Torte me suxhuk gjerman

Torte me suxhuk gjerman

L suxhuk është një nga ushqimet e preferuara për fëmijëPrandaj, sot ne propozojmë t'i gatuajmë në një mënyrë tjetër. I shoqëruar nga një pure patatesh të lehta dhe një shtresë sipërfaqësore djathi, bën një meze të lehtë të shijshme.

Kjo recetë merr emrin e tortës suxhuk gjermane, a recetë tipike nga vendi i Gjermanisë. E shkëlqyeshme për drekë për shkak të forcës së saj të përbërësve. Përveç kësaj, është shumë e thjeshtë për ta bërë kur jemi në nxitim për të bërë vaktin.

Përbërësit

 • 3-4 patate.
 • 2 pako sallamesh të holla.
 • 3 vezë.
 • 1 tullë krem ​​(200 ml).
 • Ujë
 • Vaj ulliri
 • Majë kripe
 • Majdanoz.

Preparación

Së pari, ne do të bëjmë një Pure patatesh. Për ta bërë këtë, ne do të gatuajmë patatet me shumë ujë për rreth 20-25 minuta. Atëherë do t’i lëmë të kalisin, do t’i qërojmë dhe do t'i kalojmë nëpër një përpunues ushqimi. Ne do të shtojmë majdanoz të copëtuar dhe një shi të mirë vaj ulliri. Ne do të trazojmë mirë derisa të ketë një pure homogjene dhe disi të lirshme.

Ne do ta vendosim këtë pure patatesh në një pjatë të thellë për furrën. Në krye do të vendosim salcice të prera në gjysmë, gjatë gjithë kohës, duke mbuluar të gjithë pure patatet.

Pastaj, në një tas do të përziejmë 3 vezë me kremin. Ne do të rrahim me disa shufra dhe do të shtojmë kripë, majdanoz të copëtuar dhe pak arrëmyshk. Ne do ta derdhim këtë përzierje mbi sallamet dhe sipër do të spërkasim djathë të integruar.

Së fundi, do te piqemi per 30 minuta kjo byrek me suxhuk gjerman. Rezultati është që përzierja e vezëve dhe kremit është vendosur mirë dhe djathi është shkrirë plotësisht dhe integruar në përzierjen e mëparshme. Unë shpresoj se ju pëlqen.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Torte me suxhuk gjerman

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 436

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ann dijo

  Shumë e shijshme për një të diel, ha pak mish vetëm i përfundoj.