Smoothie shtëpi me luleshtrydhe

Sot duam t'ju ofrojmë recetën e thjeshtë të një gojëmjaltë shtëpi luleshtrydhe. Siç mund ta dini tashmë, recetat kanë veti të panumërta që janë të mira për shëndetin tonë. Më të emëruarit janë zakonisht si më poshtë:

 • Ata janë shumë kalori të ulët kështu që ne mund t'i shtojmë ato në dietën tonë hipokalorike.
 • I saj antioksidantë.
 • Ata janë një burim i vitaminave të grupit B dhe C.
 • Ata janë të pasur me magnez, kalium dhe vitaminë K, prandaj ndihmojnë forcojnë të gjithë strukturën e kockave.
 • Ndihmoni për të humbur peshë sepse ato janë mjaft të ngopura dhe ndihmojnë për të kontrolluar "pecking" midis vakteve.

Ju mund të hani frazat natyrshëm që do të jenë gjithashtu të mira, por sot ne ju sjellim këtë tronditje të krijuar posaçërisht për të vegjlit. Isshtë një recetë e thjeshtë dhe shumë e lehtë për tu marrë. Shijoje!

Smoothie shtëpi me luleshtrydhe
Ky gojëmjaltë me luleshtrydhe të bërë në shtëpi është ideale për vaktet e vogla të fëmijëve. Një pije e shëndetshme, e pasur dhe freskuese tani në pranverë-verë.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Smoothies dhe sorbets
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 450 gram luleshtrydhe
 • 1 litër qumësht
 • 125 gram sheqer të bardhë
 • 2 ose 3 pika thelb vanilje
Preparación
 1. Siç mund ta shihni në përbërësit, kjo recetë nuk ka ndonjë mister të madh, kështu që do të jetë e lehtë dhe e lehtë për tu bërë.
 2. Gjëja e parë që do të bëjmë është lani mirë luleshtrydhet dhe hiqni gjethet. Tjetra, ne do t'i shtojmë të prera në gjysmë në një enë blender.
 3. Ne do ta mbushim enën rreth gjysmën qumësht dhe ne do të rrahim. Ndërsa arrihet një tronditje homogjene, ne do ta mbushim enën me qumësht që na mungon derisa të arrijmë litrin dhe sheqer (125 gramë afërsisht).
 4. Ne rrahim mirë pa mbetur asnjë copë. E vetmja gjë që do të shihet janë farat e luleshtrydheve.
 5. Shtoni në përzierje, vetëm nëse dëshironi sepse është krejtësisht alternative, disa pika të vanilje. Një aromë shumë më e plotë mbetet ...
 6. Vendoseni në frigorifer për rreth Ora 1 dhe merre shume ftohte. Shtë një meze e lehtë ideale për të vegjlit!
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 250

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.