havai

Ananas Havai

Kjo ëmbëlsirë e shijshme është ideale për t’u ngrënë në çdo kohë dhe çdo stinë të vitit që mund t’i hani të dyja në ...

Kivi të konservuara në shurup

Rezervat e bëra me fruta natyrore janë një ushqim i shkëlqyeshëm për tu përdorur në përgatitjet e ëmbëlsirave të ëmbla dhe ...

Gjuhët e maceve

  Emri i saj rrjedh nga forma karakteristike e zgjatur, si një gjuhë. Gjuhët e maceve janë biskota shoqëruese të shkëlqyera ...

Puding portokalli

Përbërësit: 2 dl lëng portokalli 5 të verdhë veze 100 gram sheqer 1 dl qumësht 80…

Kumbulla mikrovalë në shurup

Ne do të përdorim mikrovalën, për të bërë në pak minuta, këtë recetë të thjeshtë për kumbulla në shurup dhe ta përdorim atë në ëmbëlsira, duke mbushur ...

Pelte shtëpiake kivi

Unë do të paraqes një recetë të thjeshtë, por themelore për njerëzit që kanë nevojë të përfshijnë vitamina C, E, provitamina A, acid folik, ...

Pelte shtepiake e rrushit

Rrushi shquhet për fruktozën dhe ka një përqindje të lartë të sheqernave, prandaj nuk është i mirë për ...

Kos me mollë dhe arra

Për të shijuar mëngjesin ose në mes të pasdites, ju sugjeroj që këtë ëmbëlsirë të shëndetshme ta bëni në pak minuta dhe ...

Shurup portokalli

Ne do të bëjmë një recetë të shijshme për shurupin e portokallit, kështu që mund ta përdorni në çdo kohë kur dëshironi të dekoroni dhe aromatizoni ...

Seliakët: brumë bombe pa gluten

Unë do t'ju mësoj se si të përgatisni brumin tradicional të bombave pa gluten për të gjithë celiakat, në mënyrë që ata të shijojnë këtë shijshme ...

Pelte shtepie ananasi

Ananasi siguron vitamina C, B1, B2 dhe PP, minerale: magnez, natrium, hekur, fosfor, squfur, jod, kalcium. Ky pelte është ...

Mollë me mikrovalë

Nëse duhet të përgatisim një ëmbëlsirë të shëndetshme brenda pak minutash, ju sugjeroj të bëni një salcë mollë të shijshme në mikrovalë, ...

Puding i shpejtë për bukë pa gluten

Të gjithë celiakët, të rriturit, të rinjtë dhe fëmijët mund të shijojnë një ëmbëlsirë të ëmbël për mëngjes ose një meze të lehtë, të tilla si ...

Musi i mangos

Përbërësit: 250 g tul mango 50 cc lëng portokalli 160 g sheqer 7 g ...

Seliakat: biskota të këndshme pa gluten

Për të gjithë celiakët sot ne do të përgatisim një recetë të thjeshtë dhe të shijshme për ëmbëlsira të këndshme për shije në çdo kohë të ...

Tartufë të thjeshtë tërshëre

Sot ju sugjeroj të bëni një recetë të thjeshtë për tartufin me bollgur në mënyrë që të shijoni me të gjithë familjen dhe të bindeni ...

Ftua ose pektine molle

Përbërësit: mollë ose ftua të lara dhe të prera në copa të rregullta 2 kg- 1/2 litër ujë. Përgatitja Ziejini frutat derisa të ...

Celiacs: bonbona çokollate pa gluten

Bonbonat me çokollatë që do të përgatisim sot është një recetë e thjeshtë për t’u bërë, duke qenë një ushqim me shije të shijshme për ...

Torte me pelte limoni

Përbërësit 1/2 gotë vaj i butë 3 vezë 1 pako maja 1 gotë sheqer 1 pako xhelatinë ...

