Kafe dhe bukë me vaj dhe sheqer, mëngjes andaluzian

Kafe dhe bukë me vaj dhe sheqer, mëngjes andaluzian

I vogël ne e hanim atë, mirë për të ha mëngjes në fundjavë kur nuk kishte shumë nxitime sepse nuk kishte shkollë ose për të të rostiçeri, në shtëpinë e gjyshërve. buka me vaj dhe sheqer është tipike për Andaluzinë, dhe mund të thuhet se është një meze e lehtë dhe mëngjes tradicional që kur nuk kishte të gjithë asortimentin e ëmbëlsirave që ka sot, dhe kur paratë ishin të pakta.

Isshtë një mëngjes që ende bëhet në shumë shkolla në Andaluzi për ditën e komunitetit andaluzian dhe në shumë shtëpi, të tilla si e imja, zakonisht bëhet, edhe pse shumë sporadike. Me siguri e keni ngrënë një herë, por nuk e keni ngrënë për një kohë të gjatë… Dhe me siguri duke parë këtë imazh dhe këtë recetë ju ka dhënë "të metën" e ngrënies së tij përsëri. Nëse po, mos u tremb! Isshtë një meze e lehtë e shëndetshme dhe asgjë hiperkalorike siç besohet.

Ne ju tregojmë se si ta bëni këtë të thjeshtë recetë hap pas hapi.

Kafe dhe bukë me vaj dhe sheqer, mëngjes andaluzian
Kafe dhe bukë me vaj dhe sheqer, mëngjes andaluzian, edhe pse mund të jetë gjithashtu një meze të lehtë. Të shëndetshëm dhe të shijshëm!
Author:
Kuzhina: Andaluzian
Lloji i recetës: Mëngjes-rostiçeri
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Kafe për shije (me qumësht, vetëm, etj.)
 • 2 feta buke
 • Vaj ulliri
 • sheqer
Preparación
 1. Pritini 2 feta buke dhe kalojini ato përmes a pjekës më parë në mënyrë që ato të skuqen pak dhe janë krokante.
 2. Sapo të skuqet për shije, hidhni sipër secilës prej tyre a rigon vaj ulliri.
 3. Si hap i fundit, spërkatni pak sheqer të bardhë për secilën nga feta.
 4. Dhe gati! Ju tashmë keni mëngjesin tuaj andaluzian me bukë të thekur me vaj dhe sheqer.
 5. Të shpejtë, të lehtë dhe të shijshëm!
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 200

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antonia sanchez dijo

  Ato kifle Antequera !!

 2.   Dyqan Online Gourmet HOME DELICATESSEN dijo

  Aii ... çfarë kujtimesh të fëmijërisë