Donuts me çokollatë, kush reziston?

Donuts me çokollatë

Po të mos ishte hapësira e kufizuar në kuzhinën time, nuk do të kisha kurrë "lodra" të kuzhinës. Një nga të fundit që kam provuar ka qenë një donut, ngaqë nuk ka asgjë të shtrenjtë dhe nuk mund të jem më e kënaqur me rezultatin. Kush i reziston disave donuts çokollatë?

Gjithçka që ka çokollatë, në përgjithësi, është tërheqëse për mua. Unë i dua donet dhe megjithëse këto nuk janë aq të përsosura sa ato në furrën time, ato janë të shijshme; për të mos përmendur kënaqësinë e bërjes së tyre vetë. A tundim i ëmbël si jane donuts me xham nga partneri im Ale.

Përbërësit

 • 260 gr miell pastiçerie
 • 150 gr e sheqerit
 • Vezë 3
 • 200 gr krem (35% mg)
 • 50 ml. qumësht
 • 3 lugë vaj luledielli
 • Disa pika thelb vanilje
 • 1 qese maja kimike
 • 70% çokollatë e zezë për tu shkrirë

përpunim

Në një tas rrahim sheqerin me vezët derisa të zbardhen.

Tjetra shtojmë kremin, qumështin, vajin dhe thelbin e vaniljes dhe rrahim derisa të integrohemi mirë të gjithë përbërësit, 2-3 minuta me shpejtësinë 3

Ne përfshijmë miellin dhe maja përzihet me një shpatull për të përfunduar.

Ne lyejmë boshllëqet të donut me vaj dhe i mbushni pothuajse në buzë me brumë, ose me ndihmën e një qese ëmbëlsirash ose disa lugë.

Do të duhen 5-6 minuta që donacionet tona të jenë gati. I nxjerrim dhe i lëmë të ftohen.

Ndërsa ne përgatisim tonat mbulesë çokollate, duke shkrirë një çokollatë të mirë të zezë (70% kakao) në një bain-marie.

Ne lajmë donet në çokollatë, duke kulluar tepricën e saj dhe duke i lënë të pushojnë të ngurtësohen.

Donuts me çokollatë

Notas

Mund t’i lani me lloje të tjera çokollate, me atë që ju pëlqen më shumë. Zgjodha çokollatën e zezë për aromën e saj intensive.

Më shumë informacion - Donuts me xham të mrekullueshëm

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Donuts me çokollatë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 500

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ale Jimenez dijo

  Kompjuterë të mrekullueshëm Do ju marr recetën për ta bërë në shtëpi !! Bss

 2.   sergio dijo

  Si mund ta di pa donut? Eshte e mundur? Ata duan shumë !!

 3.   Carmen dijo

  Unë kam marrë recetën tuaj dhe ato kanë dalë të shkëlqyera. Meqenëse nuk kisha një donut, i bëra në një kallëp dhe në furrë 180º për 5 minuta funksionin e ventilatorit. Unë e çoj recetën tuaj në blogun tim.
  Receta
  Shumë falemnderit