Fileto pule limoni au gratin

Fileto pule limoni au gratin

Fileto pule janë ushqimi parësor në Evropë dietat e hollimit. Sidoqoftë, gjithmonë ngrënia e këtyre të gatuarve në të njëjtën mënyrë është shumë e papëlqyeshme kur kemi qenë në dietë për një kohë të gjatë dhe, në fund të fundit, ne përfundojmë duke i urryer ato.

Pra, sot ju prezantojmë a recetë shumë e shëndetshme për këtë verë por me një aromë dhe prekje tjetër që do t’i bëjë shumë të shijshëm. Përveç kësaj, në këtë mënyrë, fëmijët do ta shohin atë shumë më goditës dhe do ta hanë atë në një copë.

Përbërësit

 • 2 gjokse pule.
 • 2 thelpinj hudhre.
 • 2 limona të vegjël.
 • Vaj ulliri
 • Majdanoz i copëtuar.
 • Kripë.

Preparación

Para së gjithash, ne do të pastrojmë gjinjtë nga dhjami dhe të tjera ne do të presim biftekët me një trashësi të imët ose të mesme në mënyrë që të mos bëjnë shumë kohë për t’u bërë.

Më vonë, ne do të petëzojmë dy thelpinjtë e hudhrës dhe do t'i shtojmë në një pjatë të thellë. Në të do të vendosim filetot e pulës dhe do të shtojmë lëngun e dy limonëve. Ne lejojmë i matur gjysëm ore.

Pas kesaj kohe, do të kalojmë nëpër një hekur secila fileto derisa të skuqet pak a shumë. Këto do t’i vendosim në një tepsi.

Në fund, ne do të shtojmë djathë i integruar dhe do ta çojmë në gratin për disa minuta me furrën e nxehur më parë në 180ºC. Do të shërbejmë me pak marule të stinës.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Fileto pule limoni au gratin

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 215

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.