Smoothie frutash me akullore me limon

Ky smoothie i shijshëm me fruta me akullore me limon është një përgatitje e shkëlqyeshme që ju ta shijoni në çdo kohë të ditës dhe gjithashtu të shoqëroni vaktet tuaja ose si ëmbëlsirë.

Përbërësit:

2 feta ananasi ose ananasi
1 banane
1 bukuroshe
3 lugë sheqer
1/2 kilogram akullore me limon

Përgatitja:

Së pari zhvishem dhe zare të gjithë frutat. Pastaj derdhni ato në gotën e blenderit dhe shtoni akulloren me sheqer dhe limon.

Më pas, përziejini shumë mirë këta përbërës dhe pasi të jenë përgatitur, shërbejeni gojëmjaltën në gota të ftohta ose gota.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.