Fileto pule në papillote, lëng dhe të shijshme

Fileto pule në papillote

Një nga gjërat më të mira që më solli në kuzhinën time tani që jetoj në Francë është, pa dyshim, teknika e letër. Kjo teknikë lejon që ushqimi të gatuhet me lëngun e tij, kështu që ushqimi ruan aromën, aromën dhe, më së miri, ushqyesit e tij shumë më mirë.

Një avantazh tjetër i madh që ka papillot është se, ndryshe nga kur avullojmë, ushqimi mbetet i lëngshëm. Praktikimi i tij është shumë i lehtë dhe nuk do t'ju duhet ndonjë material specifik. A keni letër alumini? Nëse përgjigjja është po, mos harroni recetën tonë sot.

Përbërësit

 • Fileto pule (1 ose 2 për person)

Dhe për çdo biftek

 • Gjysmë lugë gjelle mustardë
 • Kripë
 • piper
 • Gjysmë karafil hudhër

përpunim

Gjëja e parë që do të bëjmë është të shtrijmë një copë letër alumini dhe të vendosim një biftek në qendër. Shtojmë kripë, e mbulojmë me mustardë, shtojmë specin, e palosim në gjysmë dhe sipër vendosim hudhrën e prerë.

Ne mbështjellim letrën e aluminit, duke e mbyllur mirë dhe kaq. Ne do të përsërisim të njëjtat hapa me secilën fileto dhe i fusim në furrë për 30 minuta. Gjatë heqjes së tyre duhet të kemi kujdes, letra e aluminit nuk do të digjet, por avulli që do të dalë nga brenda kur hapet do të digjet.

Më shumë informacion - Makarona Bolognese, darkë e lehtë për shijen e të gjithëve

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Fileto pule në papillote

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 350

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   TAMAR dijo

  Në cilën temperaturë duhet të jetë furra ??? Faleminderit

  1.    Dunya Santiago dijo

   Në 180ºC 😉 Përshëndetje!