Smoothie kumbulle

Propozimi i sotëm është që të bëni një gojëmjaltë freskuese me kumbull në mënyrë që ta shijoni atë në çdo kohë të ditës ose ta pini si ëmbëlsirë në fund të drekës ose darkës.

Përbërësit:

1 filxhan kos me aromë kumbulle
1 filxhan qumësht të skremuar
1 filxhan kumbulla të freskëta të prera në copa
ëmbëlsues i lëngshëm, për shije
1/2 lugë çaji me thelb vanilje
kube akulli, për shije

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në gotën e blenderit. Pastaj, përziejini ato derisa të merrni një përgatitje të qëndrueshmërisë kremoze.

Pasi të përgatitet smoothie, shërbejeni atë shumë të ftohtë në gota të larta dhe nëse dëshironi, mund ta shoqëroni me copa frutash të freskëta të stinës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.