Kasetë e hyrjes së birrës

PGRRBRSIT:

Shirit derri, një kilogram, pak a shumë, në një copë.
2 qepë të mëdha
2-3 karota,
2-3 domate të pjekura,
dy thelpinj hudhre,
një gjethe dafine,
Kripë,
disa speca,
vaj
një shishe birrë.

P PRGATITJA:

Në një sfond me vaj kafe mishi nga të gjitha anët, kur është, hiqni dhe rezervoni. Në të njëjtin vaj, kavardisni dy thelpinjtë e hudhrës, qepëve, karotave dhe domates derisa të zbutet pak, pak a shumë dhjetë minuta, shtoni kripën, thonë se ndihmon në skuqje. Vendoseni mishin përsëri në tenxhere, shtoni shishen e birrës, një gjethe dafine dhe disa speca. Mbulojeni dhe gatuajeni derisa të zbutet. Në tenxhere me presion 8 minuta. Kaloni salcën.
E bëj një natë më parë dhe e shërbej të ftohtë, të prerë në feta dhe me salcën e nxehtë anash në mënyrë që të gjithë të vendosin çfarë të duan. Për këtë mish, për shijen time, shoqëruesi më i mirë, klasikja e jetës, patatet e skuqura ....

Etiketat e Technorati: recetë, kuzhinë, menu, ushqim

Tjetër receta speciale


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.