Celiacs: alfajores çokollatë pa gluten me dulce de leche

Receta që unë ju paraqes përbën një mundësi tjetër për shije, pasi është bërë me ushqime të përshtatshme për celiakët që janë krejtësisht pa gluten dhe të shijshme për tu shijuar me mëngjesin, një meze të lehtë ose si një ëmbëlsirë.

Përbërësit:

400 gram miell pa gluten
11/2 lugë çaji pluhur pjekës pa gluten
3 bare çokollatë të integruar (të përshtatshme për celiakët)
150 gram gjalpë
100 gram sheqer
2 të verdha
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
Dulce de leche pa gluten, sasia e kërkuar

Përgatitja:

Në një tas përzieni miellin me pluhurin pjekës dhe formoni një kurorë. Hidhni në qendër çokollatën e integruar pa gluten, gjalpin, të verdhat e vezëve, thelbin e vaniljes dhe sheqerin. Pastaj, bashkoni përbërësit pa brumosur shumë, shtrini brumin dhe prisni medaljone të vogla.

Renditni medalionet në një pjatë të lyer me gjalpë dhe gatuajini në një furrë të moderuar për afërsisht 10 minuta. Sapo tapat të jenë ftohur, mbushni ato me dulce leche dhe bëni alfajores.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.