Krem i ftohtë grejpfrut

Sot do t'ju tregoj një mundësi tjetër për të bërë këtë krem ​​grejpfrut të shijshëm duke përdorur këtë agrum të shëndetshëm si ushqim dhe ...

rasmalai

Përbërësit 20g pluhur pjekje ½ litër qumësht 100g qumësht pluhur Gjethe nenexhiku, për shije ...

Thekon me Mjaltë

Përbërësit: Një majë kripe 2 lugë vaj ulliri 500 gr. miell 2 vezë Përgatitja: Vendos ...

Akullore me çokollatë

Për të përgatitur këtë akullore të shijshme slushie nuk ju duhen shumë përbërës dhe do të keni një mundësi tjetër për të bërë një ëmbëlsirë ...

Anemi: ëmbëlsirë me krem ​​molle

Ne do të përgatisim një recetë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme për të gjithë ata që vuajnë nga anemia, duke qenë një ëmbëlsirë që përmban ...

Antekoko

Përbërësit: 1 kanaçe (13.5 oz.) E qumështit të kokosit thekon kokosit të pluhurosura me pluhur kanelle për të dekoruar 1

Akullore me koktej frutash

Një ëmbëlsirë e shijshme e ëmbël është kjo akullore që sot unë propozoj ta bëj e përbërë nga pak ushqime, duke qenë ideale për ta shijuar ...

Donuts artizanale

Përbërësit: 75gr gjalpë 3 vezë vanilje ½ k sheqer 600gr miell 30gr maja ½ l vaj ...

Biskotela

Përbërësit: Pjeshkë të konservuara Puding çokollate

Zemra e kafesë

Përbërësit: 6 të verdhë veze veze Kanellë 500 ml ose cc qumësht 8 lugë gjelle sheqer 2 lugë gjelle kafe 6 të bardha ...

Tortë akullore me pjeshkë

Përbërësit: 1 kanaçe qumësht 2 pako biskota 1 kanaçe pjeshke në shurup 1 kanaçe qumësht të kondensuar ...

Tortë e zakonshme

Përbërësit: 2 vezë 1 tbsp thelb vanilje 1 gotë (ujë) vaj 375 gram miell 250

Dmbëlsirë molle me kos

Ne do të bëjmë një recetë të thjeshtë për një ëmbëlsirë të shijshme të ëmbël me mollë dhe kos në mënyrë që aromat e ftohta në fund të ...

Tortë me çokollatë me Malt

Përbërësit: 175g gjalpë të prerë në kubikë Sheqer i akullt për të dekoruar 2 lugë ekstrakt vanilje 3 vezë mesatare ...

Banane e freskët

Përbërësit 100g gjalpë të shkrirë Crispy i bananes 100g tërshërë të mbështjellë 2 banane 4 tbsp sheqer kafe 4…

Pete me thekon misri

Sot unë propozoj të bëj disa ëmbëlsira të ëmbla të shijshme dhe ushqyese me thekon misri shumë krokante në shije në mënyrë që ...

Puding i lehte molle

Përbërësit: 6 lugë gjelle qumësht pluhur të skremuar 3 të verdha vezësh 150 gr lëvore të integruar me kalori të ulët ricotta prej tre ...

Miu i mjaltit nga kallami

Përbërësit: 2 lugë grumbullimi sheqeri pluhur 4 Vezë 250 cc krem ​​qumështi 1 filxhan mjaltë nga ...

Qumësht rozë

Ky gojëmjaltë është ideal për fëmijët në fazën e plotë të zhvillimit fizik dhe mendor. Përbërësit 1 filxhan dhe 1/2

Pickimi i Mbretëreshës

Përbërësit: 1 kanaçe qumësht krem ​​1/2 filxhan rrush të thatë 1/2 filxhan rum 1 lugë çaji kripë 4 lugë gjelle ...

Gummies Fruta

Për më të riun e shtëpisë, unë prezantoj një recetë të parezistueshme me të cilën do të kurseni shumë duke ...

Flan kungulli

Këtu ju tregoj, një ëmbëlsirë inovative, të thjeshtë për t’u përgatitur dhe të shëndetshme; ideal për më të riun e shtëpisë, ku ata ...

