Brokoli i salduar me arra pishe

brokoli të sautuar me arra pishe

Si të merrni një pjatë të shëndetshme dhe energjike në 15 minuta? Shumë e lehtë, nëse nuk doni të kaloni shumë kohë në tuajin kuzhina Thjesht keni nevojë për një wok dhe keni kaluar shitësin e produkteve ushqimore për një nga gjërat më të domosdoshme: brokoli. Me këtë recetë nga brokoli të sautuar me arra pishe dhe hurmat do të shijoni një menu të pasur dhe të kënaqshme 100% anti-kancer (mos harroni se në botimet e mëparshme kemi folur për vetitë anti-kancer të shumë ushqimeve dhe se brokoli po kryesonte TOP 10).

# BonProfit

Brokoli i salduar me arra pishe
Si të përgatisni një pjatë të shëndetshme, të pasur dhe plot jetë në 15 minuta? Provoni me këtë brokoli të sautuar me arra pishe dhe datat. Një kënaqësi që rehaton trupin dhe shpirtin.

Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 brokoli
 • 2 shallots
 • 1 grusht arra pishe
 • 5 hurma pa gropa
 • kripë
 • Vaj ulliri

Preparación
Receta Al dente)
 1. Ne pjekim arrat e pishës në wok (pa vaj) me pak kripë.
 2. Kur të marrin një ngjyrë të thekur, shtoni një lugë vaj ulliri ekstra të virgjër dhe shtoni shallot e copëtuar më parë.
 3. Kaurdisni disa herë dhe shtoni hurmat e copëtuara më parë
 4. Kaurdisni përsëri dhe shtoni brokolin e copëtuar (në pjesë të vogla).
 5. Kaurdiseni, mbulojeni dhe lëreni të gatuhet për 10 minuta.
 6. Zbulojmë dhe shkojmë!

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 300

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.