Këshilla për ngrirjen e piteve dhe piteve

Torte sfungjeri krem

Nëse jeni një nga njerëzit që adhurojnë ëmbëltore por ata nuk kanë shumë kohë, kjo do t'ju interesojë. Ndonjëherë ne shkojmë në kuzhinë dhe duam ta investojmë atë kohë në një mënyrë më të plotë. Si ta gjeni? Epo ngrirjen e asaj ëmbëlsire që nuk do ta konsumojmë në të njëjtën ditë ose ndoshta ditën tjetër. Sigurisht, këtu mund të kemi disa dyshime që sot, ne do t'i sqarojmë në mënyrën më të thjeshtë.

A mund ta ngrini një tortë?

Përgjigja e përgjithshme ndaj nëse mund të ngrish një tortë është se po Përndryshe, duhet vetëm të shohim se si do t'i gjejmë në shumicën e supermarketeve. Sigurisht, ajo që duhet të kemi në mendje është se është më mirë t’i ruajmë në mënyrën e duhur në mënyrë që të mos kapin asnjë lloj ere ose që uji të hyjë në to. Kjo siguron një rezultat optimal gjatë shkrirjes së tyre.

A mund të ngrini një byrek me krem?

Përsëri përgjigjja është pohuese, megjithëse këtu mund të gjejmë disa disavantazhe të tjera. Ka shumë raste kur e kam ngrirë një të tillë Krem thekshëm Por kur e shkrini, ka tendencë të zbërthehet pak. Cila është arsyeja? Ka tendencë të marrë shumë lagështirë. Kjo është arsyeja pse rekomandohet të blini krem ​​me 35% yndyrë, nëse do ta fshikullojmë në shtëpi. Kjo do ta bëjë atë më të qëndrueshëm. Edhe pse nëse keni dyshime, është më mirë ta blini në furra buke, pasi ka shumë që shesin krem ​​të ngrirë.

A mund ta ngrini tortën me fondantin e tortës?

Sfungjer torte fondant

Ne e dimë atë ëmbëlsira fondante ato kanë disa hapa. Të gjithë ata na marrin një kohë mjaft kurioze, kështu që pse të mos i bëjmë pjesërisht? Që kjo të prodhojë një ëmbëlsirë më të shijshme, frigoriferi do të hyjë në lojë. Duhet ta dini këtë ngrijeni tortën do të merrni një rezultat më të lagësht për këtë.

Diçka që tashmë mund të ju ndalojë të bëni hapin për ta dehur atë. Duhet thënë gjithashtu që thërrimet e ëmbëlsirave janë më të forta. Një tjetër informacion thelbësor për të qenë në gjendje të punojmë me ta shumë më lehtë. Për vendosni kremrat Ju nuk duhet të prisni që torta të shkrihet plotësisht, kështu që do të mbaroni më shpejt dhe rezultati do të jetë më i veçantë. Pasi të keni mbaruar këtë hap, do ta lini në frigorifer derisa të vijë koha për ta konsumuar dhe kaq.

Si të ngrijmë tortën me qumështor

Qumështor

Një tjetër nga shijshme të mëdha që ne kemi në ëmbëltore është qumështor. Ne e dimë se ka disa receta në dispozicion për të dhe të gjitha ato do të na lënë një moment kënaqësie të pastër. Edhe ne vetë edhe të ftuarit tanë. Epo, nëse nuk keni kohë për të bërë një të freskët të ditës, mos u shqetësoni sepse shoku juaj në frigorifer do të jetë gjithmonë i gatshëm t'ju ndihmojë.

Para se ta fusni në të, duhet të siguroheni që është plotësisht e ftohtë. Për ta bërë këtë, së pari duhet të kaloni disa minuta në frigorifer. Ti mundesh prerë tortën në copa individuale, pasi që do të jetë shumë më komode për tu ruajtur dhe gjatë shërbimit. Çdo pjesë duhet të mbështillet me mbështjellës plastik. Mundohuni të mos shtrydhni shumë dhe ta mbuloni me disa shtresa. Nëse do të duhet disa ditë për ta konsumuar, atëherë në film, ne do të shtojmë një copë letër alumini. Na duhet që të mbrohet mirë në mënyrë që kur të shkrihet, të vazhdojmë të shijojmë strukturën e saj të pasur.

