Sherbet banane, kafe dhe rum

Sherbet banane, kafe dhe rum

Nuk e di pse, përsa i përket pijeve jam përpjekur gjithmonë të bëj risi më shumë sesa në recetat e ushqimit. Ndoshta sepse ndoshta më pak humbet nëse diçka shkon keq wrong Por këtë herë nuk ndodhi! Dhe unë isha në gjendje të shijoja një akullore të pasur dhe sherbet banane, kafe dhe rum, megjithëse temperatura nuk e shoqëroi këtë fundjavë në gadishull.

Nëse ju pëlqejnë pijet e ftohta dhe aromat e ndryshme, ja receta se si e përgatita këtë sherbet të veçantë. Shpresoj të të pëlqejë aq shumë sa unë!

Sherbet banane, kafe dhe rum
Një sherbet i ngrirë është i mirë sidomos në stinët e ngrohta si pranvera dhe vera, por nëse jeni në ngrohtësinë e një fireplace ose sobë në dimër, ajo gjithashtu shijon po aq e mirë.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 banane
 • 200 ml qumësht gjysëm të skremuar
 • 1 lugë çaji kafe të tretshme
 • 50 ml rum të moshës
 • Çikë sheqeri kafe
 • Një majë e kanellës së bluar
 • 2 akull i grimcuar
Preparación
 1. Në një enë plastike, gjëja e parë që do të shtojmë do të jetë qumështi, specifikisht 200 ml qumësht gjysëm i skremuar.
 2. Gjëja tjetër do të jetë marrja e banane të prera në copa dhe ne do të vazhdojmë të mundim.
 3. Kur bananet rrihen mirë, ne do të shtojmë pjesën tjetër të përbërësve përveç kanellës, domethënë: lugë çaji kafe të tretshme, sheqer kafe dhe 50 ml rum (në rastin tim ishte rum Cacique, por mendoj se me rum Legendario do të kishte qenë edhe më i pasur pasi ishte disi rum më i ëmbël). Ne e rrahim atë mirë dhe përzierja që rezulton shtohet në një gotë që do të përmbajë dy akull të plotë ose të copëtuar, siç ishte rasti im, për ta pirë me një kashtë.
 4. Sipër, si zbukurim, do të shtojmë pak kanellë terren.
 5. Dhe gati! Sherbet i ngrirë i përgatitur për shije ...
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 320

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.