Karrota të pjekura me erëza

Karrota të pjekura me erëza

A ju kujtohet kur dy javë më parë unë ndava me ju mënyrën e gatuaj karrota në mënyrë të natyrshme ne mikrovale? Receta u prezantua për ju si një alternativë e shkëlqyer për të shoqëruar pjata të ndryshme. Dhe e njëjta gjë vlen për karota të pjekura me erëza që propozoj sot.

Ndërsa ato kishin një aromë shumë natyrale këto ato janë me erëza bujare. Kanella është erëza që bie më shumë në sy; ai që është përgjegjës për t'i dhënë kësaj garniturë një prekje ekzotike shumë interesante. Megjithëse mund të duket e çuditshme të kombinoni karota dhe kanellë, provojeni! Çështja është shumë delikate.

Karrotat nuk vonojnë shumë për t’u gatuar në furrë, veçanërisht nëse i prisni në shkopinj të vegjël siç kam bërë. Në këtë mënyrë ju gjithashtu merrni atë karota dhe qepa janë gatuar ne te njejten kohe. Sepse edhe pse karota është protagonist, qepa së bashku me kanellën i shtojnë një prekje të ëmbël recetës unike.

Receta

Karrota të pjekura me erëza
Karrotat e pjekura me erëza që ne propozojmë sot janë një zbukurim perfekt për pjatat tuaja. Ka një prekje unike ekzotike!
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 3-4 karota
 • ½ qepë
 • P lugë çaji kanellë të bluar
 • P lugë çaji qimnon
 • Kripë dhe piper për shije
 • Një spërkatje vaj ulliri
Preparación
 1. Lajmë karotat dhe i presim në shkopinj.
 2. Me pas, qerojme dhe zhulim qepen.
 3. Ne i vendosim të dy përbërësit në një burim të sigurt në furrë, ku karota përshtatet e zgjatur.
 4. Tjetra shtojmë erëzat dhe një shi të ullirit dhe përziejmë.
 5. Mbulojeni tavën me letër alumini dhe piqeni në 200 ° C për 25 minuta ose derisa të zbutet.
 6. Ne i shijojmë karrotat me erëza si një zbukurim për mish, peshk ose proteina bimore si tofu ose tempe.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.