Bëni byrek me mollë

Byrek me mollë

Pa dyshim, Byrek me mollë Isshtë një tjetër nga ëmbëlsirat që ngrijnë më mirë. Më mirë në kuptimin që kur duam ta konsumojmë, do ta kemi më shumë se perfekte. Diçka që ndodh edhe me pjesën tjetër të ëmbëlsirave që përmbajnë fruta. Sigurisht, ato nuk janë aq delikate sa ato të kremit ose kremit, për të cilat kemi folur. Sigurisht, gjithashtu duhet të përpiqeni t'i mbështjellni mirë dhe t'i ndani nga mishi ose peshku që kemi në frigorifer.

Shkoni përpara dhe bëjeni vetë:

Byrek me mollë
Artikulli i lidhur:
Byrek me shtëpi me mollë

Ju mund të ngrini tre tortë me çokollatë

Targa me çokollatë

Pse jo?. Mund të përkryer. Në këtë mënyrë, ne vazhdojmë të avancojmë punën. Sigurisht, kjo lloj torte zakonisht bëhet me gjizë për qëndrueshmëri më të madhe. Epo, gjithmonë shtoni pak më shumë sesa ata kërkojnë për këtë përbërës. Në këtë mënyrë sigurohemi që të mos prishet sapo ta nxjerrim nga ngrirja. Do të duhet ta shijojmë vetëm sepse ... Kush mund t'i rezistojë tre çokollata?.

A mund të ngrihen ëmbëlsirat e ëmbëlsirave?

Brumë sfoliat

Ndoshta çështja e ëmbëlsirave është pak më delikate. Nëse dëshironi ngrirë ëmbëlsira, është më mirë që ta bëni, por kur ato janë të papërpunuara. Para se të flisnim për ëmbëlsira të gatshme por në këtë rast, gjithmonë është më mirë që të gatuajmë kohën kur do ta konsumojmë. Në këtë mënyrë, ne do të mbajmë të gjitha vetitë e brumit. Sigurisht, do të sqarojmë se mund të ngrihet edhe pasi të jetë zier, por rezultati nuk do të jetë i njëjtë, pasi që kur të thith lagështirën, nuk do të jetë krokante.

Receta tortash që mund të ngrihen

 • Për të pasur gjithmonë një ëmbëlsirë në dorë dhe për të befasuar të gjithë vizitorët, gjithmonë mund të zgjidhni një tortë kumbulle. Ky lloj torte që ka fruta ose çokollatë, është më se themelor kur shërbeni një meze të lehtë të shijshme. Gjithashtu, duhet të dini se mund të ngrihet dhe zgjat për tre muaj në këtë gjendje.
 • .Mbëlsira me çokollatë. Ne tashmë e kemi parë që nëse Tortë me tre çokollatë Ajo u paraqit si një kënaqësi si në atë kohë ashtu edhe pasi e kishim shkrirë, pjesa tjetër e ëmbëlsirave ose ëmbëlsirave që kanë këtë përbërës nuk janë shumë mbrapa.
 • Biskota të mbështjellura ose krahët ciganë. Ato gjithashtu mund të ngrihen dhe të jenë një nga ëmbëlsirat më të shijshme. Sigurisht, përpiquni të shmangni ato me krem, prandaj ne kemi komentuar më parë. Por ... po sikur t’u shtoni çokollatë?

A mund të ngrini petë të bëra?

Në shtëpinë time është bërë gjithmonë kështu dhe rezultati ishte i mrekullueshëm. Ata ishin ngrirë në copa dhe në këtë rast nuk do të varej aq shumë nga përbërësit që kishin. Ndoshta, përkundrazi, ishte procesi i ngrirjes dhe shkrirja pasuese. Për këtë, ju duhet të bëni e lëmë të pushojë në frigorifer derisa të shkrijë plotësisht.

ngrij byrekun e bërë në shtëpi

Ngrini petën e pjekur

Për të marrë disa patties të ngrira dhe të pjekura ato janë bërë sapo të freskëta, duhet t'i ngrijmë para se t'i gatuajmë plotësisht. Kjo do të thotë, kur të bëhen gjysmë. Në këtë mënyrë, sapo t'i heqim nga ngrirja dhe do t'i bëjmë, do t'i japim një kthesë tjetër në furrë. Sigurisht, asnjëherë në mikrovalë, sepse struktura nuk është e njëjtë.

