Gjokse pule të mbushura me spinaq dhe arra

Gjokse pule të mbushura me spinaq dhe arra

Krishtlindja do të vijë së shpejti pasi që ky muaj nëntor na lë në disa ditë të tjera. Prandaj, sot ju prezantojmë a recetë e shkëlqyer dhe e lirë për të bërë në ato ditë të veçanta ku mblidhet e gjithë familja, gjokse të shijshme pule të mbushura.

L Gjokse pule të mbushura Nëse nuk janë gatuar mirë, ato mund të jenë një ushqim shumë i thatë, por nëse mbushja është mjaft e shijshme dhe me lagështi të caktuar, siç është spinaqi, ato bëhen pjatë me 10 për datat që vijnë së shpejti.

Përbërësit

 • 3-4 gjokse pule të plota.
 • 600 g spinaq.
 • 1/2 kanaçe me ullinj jeshilë pa gropa.
 • Majë kripe
 • Një majë rigoni
 • Çikë trumzë
 • Çikë majdanozi
 • Çikë piper i zi i bluar.
 • Lëng limoni.
 • Arra të qëruara të plota.
 • 1/4 qepë.
 • Vaj ulliri

Preparación

Së pari, do t’i pastrojmë mirë gjinjtë e pulës, duke e lënë atë pa yndyrë. E hapim përgjysmë për së gjati dhe e lëmë plotësisht të hapur për ta mbushur. Ky hap mund të bëhet nga kasapi, por nuk ka shumë vështirësi.

Pastaj, do ta presim qepën në kubikë të vegjël dhe do ta skuqim në një tigan së bashku me vaj ulliri. Kur të keni marrë ngjyrën, ne shtojmë spinaq dhe ne do të bëjmë sautë derisa ato të pakësohen. Këto do t'i rezervojmë në një kullesë për të kulluar vajin e tepërt të ullirit.

Ne do të rregullojmë tërë gjoksin e pulës në një pjatë dhe do të shtojmë një majë kripe, trumzë, rigon dhe piper të zi të bluar. Pastaj, ne do të përfshijmë pak nga spinaq, 2-3 ullinj jeshil dhe 2-3 arra të plota dhe ne do të mbyllet.

Më në fund, ne do të marrim gjinjtë e pulës dhe ne do të mbështjellim në fije fllanxhë, Ne do të shtojmë pak lëng limoni sipër dhe pak majdanoz të copëtuar, dhe do t'i pjekim në skarë për minimumi 10 minuta në secilën anë në nxehtësi mesatare.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Gjokse pule të mbushura me spinaq dhe arra

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 376

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Maria Diaz Pastor dijo

  Urimet dhe faleminderimet e mia të sinqerta për recetat tuaja të shijshme të gatimit, përshëndetje nga Peruja