Smoothie me ananas dhe mango

Për shkak të pasurisë së saj në acide dhe vitamina A dhe C, mango është një antioksidant i fuqishëm që ndihmon trupin të luftojë degradimin e qelizave. Nga ana tjetër, falë pasurisë së saj në flavonoide, veçanërisht kuercetinë dhe kamferol, mango është gjithashtu një frut me veti antikancerogjene. Ne ju rekomandojmë që të filloni ditën duke e karikuar veten me energji me këtë gojëmjaltë të lehtë mango dhe ananasi.

Recetë për të përgatitur një gojëmjaltë të lehtë me mango dhe ananas

Përbërësit:

 • 1 dorezë. Mango duhet të jetë në pikën e duhur të pjekurisë (jo më shumë, as më pak)
 • 1 fetë ananas
 • 250 gram kos të skremuar
 • Lëng limoni. Shuma e zgjedhjes suaj.
 • Sweetmbëltues artificial
 • Akull

Preparación

 • Qëroni mangon, hiqni tulin dhe prerë atë në copa të vogla.
 • Gjithashtu prisni ananasin, duke hequr së pari lëkurën dhe pjesët e forta.
 • Përziejeni frutat në një blender me pjesën tjetër të përbërësve: mango, ananas, kos, lëng limoni, ëmbëlsues dhe kube akulli.
 • Shërbejeni të zbukuruar me një pykë limoni dhe një gjethe mente.
 • Rrihni derisa të përzihen mirë. Shërbejeni në një gotë ose gotë, të zbukuruar me një pykë të hollë limoni dhe disa gjethe mente të freskëta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Angeles Montecino dijo

  Unë jam duke shkuar për të bërë atë duke përfituar nga kalorciti. Puthjet dhe përshëndetjet për të gjithë