Kanellone me kungulleshka te shpejta me ton

Kanellone kungulleshkash me ton

A jeni duke kërkuar për një recetë e thjeshtë që zgjidh darkën tuaj me një A në 20 minuta? Më pas këto kanelona të shpejta me kunguj të njomë me ton do t'ju tërheqin vëmendjen. Sepse jo vetëm janë të thjeshta dhe të shpejta për t'u përgatitur, por janë edhe plot shije siç do të keni kohë t'i shihni.

Krijoni kaneloni duke përdorur feta kungull i njomë Është një mënyrë e shkëlqyer për ta përfshirë këtë perime në menunë tuaj. Për sa i përket mbushjes, toni është protagonist por nuk është i vetëm, pasi për t'i dhënë një konsistencë të caktuar kemi përfshirë edhe djathë dhe arra dhe disa erëza.

Pasi kaneloni të jetë mbushur, mjafton t'i lani me domate, të spërkatni pak djathë dhe futeni në furrë për 10 minuta. Mos u bëni dembel për t'i bërë ato! Do t'ju pëlqejnë dhe jam i sigurt se do t'i përsërisni sërish, duke bërë disa ndryshime për t'i përshtatur me shijet tuaja.

Receta

Kanellone me kungulleshka te shpejta dhe ton
Po kërkoni një recetë të thjeshtë që do ta bëjë darkën fituese në 20 minuta? Provoni këto kanelona të shpejta me kunguj të njomë me ton.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 12 feta të holla kunguj të njomë, të prera me mandolinë
 • Salcë domate ⠀
 • 2 kanaçe ton
 • 2-3 lugë krem ​​djathi ose gjizë
 • Disa arra të grira ⠀
 • Kripë, piper dhe paprika e ëmbël
 • Mocarela e grirë⠀
Preparación
 1. Në një tas I përziejmë përbërësit e mbushjes: ton, me djathë, arra dhe erëza.
 2. Nga ana tjeter pergatisim nje pjate te pershtatshme per furren ne te cilen mund te vendosim 6 kanelonat qe do te pergatisim dhe E mbulojmë bazën me salcë domate.
 3. Pastaj marrim dy feta kungull i njomë dhe i mbivendosim pak në tavolinën e kuzhinës ose në banak për të krijuar një drejtkëndësh që do të veprojë si një kaneloni.
 4. atëherë Vendosim një lugë nga mbushja në një nga skajet dhe rrotullojeni për të krijuar kaneloni.
 5. Ne përsërisim të njëjtat hapa për të krijuar pjesën tjetër ndërsa shkojmë duke i vendosur në shatërvan me pjesën që mbyll kaneloni nga poshtë.
 6. Mbi këto shtrojmë një lugë salcë domatesh dhe E mbulojmë me djathin e grirë.
 7. Ne marrim në furrë dhe gratinojini për rreth 12 minuta.
 8. Tani po, ne shijojmë kaneloni të shpejtë të nxehtë të kungujve me ton.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.