Kafe Xhamajkane

Kafe Xhamajkane, një recetë e thjeshtë plot shije. Kafeja Xhamajkane është një kombinim i kafesë me rum dhe një krem ​​pana, një kënaqësi e vërtetë. Edhe pse nuk dihet shumë mirë, zakonisht vendoset në disa bare apo kafene që i dedikohen kafesë.

Por me sa e thjeshtë është, ne gjithashtu mund ta përgatisim këtë kafe të shijshme Xhamajkane në shtëpi. Këtu përgatitet diçka e ngjashme si karajillo, kafe me rum, edhe pse kjo ka një prekje të kremit gjysmë të rrahur.

Për të bërë këtë kafe, nuk ju duhet shumë, por një kafe e mirëSot kemi prodhues të mirë kafeje për të bërë kafe të mirë si ekspres, atëherë është rum që i jep asaj një prekje alkooli dhe krem ​​pana që i jep asaj kremësinë.

Kafe Xhamajkane
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 ekspres i gjatë
 • 1 gotë rum
 • Krem gjysmë i rrahur
 • sheqer
Preparación
 1. Për të përgatitur kafe Xhamajkane, gjëja e parë që duhet të bëni është të përgatisni një kafe të mirë që është e ngarkuar mirë, nëse keni krijues kafeje kapsule ka kafe që vijnë nga ajo pjesë dhe mund ta bëni me një kafe të mirë.
 2. Ne e rezervojmë kafenë dhe e lëmë të ftohet.
 3. Për të bërë këtë recetë do të marrim një filxhan kafe, gotë ose gotë dhe do ta mbajmë në frigorifer ose frigorifer për pak kohë në mënyrë që të jetë shumë i ftohtë.
 4. Ju gjithashtu mund të shtoni disa kube akulli për ta ftohur dhe për t’i hequr menjëherë që të mos prishin kafenë.
 5. Kur e kemi filxhanin shumë të ftohtë, shtojmë kafenë së bashku me rumin, përziejmë, sasia do të jetë për shijen e të gjithëve.
 6. Përgatisim kremin gjysëm të rrahur ose kremin e rrahur do të duhet ta mbajmë shumë të ftohtë, mund ta vendosim në frigorifer për disa minuta para se ta përdorim.
 7. Vendosim 100ml. me krem ​​të rëndë në një tas përzierje. Ne rrahim kremin dhe kur kremi fillon të trashet shtojmë një ose dy lugë sheqer. Pasi të kemi kremin gati të rrahur, shtojmë kremin mbi kafe, e spërkasim me pluhur kakao ose arrëmyshk.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.