Gazpacho luleshtrydhe dhe qershi

gazpacho me luleshtrydhe dhe qershi të markës së ujit

Timeshtë koha e luleshtrydheve! Dhe duhet të ketë një tepricë ... sepse ata pothuajse po japin në shitësit e dyqaneve dhe supermarketeve. Pra, le të përfitojmë nga situata dhe të kënaqim shqisat tona me një freskuese, të kënaqshme dhe të shijshme gazpacho luleshtrydhe dhe qershi. Merrni atë kur ju pëlqen, për mëngjes, si fillestar, meze të lehtë ose darkë. Ndiqni hapat e thjeshtë dhe do të shihni se si përsërisni!

Gazpacho luleshtrydhe dhe qershi
Si të krijoni një gazpacho befasuese dhe shumë freskuese? Provoni të flirtoni me të gjithë shitësin e ushqimeve! Sot ne shijojmë këtë gazpacho të mrekullueshme të luleshtrydheve dhe qershive
Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Lëngje
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 150 G FREZONE
 • 150 G CHERRIES
 • ½ Qepë
 • P piper i gjelbër 1
 • Hudhër 5 lugë gjelle Sherry VESHT
 • 1 VAJ ulliri DL EXTRA VIRGJRORE
 • SAL
Preparación
 1. Qëroni dhe prerë gjysmën e qepës dhe hudhrës në copa.
 2. Pastrojmë luleshtrydhet dhe domatet.
 3. Vendosim qershitë.
 4. Vendosni në një simite domate, luleshtrydhe, qershi, qepë, hudhër dhe gjysmë kripe speci jeshil dhe 5 lugë uthull.
 5. Ne rrahim mirë me një blender dhe kur gjithçka të shtypet mirë, shtojmë gradualisht vajin e ullirit pa ndaluar rrahjen derisa gjithçka të emulgohet.
 6. Rezervoni në frigorifer.
Per shendetin tend!
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 190

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.