Morenitos, një klasik shumë joshës

Brune

Zeshkanet ato janë një ushqim i njohur për të gjithë, një tundim i ëmbël, i cili është vështirë të rezistohet. Kohët e fundit gjeta një recetë të vjetër; Po, një nga ato që janë shkruar në një copë letër që ju mendoni se e keni humbur dhe nuk mund ta humba rastin për t'i pjekur në shtëpi.

Rezultati është shumë i ngjashëm me brunet komerciale, por me atë kënaqësi të shtuar që i keni gatuar me duart tuaja. Në rastin tim unë zgjodha çokollatë e errët për t'i mbështjellë por ju mund ta ndryshoni recetën dhe ta përshtatni atë me llojin e çokollatës që ju pëlqen më shumë. Çokoholike? Provoni edhe këtë cookie buke, Do të të befasojë!

Përbërësit

Për 22 njësi

 • 100 g sallo në temperaturë dhome
 • 220 g Nga mielli
 • 60 ml. verë e Bardhë
 • 3 lugë çaji sheqer
 • Fondant çokollatë e zezë
 • 1 lugë çaji gjalpë

Brune

përpunim

Ngroheni furrën në 180º

Në një enë prezantojmë gjalpin, miellin, sheqerin dhe verën e bardhë dhe i përziejmë mirë me trazuesit manualë ose elektrikë deri sa arrijnë një strukturë homogjene.

Në një tryezë me miell shtrijmë brumin Me një kunj për të arritur një fletë të trashë 1,5 cm dhe prerë biskotat me ndihmën e një prestari të rrumbullakët ose ndonjë mjeti tjetër që ju lejon t'u jepni bruneve një formë të rrumbullakët.

I vendosim në një tabaka të shtruar me letër pergamene dhe ne vendosim në furrë, rreth 12 minuta ose derisa të skuqet lehtë rreth skajeve.

Ndërsa ata ftohen në një raft, ne përgatisim çokollatë për majë, duke e shkrirë me gjalpin në një bain-marie. Pastaj, duke na ndihmuar me dy lugë çaji dhe me shumë delikatesë, lajmë brownies në çokollatë, i kullojmë dhe i vendosim në një tepsi me letër alumini.

Duke ndjekur ne vendosim në frigorifer 1 ose 2 orë që çokollata të ngurtësohet.

Më shumë informacion -Biskota me çokollata me ëmbëlsira ëmbëlson veten!

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Brune

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 480

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   CRIS dijo

  Pershendetje Mirembrema
  Do të doja t'ju bëja disa pyetje nëse më lejoni
  Çfarë lloj vere të bardhë përdorni?
  Disa markë të veçantë?
  Çfarë diametri është pak a shumë?
  A mund të më thuash një fondant çokollate që ke përdorur? Thatshtë që unë ngatërrohem pak me këto çokollata
  Shumë faleminderit për gjithçka
  Përshëndetje nga Cfis

  1.    Maria vazquez dijo

   Në këtë rast Cris një verë e bardhë gjysmë e ëmbël. Sa për çokollatën, ajo nga nestle negro për ëmbëlsira mund t'ju shërbejë. Madhësia e bruneve rreth 4 cm. Nuk e di nëse kam lënë diçka, shpresoj se të kam ndihmuar.