Smoothie me papaja dhe akullore

Shumë i pasur, freskues dhe i shijshëm, ideal për tu ndarë, bën 2 gota të gjata ose 4 gota të zakonshme, ideale për t’u konsumuar si meze, për mëngjes ose si meze.

Përbërësit

1 papaja mesatare
3 gota qumësht të ftohtë
1 filxhan akullore me vanilje ose krem ​​amerikan
2 lugë sheqer

Preparación

Qëroni dhe hiqni farat nga papaja, priteni në copa dhe vendoseni në kavanoz me qumështin dhe përziejini mirë, pastaj shtoni sheqerin dhe akulloren, përziejeni derisa gjithçka të jetë e qetë.

Vendosni përmbajtjen në gota të gjata me një kashtë, nëse dëshironi mund të shtoni akull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.