Smoothie me avokado

Smoothie me avokado

Në një rast apo në një tjetër kam komentuar për dobësinë time për të smoothie dhe lëngje frutash natyrale kur afrohet moti i mire, per mua jane me te mirat sapo temperaturat rriten pak, te shijshme dhe shume te shendetshme. Sot ju sjell një gojëmjaltë avokado I preferuari im pa dyshim!

Shkalla e vështirësisë: Shumë e lehtë

Koha e Përgatitjes: Minuta 5

Përbërësit për gjysmë litri:

 • 1 aguacate
 • 400 ml qumësht
 • Sheqeri për shije (opsionale)
 • Për zbukurim: Disa bajame të grira

Smoothie me avokado

Përpunimi:

Në gotën e blenderit shtojmë qumështin, sheqerin dhe avokadon, të qëruar dhe të copëtuar. Ne rrahim për disa minuta dhe voila. Sa e pasur sa është e lehtë!

Në kohën e shërbimit ...

Unë integrova disa bajame dhe i spërkata me gojëmjaltë, megjithëse ato mund të ishin copëtuar ose edhe zbukuruar me një përbërës tjetër si kokosi i copëtuar ose copa avokado.

Sugjerimet e recetave:

 • Nëse nuk ju pëlqen struktura e trashë mund të shtoni më shumë qumësht.
 • Nëse e preferoni më të lehtë, mund ta zëvendësoni qumështin me të lëng portokalli, është një tjetër mundësi e shijshme.
 • Për të shtuar më shumë lëndë ushqyese, provoni ta përzieni me disa bajame ose arra, ata do t'i japin asaj një prekje tjetër.

Më e mira:

Duke qenë në gjendje të alternoni midis qumështit ose lëngut të portokallit do të jetë e vështirë të mërziteni me të, me secilin përbërës arrihet një aromë e ndryshme, por po aq e shijshme.

Më shumë informacion - Milkshake luleshtrydheBanana vanilje, kos i lëngshëm i rremë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.