Diabetikët: sallatë ushqyese me selino, mollë dhe kos

Ne do të përgatisim një sallatë ushqyese me selino, mollë dhe kos për të gjithë diabetikët që ta shijojnë si fillestar të lehtë ose për të shoqëruar një pjesë të viçit të ligët ose peshkut të pjekur.

Përbërësit:

1 selino e butë
2 zanahorias
1 manzana
2 tomates
1 tenxhere me kos natyral
Kripë dhe piper, një majë
lëng i një limoni

Përgatitja:

Së pari qëroni dhe zare mollët dhe spërkatini ato me pak lëng limoni, pastaj prerë karrota në shirita të imët të xhulienës, selino në copa dhe domatet në feta.

Vendosni të gjitha këto ushqime në një tas sallate ose pjatë, sezoni me një majë kripe dhe piper dhe lëng limoni. Në fund, hidhni kosin sipër, trazojeni mirë dhe mund t’i shërbeni porcionet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Edna dijo

    Unë dua disa receta të ndyra të thjeshta Unë kam një detyrë kuzhine pinchi