Smoothie me kos me boronicë

Smoothie me kos me boronicë

Përbërësit

 • 200g boronicë.
 • 4 lugë akullore me kos
 • 4 kos natyral të skremuar
 • 2 lugë sheqer
 • Gjethe menteje

përpunim

Me sheqerin dhe 100ml, bëni një shurup. Shtoni boronicat e pastra, duke rezervuar pak, dhe gatuajini për disa minuta në zjarr të fortë.

Përziejini dhe shtoni gjysmën e shurupit në koset dhe akulloren dhe rrihni gjithçka. Gjysma tjetër për të dekoruar.

Lëreni në frigorifer për një orë, hiqeni dhe përzieni përsëri. Ndani gojëmjaltën në gota, hidhni pak nga shurupi sipër dhe zbukurojeni me nenexhikun dhe boronicat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.