Ngrini petën e ëmbëlsirave

Nëse pasta e ëmbëlsirave ishte e ngrirë dhe e keni shkrirë për të bërë byrek, atëherë preferohet që mos ta çoni përsëri në frigorifer. po kjo është ëmbëlsira të freskëtaMund ta ngrini, por gjithmonë duke u kujdesur mirë që të mos hyjë lagështi në të. Pastaj, kur ta konsumoni, do ta çoni në furrë dhe do të jetë sa më i freskët.

Ngrini patties shtëpi

L empanadat e bëra vetë Ato janë një nga zgjedhjet më të mira që kemi për të shijuar këtë lloj ëmbëlsie. Mund t’i ngrini si në brumë ashtu edhe pasi të jenë bërë. Për mbushjen e saj, është mirë të zgjidhni qepë, speca ose domate.

A mund të ngrihet peta e tonit?

Po mund ta ngrish byrek me ton, pasi të jetë gati. Në të njëjtën mënyrë si ato të mëparshmet, ju mund ta bëni atë në pjesë të vogla dhe kur të shkoni ta konsumoni, do të shihni se nuk ka humbur asnjë yota të shijes së saj të mirë. Sepse ka shumë ushqime që mund t’i mbajmë në frigorifer dhe që do të na shpëtojnë nga puna intensive në minutën e fundit.

A keni pasur ndonjë problem kur bëhet fjalë ngrij karamele?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sandra dijo

  Dua të di nëse mund të ngrij një byrek me ton të gatuar. Faleminderit

  1.    sandra dijo

   Më falni, nëse byreku ka një vezë, a mund të skuqet gjithsesi? A është veza e vështirë?

 2.   Gabrielle dijo

  Si mund të ngrij një brumë me ushqime deti dhe djathë empanadas pa skuqur?

  1.    Rita dijo

   Për sa kohë mund të lë të skuqura një byrek me ton
   Falënderim
   Rita

 3.   Rosa Ana Salas Duenas dijo

  PËRSHËNDETJE. DUA T TO KONSULTOJ JU SI MUND TAKE BJ PISA PISHE PCKR KOKTAJL DHE T FREE I NGROH PA PA GRUPIN E ZEZ OR OSE TARK errët, DUA DUA T TO DIJ SI E BEN EKSPERTT E FRIZUAR SI DUA TA B MJ SHITJE, Faleminderit që të jem aq e madhe P ANRGJIGJE E SHPEJT. ROSA ANA

 4.   Cristian Jose dijo

  Kam një problem, do të doja të dija si ta bëja që brumi të mos nxihej kur të ngrijë dhe nëse temperatura e tij ndikon në diçka, a ka temperaturë të rregullt për ta mbajtur atë? faleminderit di shumë për këtë

 5.   katerina aburto dijo

  Përshëndetje
  mirë dua të di nëse mund të ngrij patties në furrë
  Dhe nëse më vonë për t'i gatuar mund t'i vendos të ngrirë ose espro që shkrijnë pasi që përpara se të kem ngrirë pro kur i fus në furrë më thyejnë,
  mire espro, me pergjigju
  më vonë
  pofis :)

 6.   Rocio dijo

  Do të doja të dija si të bëj për të ngrirë tortën me perime ose çfarëdo lloj torte, nëse është e gatuar, ose e gjallë në frigorifer. Çfarë duhet të bëj? Faleminderit

 7.   lexoj dijo

  Pyetja ime është se sa mund të ngrish empanadat e kripura dhe të ëmbla nëse ka vezë të prera në përgatitje. Faleminderit tani

 8.   Mary dijo

  Unë dua të di se si të skuqem empanadat e gatuara të pulës, sepse kisha mbeturina nga nata e kaluar

 9.   Analia dijo

  Përshëndetje, doja të dija nëse mund të skuqni panxhar të zier

 10.   dhimbjet dijo

  Përshëndetje, do të doja të dija nëse mund të vendosni një vezë të zier në të gjitha llojet e ëmbëlsirave dhe më pas të skuqura

 11.   Ana Maria dijo

  Unë duhet të di se si të gatuaj mirë empanadat që i ngrij të papërpunuara, pasi duhet të bëj mjaft që dua t'i bëj një ditë dhe, për shembull, t'i gatuaj ditën tjetër, çfarë duhet të hiqet dhe të futet në furrë, prisni ?? dhe më duhet më shumë kohë? Faleminderit Ana

