Kampion limoni

Kampion limoni
Sot doja diçka ndryshe, prandaj le të shohim se si të përgatisim një të shijshme Çam limonif. Le të shohim se si shkon me këtë pije:

Përbërësit për të bërë një Champ limoni

 • 1 shishe shampanjë të ftohtë
 • 1/2 kg akullore me limon
 • 1 limon të prerë në 6 feta për t’u dekoruar
 • Sheqeri për tu dekoruar

Përgatitja e kampionit të limonit

Rënie limoni

Lagni gotat me ujë dhe kalojini nëpër sheqer. Vendosni një pykë limoni në njërin skaj dhe rezervoni.

Tani, përgatisni akulloren dhe 1/2 litër shampanjë në një enë dhe rrihni fuqishëm derisa akullorja të fillojë të shkrihet. Shërbejeni gotat në gjysmë me përgatitjen e marrë. Mbaro me shampanjë të freskët nga shishja.

Si të bëni kampion limoni në një blender

Lemon Champ në blender

Ka disa hapa që mund të ndjekim bëni një kampion të mirë limoni. Por ka një mjaft të rëndësishëm për të na dhënë një rezultat shumë më të butë. Për ta bërë këtë, ne do të bëjmë kampion limoni në blender. Po, është e vërtetë që mund të përzieni të dy përbërësit manualisht. Ata do të integrohen në të njëjtën mënyrë, por rezultati do të ndryshojë pak.

Në këtë rast, ajo strukturë kremoze do të bëjë që të dy aromat të bashkohen plotësisht. Pra, pse të mos e provoni? Përbërësit janë të njëjtë. Nga njëra anë kemi shishen e shampanjës dhe nga ana tjetër, gjysmë kilogramin e akullores me limon. Tani është koha për të vendosur të dy përbërësit në blender dhe të lënë të dy për vetëm disa sekonda. Ne do të arrijmë një rezultat shumë më uniform dhe, siç kemi njoftuar, më kremozë. Me siguri si qielli juaj, ashtu edhe ai i mysafirëve tuaj do t'ju falënderojnë!

Tani, ju vetëm duhet të derdh përzierjen në gota të larta dhe për të shijuar. Sigurisht, gjithmonë mund t’i dekoroni këto gota ose syze. Sheqeri rreth skajeve të gotës është shumë i zakonshëm. Për ta bërë këtë, ju thjesht duhet të lagni këtë zonë me pak ujë, shampanjë apo edhe pak akullore, e cila vështirë se vërehet, dhe pastaj të kaloni nëpër sheqer. Frutat janë një tjetër nga opsionet më të mira për të dekoruar një gotë. Ju keni limonin pasi i lëshon vendin një prej përbërësve themelorë të gotës, megjithëse qershitë do të vendosin edhe notën më të gjallë. 

Duhet thënë që nëse akoma dëshironi të shijoni një strukturë më të lehtë, keni një mundësi tjetër të vogël. Në vend të akullores me limon, gjithmonë mund të zgjidhni mus limoni. Mund ta gjeni tashmë të bërë ose mund ta bëni në shtëpi. Nëse keni kohë, me siguri që ky opsion i fundit do të jetë edhe më i mirë. Më shumë se gjithçka, sepse ne gjithashtu do ta vërejmë atë kur shijojmë kampionin tonë të limonit në një blender. E keni provuar akoma?

Këtu shpjegojmë se si të bëjmë musin e limonit të bërë në shtëpi:

Artikulli i lidhur:
Musi i limonit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Celeste dijo

  e dua këtë erëza

 2.   normacantisano dijo

  Unë do të vlerësoja nëse mund të më informoni në lidhje me dhomën e limonit në cilën kohë të
  darka shërbehet dhe mund të shërbehet si ëmbëlsirë Faleminderit shumë Norma

 3.   Mariana dijo

  shume i pasur. Një këshillë kur ata lëvizin, ki kujdes që të kapësh enën në të cilën ata po e përgatisin, dhe jo si e bëri nëna ime që na lau të dyve në kampion limoni ... imagjinoni si doli kuzhina.

 4.   Chelsy dijo

  i hollë

 5.   Alejandro Exequiel Taborda dijo

  Ai që ka probleme mendore je ti