Kërpudha të sautuara dhe spec të kuq

Kërpudha të sautuara dhe spec të kuq

Sot ju propozoj në Recetat e Gatimit a recetë shumë e lehtë: kërpudha të skuqura dhe spec të kuq. Shtë një propozim që ne mund të shërbejmë si fillestar, por edhe një darkë e shkëlqyer e lehtë për të gjithë familjen. Të dy përbërësit dhe mënyra e veprimit janë të thjeshta, çfarë mund të kërkojmë më shumë?

Për të përgatitur këtë recetë që kemi përdorur kërpudha të plota të freskëta, por ju mund të përdorni kërpudha në lagje ose feta dhe do të kurseni kohë. Pastrimi i tiganit tani është gjithçka që duhet bërë për të përgatitur këtë recetë që e kemi provuar me kripë flake, piper të zi dhe majdanoz.

Kërpudha të sautuara dhe spec të kuq
Kërpudhat e skuqura dhe speci i kuq që ne përgatisim sot është një propozim i shkëlqyeshëm si një darkë fillestare ose e lehtë. E lehtë dhe e shpejtë për t’u bërë.
Author:
Lloji i recetës: anëtarësim
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 250 g kërpudha
 • Pepper spec i kuq
 • 1 karafil hudhër
 • Kripë
 • Piper i zi
 • majdanoz
 • Vaj ulliri
Preparación
 1. Ne pastrojmë kërpudhat dhe thajini ato. Më pas, ne petëzojmë ose prerë në lagje dhe rezervojmë.
 2. Lajmë specin e kuq dhe e presim në katrorë të vegjël.
 3. Në një tigan vendosim 3 lugë çaji me vaj ulliri të nxehet.
 4. Ne grijmë hudhrën dhe skuqeni atë për disa sekonda, duke u kujdesur që të mos digjet.
 5. Ne përfshijmë specin dhe kaurdisni 4 minuta, duke i trazuar herë pas here.
 6. Shtoni kërpudhat dhe kaurdisen në zjarr mesatar deri në tender. Ne sezonin për pëlqimin tonë.
 7. Para se të shërbejnë, spërkatni me majdanoz.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 98

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.