Smoothie banane dhe shalqi

Smoothie me shalqi dhe banane

Me pranverën gojëmjaltë frutash ata po bëhen të zakonshëm në shtëpi. Shumë të ftohtë, pasi praktikuan sporte ose në kohën e vakteve, ato bëhen opsioni më i mirë. Kombinimet që mund të bëjmë janë të pafundme, megjithatë, kjo shalqi dhe banane është një nga më të preferuarat e mia.

Kjo qumështore shalqi dhe banane ka dy shtresa të dallueshme. Më e dendura është gojëmjaltë me banane dhe lëng portokalli; më i lehta është shalqiri dhe kosi grek. Kosi i dendur siguron qëndrueshmëri dhe yndyrë, kështu që mund ta eleminoni nëse jeni të zhytur në një dietë. Mund të përzihet dhe të pihet ose të merret me lugë. Cilado qoftë opsioni, sigurohuni që të jetë shumë ftohtë.

Përbërësit

Bën 3 shtrëngime

 • 2 banane të pjekura të ngrira
 • Lëng nga 2 portokalle
 • 1/4 e shalqirit
 • 3 kos grek
 • Akull i grimcuar

përpunim

Vendi në minxhere bananet në feta, lëngu i dy portokalleve dhe 3 kube akulli. Prisni dhe shpërndani përzierjen në 3 gota.

atëherë rrahni shalqirin me kosin grek. Hidhni përzierjen e marrë mbi bazën e mëparshme të bananes.

Garnisni çdo gojëmjaltë me një copë shalqi.

Shërbejeni të ftohtë.

Smoothie me shalqi dhe banane

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Smoothie me shalqi dhe banane

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 200

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   fkolop dijo

  Tani për verën duket përrallore. Ne do ta bëjmë atë në një ditë të nxehtë për të parë nëse shija na bind.

  1.    Maria vazquez dijo

   Ka një prezantim të shkëlqyeshëm. Do të na thoni nëse e njëjta gjë ndodh me aromat, -)

  2.    Maria vazquez dijo

   Ka një prezantim të shkëlqyeshëm. Do të na thoni nëse e njëjta gjë ndodh me aromat, -)

 2.   Dridhet dijo

  Kosi nëse është i skremuar dhe i pa ëmbëlsuar është perfekt për të shtuar qëndrueshmëri me shumë pak kalori. Unë shtoj pak sakarinë të lëngshme pasi më pëlqen shumë e ëmbël, dhe më duket shumë mirë.