  1.    Tatiana Cortes dijo

   Si mund të ngrij petat e pulës dhe mishit dhe kur skuqni ato nuk plasin

 12.   Ann dijo

  A mund të skuq një mish të zier që ka një vezë? Nëse po, për sa kohë mund të jetë i mjegullt? Faleminderit

  1.    Dora Cristina Farias dijo

   Unë dua të di se si të ngrij patat e papërpunuara të pulës dhe nëse duhet t'i gatuaj direkt nga furra, falënderoj

 13.   Angeles dijo

  Unë dua të di nëse brumi i empanadas shkrihet i mbuluar apo i zbuluar

 14.   daniel amate dijo

  Do të doja të dija nëse mund ta ngrini empanadën e gatshme me brumin e gjallë për sa kohë dhe nëse mbushja, kur ka një vezë, mund të prishet, gjithashtu që brumi i zi të mos mbetet. Essentialshtë thelbësore të dihet që pasi më duhet të drejtoj një biznes të ushqimit të shpejtë. Faleminderit

 15.   Gladys dijo

  pershendetje, do te doja te me tregonit si te ngrija thekkat e perimeve. Faleminderit

 16.   Eugjenia dijo

  Unë duhet të di se si mund të lë një brumë empanadas nga një ditë në tjetrën dhe se nuk errësohet dhe aq fort

 17.   Abelard dijo

  Unë duhet të di se si të ngrij patties djathë si ato që shiten në supermarkete, më duhet për shitjen e këtyre

 18.   i ngushtë dijo

  Unë do të doja të di nëse patties mish tashmë të gatuar mund të skuqen.
  faleminderit shumë natalia

 19.   alicia e pakta. kallamishtet ... uruguay dijo

  Do të doja të dija:
  * a mund t'i ngrij ëmbëlsirat e fshikëzës ??
  * vezët brenda janë të mira?
  * Dhe kungulleshkat e bagazhit ??
  Unë kam një biznes veror dhe do të doja të organizohesha duke pirë ca ... faleminderit shumë

 20.   ROSA dijo

  Unë do të jem mirënjohës nëse më njoftoni se duhet të bëj që empanadat pasi të kenë ngrirë, kur t'i fusni në furrë, brumi të prishet.
  Gjithashtu, pse petat e mishit të ëmbël e shënojnë brumin kur i ngrij.

 21.   Susana dijo

  Kam nje ngjarje per te cilen duhet te bej 2000 empanada, do te doja te dija si duhet ti pjellem qe brumi te mos prishet ose ne cilen temperature duhet ti mbaj ne menyre qe te zgjasin 3 jave pa u prishur apo humbur aromen .
  Ju faleminderit shumë, mezi pres sugjerimet tuaja.

 22.   moni dijo

  Do të doja të dija pse nuk mund të ngrini patties e mishit me vhuevo të fortë. Faleminderit.

 23.   myrtle dijo

  Përshëndetje, ne kemi një biznes Salteño empanadas me burrin tim, dhe ne po humbnim shumë mall ... blemë një frigorifer dhe unë tashmë kam ngrirë empanadat e papërpunuara dhe ato nxihen shumë dhe para-gatuar thahen ... I do të duhet të dini se në cilën kohë gatuhen nëse janë të papërpunuara? ose nëse është më mirë të gatuar paraprakisht dhe si ta mbajmë lëngun? çfarë temp është i përshtatshëm për t'u zhvendosur? E fortë apo e butë? dhe disa gjithashtu plas. Nga tashmë faleminderit shumë.

 24.   Ju_nosabemirtha dijo

  Mami dëshiron të mbajë një thek tune me vezë, të gatuar tashmë në frigorifer, sa mund të zgjasë?

  1.    po dijo

    Ju rekomandoj ta konsumoni përpara tre muajve të ardhshëm

  2.    ISELA dijo

   Përshëndetje mirta, unë do të doja të di nëse dikush ju përgjigj ose nëse e keni zgjidhur problemin empanadas sepse unë kam të njëjtin problem, nëse mund të më ndihmoni do ta vlerësoj

 25.   Detare ITURRALDE dijo

  NUK KAM FRIZER, KAM FRIZER ME FRIZER, DUA T TO DI SI MUND T K MUND T K MBAJ NJC MISH Mishi për Byrek (GATUAR) I NGROHT IN N IN Frigoriferin që ju përmenda.

