Dardha të konservuara në shurup

Propozimi i sotëm është që të përgatisni një konservë të shëndetshme të dardhave në shurup, duke qenë një ushqim ideal për ju që të përdorni në role të ëmbla, të dekoroni tartelet ose ëmbëlsira dhe gjithashtu të jeni në gjendje ta mbani atë deri në gjashtë muaj, në kavanoza hermetike.

Përbërësit:

1 kilogram dardha
1 litër ujë
250 gram sheqer
lëng nga 1 limon

Përgatitja:

Së pari qëroni të gjitha dardhat, hiqni qendrën dhe prerë ato në copa. Pastaj, në një tenxhere, përgatisni shurupin, me sheqerin dhe ujin dhe gatuajini në zjarr të ngadaltë për 30 minuta. Përzieni në këtë përgatitje, copat e dardhave dhe lëngun e limonit.

Tjetra, zieni këtë përgatitje për afërsisht 8 minuta. Hiqeni dhe paketoni në kavanoza qelqi me një kapak hermetik, mbulojeni me shurup dhe sterilizoni në një banjë uji për 25 minuta. Lërini të ftohen dhe ruhen derisa të jenë gati për t’u përdorur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.