Tostat e bukës me proshutë dhe djathë dhe majë veze të pjekur

Tostat e proshutës dhe djathit

Ushqimi më i mirë që ka për një darkë me miqtë janë tapas ose fillestarë të ndryshëm. Për këtë arsye, sot unë kam përgatitur këto dolli proshute dhe djathi Serrano me një majë veze të zier.

Në artikujt e mëparshëm kemi parë se si bëhen vezët e pjekura dhe këto dolli proshutë në një variant që është gjithashtu shumë i pasur. Në këtë mënyrë, ju vendosni të bëni kopertinën që ju pëlqen më shumë.

Përbërësit

 • Bukë e një dite më parë ose e ngrirë.
 • Feta proshute Serrano.
 • Djathë i grirë.
 • 1 thelpinj hudhër.
 • Vaj ulliri
 • Vezët
 • Ujë

Preparación

Para së gjithash, ne do të duhet shkrirja e bukës për të bërë dolli dhe prerë atë në feta. Nëse preferoni të zgjidhni një bukë të mirë, do të duhet të prisni vetëm feta, në këtë mënyrë, le të përfitojmë nga buka nga një ditë më parë.

Këto feta, do t'i vendosim në pjatën e furrës dhe do t'i përhapim vaj ulliri, e cila duhet të marinohet për disa ditë me një thelb hudhër. Më pas, do të vendosim një fetë proshutë Serrano dhe pak djathë të integruar, dhe do ta fusim në furrë për 5 minuta në 180ºC.

Tostat e proshutës dhe djathit

Ndërkohë, ne do të bëjmë Vezë të ziera, në mënyrë që sa më shpejt që të dalë dolli, veza të vendoset sipër dhe të jenë gati për të ngrënë. Nëse ende nuk e dini se si kryhet kjo teknikë, thjesht duhet të klikoni në lidhje.

Tostat e proshutës dhe djathit

Më shumë informacion - Tostat e proshutës Serrano, vezës dhe djathit y Vezë të pjekura, recetë e thjeshtë për t’u shoqëruar

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Tostat e proshutës dhe djathit

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 257

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.