 26.   Detare ITURRALDE dijo

  NUK KAM FRIZER, KAM FRIZER ME FRIZER, DUA T TO DI SI MUND T K MUND T K MBAJ NJC MISH Mishi për Byrek (GATUAR) I NGROHT IN N IN Frigoriferin që ju përmenda.
  PRIT PERGJIGJE.

 27.   Cecilia dijo

  Përshëndetje, unë dua të filloj një ndërmarrje të ëmbëlsirave të perimeve, proshutë dhe djathë, misër të ngrirë, mund të më tregoni se si duhet të ngrij brumin e gatuar të papërpunuar të bardhë dhe si duhet t'i shkrij në mënyrë që brumi të mos laget, unë pres pergjigja juaj, faleminderit

 28.   Luciana dijo

  Përshëndetje, një këshillim Disqet për të bërë tortën rogel mund të ngrihen siç bëj unë. Faleminderit puthje

 29.   maria maza dijo

  Mos ngrini asgjë që ka një vezë të zier fort, bëhet si një gome dhe është shumë e shëmtuar për qiellzën, gatuajeni në zjarr të ngadaltë nëse është pjekur për t'i dhënë kohë mbushjes të shkrihet, më ka ndodhur që brumi të jetë i gatuar dhe brenda tij është i ngrirë, i pangrënshëm Nëse është një furrë elektrike shumë më mirë sepse kjo kërkon më shumë kohë për të gatuar, çfarë është skuqur, e vërteta atje nuk do të dija t'i ndihmoja, puthje dhe shumë bekime.

 30.   Viviana dijo

  Përshëndetje! Duhet të di se si të ngrij patatat e pulës dhe djathit me brumin e papërpunuar. dhe se nuk lagem. Do të doja gjithashtu të dija si t'i pjekim në mënyrë që të mos prishen ose të dalin të thata. Dhe ju lutem nëse mund ta ngrij brumin e majasë. faleminderit shume!!

 31.   Lucia dijo

  Përshëndetje! Unë ju them se unë kam tapas të ngrira empanadas. A mund t'i shkrij, t'i mbush dhe t'i ngri përsëri? " Faleminderit

 32.   Carlos andres dijo

  Të fala,

  Jam në telashe, nuk kam punë dhe më shkoi në mendje të shisja disa empanada Havai (djathë, proshutë ... ananas ...) që i bën nëna ime (Janë të shijshme).

  Çfarë u shtohet atyre në mënyrë që të ruhen? Sepse ideja është t'i shesësh ato të ngrira, të gatuara, në dyqane dhe supermarkete.

 33.   Cristhian Camilo Neira dijo

  Mirëmbrëma po ju shkruaj nga Kolumbia, kam një pyetje, si mund të bëj empanadat e pulës dhe mishit që bëhen nga promasa, si duhet t'i ruaj në mënyrë që të mos plasin; Faleminderit shume

 34.   BETTY BAEZ dijo

  Pershendetje, do te doja te dija se une i bej EMPANADAS NGA NJE DITE NE VESHTJEN DHE BENI LET, NUK MUND TA GRIP TE TI VE NE FUND FALEMINDERIT.

  1.    Bernard dijo

   Si mund të vendos në frigorifer patties njëditore të grurit për një tjetër pa topuzi të laget shumë.

 35.   mbyll dijo

  Prej vitesh kam bërë gatime të mishit për ngrirje (brumë i papërpunuar dhe elleno i porsa gatuar) dhe ato përmbajnë vezë të zier fort, por shumë të copëtuar, gati të pandryshuar me pirun. dhe aroma e saj nuk ndryshon. Kur i nxjerr, i vendos pa shkrirë direkt në furrën e nxehtë.

 36.   federico portela dijo

  Si e shkrini një tortë të pjekur në furrë? E nxora një nga ngrirja dhe e futa në furrë për t'ia dhënë një klienti dhe u deshën rreth 20 min. të paktën në shkrirjen. Mendova se shkrin më shpejt. Mund të jetë apo kam bërë diçka gabim? A ka ndonjë mënyrë për ta bërë atë më shpejt?

 37.   LULU AGUILLON dijo

  DITEN E MIRE,
  TANI ISSHT QLELLUAR TANI QAT NFSE KETO Ushqime MUND T FREE NGROHEN, POR DO T L DUA T TO DI SI GJAT PASTRYR PASTRIMI TB PASTRUAR, PUNAY TUNA E PANDUAR OSE TANISHT, MUND T R MBAJTEM N IN FRIZIM.

  FALEMINDERIT