Burgers shtëpi pule

Burger pule në shtëpi

Burgers është një nga ushqimet e preferuara për më të vegjlitPër më tepër, është një ushqim që duhet futur pak nga pak në dietën e tyre në mënyrë që ata të fillojnë me ushqim të shëndetshëm, natyrisht nëse këto janë shtëpiake.

Bëni hamburguesas kështu shtëpi është shumë më mirë sesa ato që mund të blini në çdo restorant të ushqimit të shpejtë. Vetëm me disa përbërës mund të bëjmë disa dhe të jemi në gjendje t'i ngrijmë, në mënyrë që t'i përdorim sipas menusë.

Përbërësit

 • 500 g mish të pulës të grirë.
 • 1/2 qepë.
 • 1 vezë.
 • 1 thelpinj hudhër.
 • Majdanoz i copëtuar.
 • Therrime buke.
 • Kripë.

Preparación

Ne së pari do të fitojmë mish i grirë nga supermarketi, ose gjithashtu mund të zgjidhni të copëtoni disa gjokse pule shumë imët me thikë.

Ne anen tjeter, do të presim imët si qepën ashtu edhe thelpinjën e hudhrës. Ne do ta vendosim këtë në një tas të madh së bashku me mishin e pulës së grirë.

Përveç kësaj, do të shtojmë majdanozin e copëtuar, kripën dhe vezën. Ne do të trazojmë mirë derisa të marrim një paste homogjene dhe pak e qëndrueshme. Nëse nuk është shumë e qëndrueshme, shtoni disa lugë copa buke dhe përzieni mirë. Ne do ta lëmë të pushojë.

Më vonë, ne do të marrim pjesë të vogla dhe do të bëjmë topa, të cilat do t'i shtypim për t'i bërë ato formë tipike hamburgeri.

Më në fund, ne do t'i vendosim ato brenda letër pjekjeje priten në formë katërkëndëshe në mënyrë që të ruhen më mirë. Gjithashtu, mund ta ngrini në këtë mënyrë për një kohë të gjatë.

Burger pule në shtëpi

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Burger pule në shtëpi

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 156

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.