Tajine keksi me perime

 

Përbërësit:
1 kg kungull deti
1 kungull i njomë
2 rrepa
4 tomates
3 patate të mesme
1 Cebolla
4 thelpinj hudhre
2 speca të kuq të pjekur
1 gotë lëng mishi peshku
Domatja e përqendruar
Papara e ëmbël
Vaj, kripë dhe majdanoz

Përpunimi:
Qëroni dhe copëtoni hudhrën dhe domatet. Qëroni dhe hidhni qepën. Pritini specat në shirita, kungulleshkat në shkopinj të trashë dhe patatet dhe rrepat në të tetat. Në pak vaj, skuqni qepën dhe hudhrën me pak kripë. Kur të jenë zier, shtoni 2 lugë koncentrat domate dhe një spec. Shtoni lëngun dhe gatuajeni për 10 minuta.
Shtoni pataten dhe rrepën dhe gatuajeni edhe për 15 minuta. Përfshini kungull i njomë dhe kunjin në copa dhe të kalitur. Ziej për 15 min. Disa minuta para se ta hiqni nga zjarri shtoni domatet dhe specat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.