Fasule të kuqe me fasule veshkash dhe chorizo

Fasule të kuqe me perime dhe chorizo

Ka pjata si këto fasule të kuqe me perime dhe chorizo që janë thelbësore gjatë dimrit në tryezën time. Kur keni pasur një mëngjes të gjatë, rraskapitës dhe të ftohtë me këmbë të lagura, një pjatë e tillë është ngushëlluese dhe e kënaqshme.

Dhe nuk keni nevojë ta planifikoni. Sot bishtajore të gatuara të konservuara Ato na lejojnë të përgatisim pjata si kjo shpejt, në vetëm 15 minuta. Unë gjithmonë kam një kavanoz në qilar, në atë mënyrë, thjesht duhet të kujdesem për përgatitjen e salcës së perimeve dhe përfshirjen e chorizo. A guxoni ta përgatisni?

Fasule të kuqe me fasule veshkash dhe chorizo
Fasulet e kuqe me perime dhe chorizo ​​që ne përgatisim sot janë ngushëlluese dhe të kënaqshme; ideal për një ditë të ftohtë dhe të pakëndshme si sot.
Author:
Lloji i recetës: Kryesor
Shërbime: 2-3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 tenxhere me fasule të kuqe të gatuara (Gutarra 560g,)
 • 1 karafil hudhër
 • ½ qepë
 • 1 presh te imet (pjese e bardhe)
 • Pepper piper jeshil
 • 1 zanahoria
 • 2 copë chorizo
 • P lugë çaji spec i ëmbël
 • 1 lugë gjelle salcë domatesh shtëpiake
 • Vaj ulliri
 • piper
 • 1 djegës nga Ibarra (opsionale)
Preparación
 1. Ne lahemi, zhvishem kur është e nevojshme dhe ne presim të gjitha perimet, përveç hudhrës (e vë të plotë). E bëj me minxhere në mënyrë që ato të jenë shumë të vogla dhe pastaj të mos vërehen.
 2. Vendosim 2-3 lugë vaj në një tenxhere dhe kaurdisni qepën dhe presh nja dy minuta. Më pas, shtoni hudhrën, specat dhe karrotën dhe skuqni të gjithë edhe për 8 minuta në mënyrë që aromat të përzihen mirë.
 3. Shtoni chorizo dhe ne gatuajmë disa minuta në mënyrë që yndyra të fillojë të lirohet.
 4. atëherë shtoni specin dhe ne trazojmë. Tjetra, shtojmë domate.
 5. Hedhim fasulet me lëngun e tyre dhe i trazojmë mirë. Gatuajeni të gjithë për 10 minuta në mënyrë që aromat të integrohen dhe të marrin temperaturën.
 6. Shtojmë pak piper të zi dhe pak para se të shërbejmë, disa djegës nga Ibarra copëtuar.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.