Smoothie banane dhe dardhe me qumësht bajame

Smoothie banane dhe dardhe me qumësht bajame

Ne e fillojmë ditën në Recetat e Gatimit duke përgatitur një mëngjes ushqyes për të gojëmjaltë banane, dardhe dhe qumësht bajame. Një alternativë e thjeshtë dhe e shpejtë për të filluar ditën me energji për të cilën na duhen vetëm katër përbërës dhe një procesor ushqimi.

Duke pasur parasysh shumëllojshmërinë e madhe të frutave që ne shijojmë gjatë verës, ne kemi mundësi të përgatisim një smoothie ndryshe çdo ditë. Sot, megjithatë, ne nuk kemi përdorur fruta që mund t'i kemi gjatë gjithë vitit. Ne gjithashtu kemi zëvendësuar qumështin për një pije bajame perimesh, në mënyrë që intolerantja ndaj laktozës dhe të gjithë ata që nuk përfshijnë qumësht në dietën e tyre mund ta shijojnë atë.

Smoothie banane dhe dardhe me qumësht bajame
Smoothie me banane dhe dardhë me pije bajame perimesh që ne përgatisim sot është një alternativë e shkëlqyeshme si mëngjes ose meze, shumë ushqyese!
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 banane të pjekura të ngrira
 • 2 dardha konferencë të qëruara të ngrira
 • 2 lugë çaji xhenxhefil të bluar
 • 2 gota pije bajame perimesh
 • 1 banane e pjekur për tu dekoruar
Preparación
 1. Ne heqim bananet dhe dardhat nga frigoriferi dhe i vendosim në të gotë blender së bashku me xhenxhefil të bluar dhe pije bajame. Ne punojmë derisa të arrijmë një përzierje të butë.
 2. Ne e ndajmë përzierjen në dy gota dhe dekorojmë me disa copa banane të pjekur.
 3. Ne përfshijmë disa bollgur nëse do ta hamë për mëngjes (opsionale)
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 135

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.