Banane të skuqura

Unë ju sjell një ëmbëlsirë tjetër që do të jeni në gjendje ta përgatisni në çast. Përbërësit: 6 banane 100 g. gjalp ...

Pelte luleshtrydhe me luleshtrydhe

Unë ju prezantoj një ëmbëlsirë të freskët, të shpejtë dhe të lirë për të shijuar të gjithë familjen. Përbërësit 1 qese xhelatinë ...

Sallatë ruse në pelte

A ju pëlqen sallata ruse? Provojeni me këtë larmi të pasur: në pelte. Përbërësit: 200 g bizele të gatuara 1 kanaçe ...

Kupa Melba

Le të shohim nëse e provoni dhe provoni këtë ëmbëlsirë të shijshme: Përbërësit: 2 porcione akullore me vanilje 1 bukuroshe në ...

Topa me vanilje dhe çokollatë

Një recetë e shijshme për ta ndarë me miqtë apo familjen tuaj një filxhan të shijshëm çaji. Përbërësi 60 biskota vanilje ...

Mus bukuroshe

Përbërësit: 300 g pjeshkë në lëng shurupi me 1/2 limon 210 g sheqer 250 ml krem ​​3 ...

Puding me oriz dhe perime

Sot do t'ju prezantoj diçka të veçantë, një buding të shijshëm me perime ideale për të ngrënë si familje dhe për të marrë duartrokitjet ...

Curlers çokollatë

Ato janë ideale për të gjitha llojet e tortave ose pudingëve pasi mund të bëhen me çokollatë të bardhë ose të errët ...

Fije limoni dhe portokalli

Kur bëjmë një tortë agrumesh ose çokollate nuk dimë si ta zbukurojmë. Sot këtu ju lë fije agrumesh që ...

Crisps lajthi

Kjo është një recetë e pasur për të ndryshuar biskotat klasike dhe dolli dhe për t'i dhënë një kontakt personal mëngjeseve tuaja ...

Krisur misri

PGRRBRSIT: 1 litër gjalpë. 1 vezë. 450 gr miell misri. Sheqeri (150-200 gr). PROCEDURA: Ne heqim nga frigorifer ...

Niseshte misri Flan

PGRRBRSIT - 5 lugë gjelle miell misri. - ½ litër qumësht. - ¼ filxhan sheqer. - 2 të verdha. - ...

Musi i pjeprit

Musi i pjeprit

Musi i pjeprit është një recetë për një ëmbëlsirë freskuese dhe të lehtë që vlerësohet shumë në stinët e sezonit ...

Atole

Atole kumbulle

PGRRBRSIT: - 1 kg kumbulla të freskëta - 1/2 kg brumë tashmë të përgatitur - 1 litër e gjysmë qumësht - sheqer për shije - 1 shkop i plotë kanelle PRERGATITJA: S

pancakes

Kjo është një recetë shumë e pasur për petullat, të cilat janë si waffles por më të imta. Përbërësit: 2 vezë 1 filxhan ...

Sallatë frutash të lehta

Kjo është një sallatë frutash me pak kalori. Përbërësit: 5 portokall 1 mollë 1 grejpfrut 2 kivi 1 pjeshkë ...

Banane beze

Kjo recetë është e përshtatshme për celiakët, megjithëse nuk është posaçërisht për ta, është shumë e pasur dhe mund të hahet nga ...

Shkumë luleshtrydhe

Kjo është një recetë e lehtë, një nga të preferuarat e mia me një aromë unike. Përbërësit: 1 Kuti pelte të lehta qershie ...

Tartufë me çokollatë në pjatë

Tartufë me çokollatë

Përbërësit: 2 shirita çokollatë me vlerë pa qumësht (600 gr) 1 tabletë gjalpë 5 vezë 2 gota me madhësi kafeje, ...

Fetë qumështor me boronicë

Qumështor me boronicë

Recetë për një qumështor të bërë në shtëpi me boronicë, i lehtë, i shpejtë dhe i shijshëm