Smoothie me kanellë banane

Smoothie me kanellë banane

Adhuruesit e frutave, posaçërisht banania dhe portokalli, do ta pëlqejnë këtë gojëmjaltë. Shumë pak përbërës janë të mjaftueshëm për ta bërë atë dhe marrja e tij e freskët është një kënaqësi për pasditet e pranverës-verës.

Sot ju sjellim recetën për një gojëmjaltë banane me kanellë, të pasur me kalium, të ëmbël dhe të shëndetshëm. Shkoni për të!

Smoothie me kanellë banane
Smoothie banane me kanellë, e pasur me kalium, e shëndetshme dhe e ëmbël. E përsosur për meze të lehtë pranverë-verë.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: merienda
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 100 ml qumësht soje
 • Lëng i një portokalli
 • 1 banane
 • 2 biskota Maria
 • 1 lugë gjelle karamel të lëngët
 • 1 lugë çaji sheqer
 • Kanellë për shije
Preparación
 1. Në një enë për blender po shtojmë Të gjithë përbërësit përmendur më lart: qumësht soje, lëngu i një portokalli, një banane e prerë në feta, dy biskota të copëtuara Maria, një lugë gjelle karamel të lëngët dhe një lugë çaji sheqer.
 2. La Canela Mund ta vendosni në përzierje për tu rrahur ose më vonë pasi gjithçka të rrihet të zbukurohet. Në rastin tim kam preferuar ta përdor për zbukurim.
 3. Do të keni një tronditje disi të trashë por shumë i pasur me lëndë ushqyese dhe shumë e shëndetshme.
 4. Shijoje!
Notas
La Canela Të dy mund ta rrahni me pjesën tjetër të përbërësve dhe ta përdorni më vonë për ta zbukuruar.
Ju gjithashtu mund të dekoroni skajin e xhamit me sheqeri i bardhë [b] o sheqer kafe [/ b].
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 220

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.